Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Dokładnie to jest to para wodna. Kolor "dymu" zależy od użytego preparatu do odparowania, są w różnych kolorach. Tym można oddychać bez problemu ale trzeba sprawdzić czy preparat ma odpowiedni atest.

    --- Kolejny post ---

    np:https://allegro.pl/oferta/plyn-do-wy...ong-9806496077

    --- Kolejny post ---

    https://allegro.pl/oferta/maszyna-do...eza-5378599925
    To urządzenie ostatnie to raczej DJ niż Teatr . My stosujemy maszyny z nieco innej półki cenowej . Wytwornice mgły i wytwornice dymu, a także agregaty dymu ciężkiego. Do każdego są inne płyny. Z wiadomych względów są to wyłącznie płyny markowe - głównie Martina. Te płyny mają w składzie różne oleje które po podgrzaniu wytwarzają zawiesinę cząstek stałych w parze wodnej. Zresztą same płyny też się różnią - nawet do najzwyklejszej "dymiarki" jest ich kilka rodzajów w zależności od potrzeb.
    Z tym "oddychaniem bez problemu" bywa różnie. Czasami są wykonawcy z którymi jest problem pod tym względem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wytwornice mgły i wytwornice dymu, a także agregaty dymu ciężkiego. Do każdego są inne płyny. Z wiadomych względów są to wyłącznie płyny markowe - głównie Martina.
    To, że coś jest błędnie nazywane dymem, nie oznacza, że tym właśnie jest. Przejrzałem ofertę ww. firmy i widzę tylko płyny typu fog i haze oraz generatory do wytwarzania tych efektów. Tzw. „dym ciężki” to tylko zimna mgła w dwutlenku węgla, dlatego snuje się po podłodze. Widzę, że Martin ma maszynę do tego, która obywa się bez suchego lodu, ale to nadal jest zimna mgła, wg opisu urządzenie wytwarza „soft, dense fog that is colder and dissipates slowly”. W tych mgłach mogą być zawieszone krople dodatkowych substancji (wg karty produktu są to glikole monopropylenowy i/lub trójetylenowy), nadające barwę, „gęstość” i inne parametry, ale nadal nie jest to dym.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    To, że coś jest błędnie nazywane dymem, nie oznacza, że tym właśnie jest.
    W technice scenicznej słowa dym i mgła znaczą coś zupełnie innego. A to że to nie ma nic wspólnego z fizyką jest tu bez znaczenia.
    Dym ciężki uzyskuje się w wytwornicach też z płynu, a to co jest czynnikiem chłodzącym jest tu drugorzędne. W prostszych rozwiązaniach to "suchy lód", a w bardziej zaawansowanych agregat. Wadą tego drugiego rozwiązania jest cena, waga i rozmiar urządzenia. Poza tym te agregaty są dosyć głośne co bardzo utrudnia ich użycie w teatrze.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W technice scenicznej słowa dym i mgła znaczą coś zupełnie innego. A to że to nie ma nic wspólnego z fizyką jest tu bez znaczenia.
    Znaczenie ma zasadnicze, gdyż wygenerowanie dymu (jako efektu ubocznego spalania) w zamkniętym pomieszczeniu może mieć nieciekawe skutki, natomiast mgła jest względnie bezpieczna. Świece i proszki dymne przeznaczone są do użytku na otwartej przestrzeni i o to tylko tu chodzi.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Znaczenie ma zasadnicze, gdyż wygenerowanie dymu (jako efektu ubocznego spalania) w zamkniętym pomieszczeniu może mieć nieciekawe skutki, natomiast mgła jest względnie bezpieczna. Świece i proszki dymne przeznaczone są do użytku na otwartej przestrzeni i o to tylko tu chodzi.
    Dalej się nie rozumiemy. Słowo "dym", a słowo "mgła" oznacza w żargonie scenicznym coś zupełnie innego. A to że te słowa nie są odpowiednikami zjawisk fizycznych to jest tu bez znaczenia. Znaczenie ma natomiast bardzo duże to czego chce reżyser i jak mu zamiast dymu zrobisz mgłę to najdelikatniej mówiąc będzie nieprzyjemnie albo mówiąc trochę przewrotnie - wtedy dopiero będzie dym .....
    BTW: świec i proszków także się używa na scenie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dalej się nie rozumiemy. Słowo "dym", a słowo "mgła" oznacza w żargonie scenicznym coś zupełnie innego. A to że te słowa nie są odpowiednikami zjawisk fizycznych to jest tu bez znaczenia. Znaczenie ma natomiast bardzo duże to czego chce reżyser i jak mu zamiast dymu zrobisz mgłę to najdelikatniej mówiąc będzie nieprzyjemnie albo mówiąc trochę przewrotnie - wtedy dopiero będzie dym .....
    BTW: świec i proszków także się używa na scenie.
    Tak czy inaczej forsując ten teatralny żargon wprowadzasz w błąd nieobeznanych z tematem. Trzeba zaznaczać że nie jest to żaden dym tylko iluzja.

    A co do "głośnej pracy maszyn" to czas by wyczyścić wiatraczki mieszające parę z powietrzem, nawet jeśli to drogie i profi maszyny to osiadający na skrzydełkach brud powoduje utratę wyważenia i drgania.

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Tak czy inaczej forsując ten teatralny żargon wprowadzasz w błąd nieobeznanych z tematem. Trzeba zaznaczać że nie jest to żaden dym tylko iluzja.
    Gdzie ja coś "forsuję"?

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    A co do "głośnej pracy maszyn" to czas by wyczyścić wiatraczki mieszające parę z powietrzem, nawet jeśli to drogie i profi maszyny to osiadający na skrzydełkach brud powoduje utratę wyważenia i drgania.
    Te maszyny od nowości tak mają.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    Ciekawie się ten wątek rozwija. Ktoś pyta o poradę a tutaj definicje dymu i mgły :-) Nic specjalnie raczej nie musisz przygotowywać. Event jak event, mgły i dymy są spotykane :-)
    Zapoznaj się z pkt 8 Regulaminu

  9. #19

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sceny gdzie są użyte różengo koloru "bomby dymne"

    No właśnie. Nie chodziło o wywód z fizyki ani żaden inny. Jak na razie projekt został odsunięty w czasie bo okazało się, że w Irlandii wszystko co kojarzy się z wybuchem jest nielegalne. Czy to petarda czy bomba dymna.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •