Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 126

Wątek: Pomoc w wyborze body -pilne

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Przecież to sformułowanie odnosiło się do serii R, dokładnie pisal o RP, a nie o M.
    Owszem, ale to jest podsumowanie dwóch wcześniejszych zdań dotyczących mocowania EOS-M (pierwsze zdanie) i mocowania RF (drugie zdanie). Podsumowanie zazwyczaj odnosi się do całej treści wypowiedzi i może wprowadzać czytających w błąd.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Kolejny wątek, gdzie proste pytanie zamiast rzetelnych odpowiedzi przekształca się w konieczność czytania rzygowin candara.
    Typowy komentarz na forum z zerową wartością merytoryczną. Niejaki standard na CB od pewnego czasu.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Przecież to sformułowanie odnosiło się do serii R, dokładnie pisal o RP, a nie o M.
    No tak ale to trzeba czytać co jest napisane a tu widać że z tym problem ...
    Pomijam już że Canon nigdzie oficjalnie nie potwierdził że zaprzestają produkcji systemu M. Do tego jeszcze pisanie że to kula u nogi dla Canona jest dosyć dziwne biorąc pod uwagę, że gro sprzedaży to aparaty z tego systemu....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Niejaki standard na CB od pewnego czasu.
    Ciężko pracujesz każdego dnia nad takimi stndardami. Nie tylko na tym forum.

  4. #24
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Tom, to nie ma sensu. Albowiem, jak mówi Pismo - Po owocach ich poznacie. Przy czym przez "owoce", należy rozumieć dorobek fotograficzny, a nie biegłość w cytowaniu liczb i danych marketingowych.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No tak ale to trzeba czytać co jest napisane a tu widać że z tym problem ...
    Pomijam już że Canon nigdzie oficjalnie nie potwierdził że zaprzestają produkcji systemu M. Do tego jeszcze pisanie że to kula u nogi dla Canona jest dosyć dziwne biorąc pod uwagę, że gro sprzedaży to aparaty z tego systemu....
    Ja też myślę, że m50 to lepszy wybór niż jakakolwiek lustrzanka apsc canona. Co jakiś czas są dobre promo na pełny zestaw + dodatkowy obiektyw (świetny m22 lub inny zoom). Przejściówka do EF tez ostatnio bywa w bardzo mocnych promocjach. Za 2000-2500 można mieć nowy ok sprzęt jeśli chodzi o Canona.
    A to uśmiercanie serii M to nawet szkoda komentować plotek... Można też iść w używki a tu jeszcze większe pole wyboru

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Ja też myślę, że m50 to lepszy wybór niż jakakolwiek lustrzanka apsc canona. Co jakiś czas są dobre promo na pełny zestaw + dodatkowy obiektyw (świetny m22 lub inny zoom). Przejściówka do EF tez ostatnio bywa w bardzo mocnych promocjach. Za 2000-2500 można mieć nowy ok sprzęt jeśli chodzi o Canona.
    A to uśmiercanie serii M to nawet szkoda komentować plotek... Można też iść w używki a tu jeszcze większe pole wyboru
    Jest też sporo ciekawych stałek manualnych pod bagnet M, w całkiem atrakcyjnych cenach.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #27
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Ale po co? Żeby koniecznie kupić M-kę? Przecież do lustrzanek EF jest jeszcze więcej ciekawych manualnych obiektywów, również w atrakcyjnych cenach. Po co mnożyć możliwości, skoro lustrzanka będzie wystarczająco dobra? A że nie jest to aparat z tego roku i ma tylko 18 mpx, to co z tego? Czy jest coś, co sprawia, że zdjęć się nią zrobić nie da?

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ale po co? Żeby koniecznie kupić M-kę? Przecież do lustrzanek EF jest jeszcze więcej ciekawych manualnych obiektywów, również w atrakcyjnych cenach. Po co mnożyć możliwości, skoro lustrzanka będzie wystarczająco dobra? A że nie jest to aparat z tego roku i ma tylko 18 mpx, to co z tego? Czy jest coś, co sprawia, że zdjęć się nią zrobić nie da?
    Bez burzy tym razem. Ja mam trójkę dzieci. Nie wiem jak Ty. Ale na logikę. Wytłumacz proszę nastolatce, że telefon samsung za 300zł sprzed 7 lat robi tak samo dobre zdjęcia jak współczesny iphone. Jak by moja córka kształciła się na zawodowego fotografa, to na pewno nie kupił bym jej byle czego... bo do nauki starczy to żaden argument dla mnie. Zresztą moje zdanie nie ważne.

    Tylko jak się okaże, że ma słaby sprzęt, bo "zielony" tatuś kupił starą lustrzanke z kitem, a Zuzia robi bezusterkowcem super foty... Myślę, że córka będzie wiedziała czego chce dużo szybciej niż totalnie zielony autor wątku. Boję się dzisiejszej młodzieży. Bez kitu. tak samo nie ogarniam, że powstało technikum fotograficzne i po info w internecie bym córki tam nie posłał.

    p.s Za naszych czasów do nauki podstaw wystarczyła instrukcja i bardziej doświadczeni koledzy. Później pomógł internet, youtuby i warsztaty. Dziś trzeba 5 lat szkoły... no nie ogarniam.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Uprzejmie proszę o nie szastanie cudzymi pieniędzmi. Pytający o radę ojciec i tak jest już w stresie, że będzie musiał wydać bóg wie ile na sprzęt dla córki, a tu nie chodzi też o to, żeby aparat sam robił zdjęcia, i żeby one od ręki były genialnej jakości. Jeszcze nie zdążył się dowiedzieć, jaki korpus kupić, a już się dowiedział, że najlepiej by było, żeby kupił EF 24-105 L Praktycznie każdy korpus Canona kiedyś był na topie w swojej klasie i nie przestał robić dobrych zdjęć tylko dlatego, że pojawiły się nowsze konstrukcje. W robocie fotografa chodzi między innymi o to, aby umieć wykorzystać potencjał sprzętu, czyli też poradzić sobie z jego ograniczeniami lub niefunkcjonalnością, a sama fotografia rozumiana od strony produktu finalnego, czyli zdjęcia, nie zna takich pojęć, jak DR, niskie szumy, czy mała rozdzielczość. To wszystko może być, ale nie musi, bo zdjęcie ma być dobre ale nie tylko i wyłącznie w oparciu o wyśrubowane wymogi techniczne, lecz w oparciu o talent jego autora.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #30
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Pomoc w wyborze body -pilne

    Dobra, bez burzy. Pytasz, jak wytłumaczyć dziecku... To bardzo proste. Mam też dzieci i to w wieku od 7 do 30 lat, więc przetestowałem temat i miałem okazję zaobserwować efekty. A tłumaczyłem mniej więcej tak, jak napisał Atsf. To Ty robisz zdjęcia, a nie aparat. Jeśli zaczniesz swoją przygodę z fotografią, od mierzenia się z kolegami, kto ma lepszy aparat, to nic z Ciebie nie będzie. Zacznij od nauki patrzenia, wrażliwości i przede wszystkim zapoznaj się z historią fotografii. Oglądaj albumy, dowiedz się kto to był Adams, zobacz zdjęcia Bishofa, ale pooglądaj też stare roczniki Foto.
    Dopiero później pomyśl o lepszym sprzęcie. A teraz? Weź jakikolwiek i zacznij fotografować.

    Inaczej... Czy powiedzmy 10 lat temu, kiedy taki Canon 60D był nowością, nie było dobrych zdjęć? Nie istniały? Bo trzymając się Waszej logiki, nie miały prawa istnieć.

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •