Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 126

Wątek: Pomoc w wyborze body -pilne

  1. #71
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    cyfrowe.pl
    idziesz mówisz czego oczekujesz i ile masz pieniędzy
    pan ci organoleptycznie pokazuje co i jak
    recenzji i porad w necie jest tyle ze pytanie o kolejne jest dla mnie skrajnym lenistwem
    forum jest od wymiany informacji i dzielenia się wiedza
    zobacz ile tu jest tematów jaki obiektyw? ,jakie body?
    do porzygania
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 25-10-2021 o 19:34
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #72
    Coś już napisał Awatar daris
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    trójmiasto
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    cyfrowe.pl
    idziesz mówisz czego oczekujesz i ile masz pieniędzy
    pan ci organoleptycznie pokazuje co i jak
    recenzji i porad w necie jest tyle ze pytanie o kolejne jest dla mnie skrajnym lenistwem
    forum jest od wymiany informacji i dzielenia się wiedza
    zobacz ile tu jest tematów jaki obiektyw? ,jakie body?
    do porzygania
    Rozumiem, że pomoc w doborze body nie jest dzieleniem się wiedzą?

    Równie dobrze można stwierdzić, że forum jest niepotrzebne gdyż wszystkie informacje można uzyskać u znajomego fotografa lub obejrzeć szybki kurs na YT
    Canon 7D mk2, Sigma 10mm 2.8, Sigma A 18-35 mm 1.8, Canon 28-80 28-4L, Canon EF 70-200 2.8L, Canon 580 EX II

  3. #73
    Dopiero zaczyna Awatar RenOBUDOWAsoczewka
    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    KRUSZYN
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    i tu masz rację aparat to tylko sprzęt a celem jest artyzm każdego zdjęcia i efekt końcowy
    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Robertskc7, szczerze powiedziawszy, to nie doradziłeś chłopu nic sensownego. Przecież jemu nie chodzi o to, żeby robić chałtury, ani zarobić kasę na odsprzedaży aparatu, tylko zapytał o aparat do nauki. Doradzanie w tej sytuacji Sony A7, albo Canona R6 w ratach, zakrawa w tej sytuacji na kpinę. Umówmy się więc, czy jak ktoś tu zapyta o poradę, tego typu, to mu pomagamy, czy sobie robimy z niego jaja.

    Zielony w temacie. Moim zdaniem, nauczycielowi się wymsknęło, nie do końca świadomie, że "lustrzanka małoobrazkowa". Chyba że chodzi mu rzeczywiście o aparat na film, ale nie sądzę. Raczej miał na myśli lustrzankę cyfrową i tyle. Canon 60D (i kilka innych modeli, które wymieniłeś) jest bardzo dobrym wyborem, bo jest to sprzęt dobry, doskonały do nauki i niedrogi, a co najważniejsze, rynek jest dosłownie zawalony obiektywami EF, zarówno oryginalnymi, jak i niezależnych producentów. Do tego, te obiektywy są tanie. Dlatego w szkołach przeważnie jadą na Canonach i też je polecają. Oczywiście mówimy o lustrzankach Canona, a nie żadnych bezlustrach. Polecanie R6 studentowi, to tak jakby młodemu, świeżo upieczonemu kierowcy polecać BMW M5, żeby się "nauczył jeździć". Po co jemu (studentowi) R6? Chyba żeby narazić ojca na finansową ruinę. Bo wiadomo, że 70 procent tego sprzętu, nigdy nie zostanie wykorzystane.

    Zielony...
    Najbardziej prestiżowe szkoły fotograficzne, jakie znam (a znam parę), mają na wyposażeniu pracowni, właśnie lustrznki Canona. Myślisz, że nie było ich stać, żeby zakupić bezlustra? Najnowsze R szóstki, albo R piątki? Skoro jednak używają lustrzanek, to być może wiedzą na temat nauczania fotografii coś, co każe im tak robić? Ja bym im zaufał. A jeśli im nie ufasz, to zabrałbym córkę z tej szkoły...

    Każdy model dwucyfrowy będzie bardzo dobry (60D), trzycyfrowy (700D, 750D) wystarczający, a jak Cię stać na jednocyfrowy (5D, 6D, 7D), to już super, bo to "pełna klatka". Jeśli nie wiesz, co to, zajrzyj TUTAJ.

  4. #74
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    recenzji i porad w necie jest tyle ze pytanie o kolejne jest dla mnie skrajnym lenistwem
    forum jest od wymiany informacji i dzielenia się wiedza
    zobacz ile tu jest tematów jaki obiektyw? ,jakie body?
    do porzygania
    Becekpl... Nie do końca się z Tobą zgodzę. Cyfrowe pl, to typowa komercyjna strona, która ma tyle wspólnego z obiektywnymi opiniami, co Arnold Schwarzenegger z błyszczykiem do ust. Właśnie dlatego ludzie przychodzą na forum, bo mają nadzieję usłyszeć coś sensownego, od ludzi, "dla których fotografia jest pasją" (przynajmniej tak ci naiwniacy sądzą). Coś innego od opłaconych pseudorecenzji, których pełno na YT i które ze wszystkich sił starają się wyglądać jak obiektywne. Choć wysiłki te można przyrównać do wysiłków krowy, która chce wyglądać jak kaczka.
    Dlatego wstyd mi przed tymi ludźmi, gdy przychodzą na forum z zaufaniem, a dostają sieczkę tego samego typu, albo są wyganiani do "poradni".

    I żeby było jasne, to tak, wiem że jest cała masa kretynów, którym nawet się nie chce poczytać prostego opisu z podstawowymi danymi technicznymi i którzy chcą, żeby im podać na talerzu, link do sklepu z konkretną ofertą i to biegusiem!

    Trzeba jednak rozróżnić jednych od drugich. Bo ojciec tej dziewczyny, miał z grubsza rozpracowane, czego chce, podał nawet konkretne modele i chciał tylko, żeby ktoś bardziej doświadczony, uwzględniając jego potrzeby, pomógł mu wskazać najbardziej pasujący do tych potrzeb aparat. Nie posądzałbym go o lenistwo, tym bardziej skrajne.

    Oczywiście macie wybór. Możecie wszystkich wrzucać do jednego worka i takich "ojców" spłukiwać z wodą. Ale nie dziwcie się, że później będą Wam to mieli za złe. Forum z założenia ma być miejscem, które (również) pomaga mniej doświadczonym kolegom. Nie "kupuje za nich aparaty", tylko służy radą i cieszy się, jeśli dzięki tym radom ktoś osiągnie sukces. Tymczasem Wy (nie wszyscy, tylko niektórzy z Was) zachowujecie się tak, jak gdybyście chcieli za wszelką cenę pokazać, że nie różnicie się niczym od tych opłacanych bałwanów na różnych jutubach fejsbukach itp. A mogłoby być zupełnie inaczej...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Jasne. Po co pytać na forum fotograficznym o aparat fotograficzny, skoro wszystko można znaleźć w necie.

    Mężatką jest ta, która ma obrączkę na palcu, ale podoba mi się ten tok rozumowania.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #76
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Kiedyś przydarzyło mi się przeszkolić w całkowicie podstawowym zakresie pewną dziewczynę, która już cyfrową lustrzankę kupiła, ale nie miała bladego pojęcia, jak ona działa i dlaczego. Nie rozumiała ani zasady działania przesłony, ani migawki, ani czułości ISO- no po prostu nic jej się nie kleiło. No i działania podstawowych mechanizmów takich jak migawka, przesłona i światłomierz nauczyłem ją na analogowym Olympusie OM-2N robiąc przy okazji zdjęcia aparatem cyfrowym, aby od razu miała podgląd efektów zastosowania konkretnych ustawień aparatu. I wtedy załapała. A potem mi powiedziała, że gdybym jej nie zademonstrował mechaniki aparatu na tym analogowym sprzęcie, to by była dalej ciemna poruszając się tylko w środowisku jakichś pieprzonych cyferek wyświetlanych na LCD, bo żadna z tych liczb nie miała dla niej żadnego fizycznego sensu. Na dodatek zasady mnożenia średnicy otworu względnego przez pierwiastek kwadratowy z dwóch nauczyłem ją na chusteczce do nosa
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 25-10-2021 o 23:23
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #77
    Bywalec Awatar don
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    243

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Chwilę mnie nie było i widze ze ominal mnie bardzo ciekawy watek doboru aparatu, hehe.
    Z mojej perspektywy, kiedyś fociłem i nadal mam dla pamiątki Canona 30D i uważam że to jest za*ebisty aparat. Bardzo dużo moich ulubionych zdjęć dzięki niemu zrobiłem i uważam że jak dla początkującego seria xxD jest bardzo OK. Może warto do tego kupić używaną 35 L wersja I na początek i będzie git malina. Dzięki temu pozna się magię przesłony 1.4 a matryca apsc będzie dawała ok. 50 mm.
    Moja CaroLina

  8. #78
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    A potem mi powiedziała, że gdybym jej nie zademonstrował mechaniki aparatu na tym analogowym sprzęcie, to by była dalej ciemna poruszając się tylko w środowisku jakichś pieprzonych cyferek wyświetlanych na LCD, bo żadna z tych liczb nie miała dla niej żadnego fizycznego sensu.
    Atsf, To co napisałeś, da się bardzo dobrze porównać do jazdy samochodem (jak i wybór aparatu). Jest taka droga, którą jadę codziennie do pracy, pusta, bo tam dopiero mają się budować osiedla, ale dość kręta i co rusz rondo z odchodzącymi na boki "ślepymi uliczkami". Nie ma tygodnia, żebym nie widział tam jakiegoś samochodu rozwalonego na słupie, albo wbitego w barierki naokoło ronda. Nie ma gołoledzi, może czasami jest trochę mokro, ale z reguły są dobre warunki. Czemu więc, co rusz, jakaś kobieta, albo nastolatek, zamiast zmienić kierunek jazdy przed zakrętem, jadą prosto i rozbijają samochód?
    Częściowej odpowiedzi na to pytanie udzielił mi kierowca pewnego małego Citroena, który z tabliczką "baby on board" za szybą, jechał przede mną przez całą tą drogę. Zaskoczyło mnie to, że ten samochód jedzie cały czas z taką samą, zbyt dużą prędkością. Gdy dojeżdżał do ronda, nie hamował, nie przyśpieszał, po prostu jechał te 60km/h i tylko skręcał. Na niektórych rondach widziałem, jak jego wewnętrzne koła odrywają się od ziemi. Gdy go w końcu wyprzedziłem, okazało się, że za kierownicą siedzi sztywno wyprostowana kobieta, z wzrokiem utkwionym przed siebie i głową znajdującą się tak blisko szyby, że zasłona przeciwsłoneczna była właściwie za nią. To było jasne, że ona kompletnie nie zdaje sobie sprawy, co robi. Nie interesuje ją, co się dzieje za nią, obok niej, a także co się dzieje z samochodem. Znaki drogowe informują ją, że może jechać 60km/h i ona tak jedzie. Przed samym skrzyżowaniem, gdzie musi zjechać z drogi, włącza kierunkowskaz i skręca. A hamuje tylko wtedy, gdy z boku nadjeżdża ciężarówka i jest metr od niej...

    Jakie to ma przełożenie na fotografię? Ano takie, że dzisiejsze samochody, to "ciąg pieprzonych cyferek na wyświetlaczu". Zawieszenie jest miękkie, wspomaganie elektryczne, sterowane komputerem, w środku jest cicho, a o tym, co trzeba zrobić, informuje głos innej kobiety, dobiegający z nawigacji. Kierowcy nie czują kompletnie samochodu, a jak za szybko wejdą w zakręt, to większość zrobi za nich kontrola trakcji. Efekt? Ci ludzie nie wiedzą co się dzieje z ich samochodem, bo są kompletnie ODCIĘCI od jakichkolwiek wrażeń. Takie rzeczy jak tarcie, przyczepność, bezwładność, czy siła odśrodkowa, to są dla nich pojęcia z innej planety. Gdy widzą rondo, po prostu skręcają kierownicę. I bardzo często, ku ich niesamowitemu zdumieniu, jadą prosto, gdzie kończą swoją podróż na słupie.

    Ja nie twierdzę, że samochody powinno się robić tak, jak kiedyś. Ale jeśli ktoś chce umieć jeździć, to powinien się nauczyć tego na prawdziwym pojeździe. Takim, który ma kontakt z drogą i taki, który nie wybacza błędów. Jedyną stłuczkę w życiu (ze słupem) miałem w Trabancie. Gdybym jechał wtedy dzisiejszym samochodem, pewnie nie wpadłbym w poślizg i nigdy bym się nie dowiedział, że lód pokryty warstewką świeżego śniegu, jest dość śliski. Z drugiej strony, gdyby współczesny kierowca wsiadł do takiego Trabanta, czy Dużego Fiata, Audi 80 z 1985 roku, albo jakiegokolwiek samochodu z tamtych lat, rozwaliłby się na pierwszym skrzyżowaniu.

    Konkluzja jest taka, że jeśli taka dziewczyna nauczy się robić zdjęcia Pentaxem K1000, albo Olympusem OM-2, poradzi sobie w przyszłości z każdym aparatem. Jeśli zacznie od Canona R6, rozwali się na pierwszym drzewie...
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 26-10-2021 o 09:45
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  9. #79
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Becekpl... Nie do końca się z Tobą zgodzę.
    no i od tego jest forum, bo ja tez się z Toba nie zgadzam
    jakbym wysyłał córkę na studia gdzie potrzebny jest aparat to bym poświecił 5 min i zadzwonił do szkoły...pewnie by to zamknęło sprawę
    druga sprawa jest taka ze do nauki to każda entry level lustrzanka wystarczy aż nadto
    gdyby istniał tu obowiązek kontynuowania istniejącego wątku a nie ze każdy otwiera nowy dublujący, to już z marszu, po przeczytaniu ostatnich postów miałby odpowiedz na swoje pytanie
    ale po co
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #80
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Odpowiedź jest prosta. Każdy ma powody uważać, że jego przypadek jest specyficzny. Gdyby miał wiedzę fotograficzną, sam by dopasował odpowiednią odpowiedź z istniejącego wątku. Z drugiej strony, mając tą wiedzę, nie zawracałby sobie głowy z forum
    Poza tym, to nie jego wina, że dwóch użytkowników poleca mu lustrzankę entry level, a dziesięciu innych krzyczy - Nie nie! Kup najdroższego bezlusterkowca, jaki jest na rynku!
    Najmądrzejszy by zgłupiał...

    --- Kolejny post ---

    Nawiasem mówiąc, właśnie po to zacząłem na mojej stronie pisać poradnik (który tak wyśmiał wszystkomający Candar), żeby ktoś, kto zdecyduje się go przeczytać, miał jedną opinię w jednym miejscu, a nie sto różnych.

Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •