Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: canon m50 - 4k / full hd - jakość video po zapisie

  1. #1
    Bywalec Awatar niantic
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    małe - i dobrze...
    Wiek
    40
    Posty
    107

    Domyślnie canon m50 - 4k / full hd - jakość video po zapisie

    hejka
    mam pytanko, a mianowicie

    nagrałem kilka klipów w 4k oraz kilka w full hd
    wszystko złożyłem sobie grzecznie w gopro studio (program stary ale jary) i zapisałem w rozdziałce 4k / 50mbit.
    problem w tym, że po zapisie filmu elementy, które nagrywałem pierwotnie w 4k wyglądają super natomiast kadry nagrywane wcześniej w full hd wyglądają po prostu gorzej (tzn siadła ostrość)
    oczywiscie po konwersji do 4k-wyjściowo w full hd są spoko

    no i pytanie brzmi...czy to jest normalne? myślałem, że jak zapiszę full hd w 4k to jakość się poprawi...a tu wyszło gorzej

    tak ma być czy to mój soft płata figle?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: canon m50 - 4k / full hd - jakość video po zapisie

    Nie jestem filmowcem ale jak dla mnie skoro chcesz z formatu o mniejszej rozdzielczości zrobić taki o większej to wykonujesz w tym wypadku programowy upscaling, bo program musi jakoś te piksele doliczyć co może powodować zmianę jakości materiału, w zależności od użytego algorytmu czy programu efekty mogą być różne, pobieżnie sprawdziłem, że program jakiego użyłeś nie jest topowym narzędziem edycyjnym do video stad pewnie takie sobie algorytmy w nim i efekty końcowe wedle Twojej opinii słabe. Spróbuj może innego narzędzia.

  3. #3
    Bywalec Awatar niantic
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    małe - i dobrze...
    Wiek
    40
    Posty
    107

    Domyślnie Odp: canon m50 - 4k / full hd - jakość video po zapisie

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Nie jestem filmowcem ale jak dla mnie skoro chcesz z formatu o mniejszej rozdzielczości zrobić taki o większej to wykonujesz w tym wypadku programowy upscaling, bo program musi jakoś te piksele doliczyć co może powodować zmianę jakości materiału, w zależności od użytego algorytmu czy programu efekty mogą być różne, pobieżnie sprawdziłem, że program jakiego użyłeś nie jest topowym narzędziem edycyjnym do video stad pewnie takie sobie algorytmy w nim i efekty końcowe wedle Twojej opinii słabe. Spróbuj może innego narzędzia.
    cholera wie, może i rzeczywiście jest tak jak mówisz...tak czy siak dzięki za wskazówki
    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •