Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Telekonwerter EF na eos R

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Telekonwerter EF na eos R

    Chciałem przetestować działanie telekonwetera na 135L i 200L. Zamówiłem Kenko 2x teleplus pro300 i optycznie jest bez tragedii, ale nie zmienia mi prawidłowo wartości przysłony. Czyli zamiast np 400mm 5.6 jest 400 2.8 - ma to wpływ na pomiar światła. Na 6d działa dobrze, ale na R przez adapter już nie.

    Ma ktoś doświadczenie z tańszym zamiennikiem który działa prawidłowo przez adapter RF?

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Telekonwerter EF na eos R

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Chciałem przetestować działanie telekonwetera na 135L i 200L. Zamówiłem Kenko 2x teleplus pro300 i optycznie jest bez tragedii, ale nie zmienia mi prawidłowo wartości przysłony. Czyli zamiast np 400mm 5.6 jest 400 2.8 - ma to wpływ na pomiar światła. Na 6d działa dobrze, ale na R przez adapter już nie.

    Ma ktoś doświadczenie z tańszym zamiennikiem który działa prawidłowo przez adapter RF?
    A to dziwne, bo ja co prawda mam x1,4 Kenko, ale wszystko działa jak należy.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Telekonwerter EF na eos R

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Chciałem przetestować działanie telekonwetera na 135L i 200L. Zamówiłem Kenko 2x teleplus pro300 i optycznie jest bez tragedii, ale nie zmienia mi prawidłowo wartości przysłony. Czyli zamiast np 400mm 5.6 jest 400 2.8 - ma to wpływ na pomiar światła. Na 6d działa dobrze, ale na R przez adapter już nie.

    Ma ktoś doświadczenie z tańszym zamiennikiem który działa prawidłowo przez adapter RF?
    Spróbuj wyjąć płytkę drukowaną z telekonwertera. W Kenko Teleplus HD 1,4X DGX jest to bardzo łatwe, nie wiem natomiast jak jest w Twoim modelu. Po zdjęciu bagnetu odkręca się płytkę i wtedy styki od przedniej flanszy dochodzą bezpośrednio do tylnej flanszy, a telekonwerter jest niewidzialny dla korpusu. Trzeba tylko robić to delikatnie, aby sprężynki od styków z przedniej flanszy nie wystrzeliły sobie w kosmos, ani nie pozaginały się przy ponownym przykręcaniu bagnetu. Nie będziesz miał korekty wartości przesłony, bo aparat będzie widział goły obiektyw, ale może reszta będzie działać prawidłowo. Z moim Kenko, pomimo tego, że symuluje zmianę przesłony o działkę, to na C 80D muszę wstawiać korektę prawie -2EV, bo mi prześwietla zdjęcia.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •