Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Witam
    Pojawiła się klientka, która chce zdjęcia w otoczce dymu różno kolorowego. Nigdy nie robiłem czegoś podobnego i zastanawiam się czy jakieś specjalne przygotowanie do tego jest potrzebne? Jak z używaniem lampy ewentualnie? Być może część zdjęć będzie robiona pod ziemią w zamkniętej kopalni więc światła będzie mało. Ma ktoś jakieś doświadczenie?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Witam
    zastanawiam się czy jakieś specjalne przygotowanie do tego jest potrzebne?
    Zażyj relanium przed sesją, bo potem może być za późno
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Abstrahując od kwestii fotograficznych, puszczanie dymu pod ziemią w kopalni może nie być dobrym pomysłem.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Abstrahując od kwestii fotograficznych, puszczanie dymu pod ziemią w kopalni może nie być dobrym pomysłem.
    Kurde, ale chyba autor posta wie co to za miejsce i ma uzgodnione z zarządcą...
    Byłem kilka razy w kopalniach i rygory są trochę inne niż w parku na świeżym powietrzu, przecież gdyby puszczanie dymu miało być problematyczne, to by się nikt na to nie zgodził.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Może w samych tunelach nie będziemy robić tylko w takiej jednej całkiem sporej komorze do której jest sporo wejść więc nie ma takiej szansy żeby wszystko było zadymione.
    Nie bardzo rozumiem to relanium
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    No właśnie. A poza tym są dymy z ogniska i dymy teatralne. Ciekawy byłby peformens gdyby widownia padła po spektaklu.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #7
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    W teatrze nie wytwarza się dymu (zawiesina cząstek stałych), tylko generuje mgłę (zawiesina kropel wody). Te kolorowe efekty to jest dym (świece dymne, które należy podpalić), np. https://www.arkafajerwerki.pl/Swiece...531252045.html

    Poza tym nie wiadomo, czy zamkniętą kopalnią ktoś administruje, czy ludzie wchodzą tam na dziko (są przecież takie miejsca). Do tego, nawet jeśli ktoś się zgodził na sesję w takim miejscu, niekoniecznie musiał być powiadomiony o wszystkich szczegółach, bo to mogło np. przyjść do głowy później. Nie twierdzę, że jest problem w tym przypadku, zwracam tylko uwagę na coś, o czym ktoś mógłby zapomnieć.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    W teatrze nie wytwarza się dymu (zawiesina cząstek stałych), tylko generuje mgłę (zawiesina kropel wody).
    Oczywiście że w teatrze używa się dymu - czasami z kilku maszyn równocześnie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Oczywiście że w teatrze używa się dymu - czasami z kilku maszyn równocześnie.
    Dokładnie to jest to para wodna. Kolor "dymu" zależy od użytego preparatu do odparowania, są w różnych kolorach. Tym można oddychać bez problemu ale trzeba sprawdzić czy preparat ma odpowiedni atest.

    --- Kolejny post ---

    np:https://allegro.pl/oferta/plyn-do-wy...ong-9806496077

    --- Kolejny post ---

    https://allegro.pl/oferta/maszyna-do...eza-5378599925

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Dokładnie to jest to para wodna. Kolor "dymu" zależy od użytego preparatu do odparowania, są w różnych kolorach. Tym można oddychać bez problemu ale trzeba sprawdzić czy preparat ma odpowiedni atest.

    --- Kolejny post ---

    np:https://allegro.pl/oferta/plyn-do-wy...ong-9806496077

    --- Kolejny post ---

    https://allegro.pl/oferta/maszyna-do...eza-5378599925
    To urządzenie ostatnie to raczej DJ niż Teatr . My stosujemy maszyny z nieco innej półki cenowej . Wytwornice mgły i wytwornice dymu, a także agregaty dymu ciężkiego. Do każdego są inne płyny. Z wiadomych względów są to wyłącznie płyny markowe - głównie Martina. Te płyny mają w składzie różne oleje które po podgrzaniu wytwarzają zawiesinę cząstek stałych w parze wodnej. Zresztą same płyny też się różnią - nawet do najzwyklejszej "dymiarki" jest ich kilka rodzajów w zależności od potrzeb.
    Z tym "oddychaniem bez problemu" bywa różnie. Czasami są wykonawcy z którymi jest problem pod tym względem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •