Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

    Witajcie, od dłuższego czasu bije się z myślami czy nie dokupić jakiegoś macro do mojego m6. Mam już ef-m 28mm macro, ale on trochę nie wystarcza do robactwa. Posiłkuję się Raynoxem250, ale brakuje mi ostrzenia w nieskończoność. Długo myślałam nad Laowa 65mm ale do Laowy zraziłam się po nieudanym zakupie ryby 4mm i nie przemogłam się by wydać te 2000zł. Jakiś czas temu na rynek wszedł 7artisans ze swoim 60mm macro, ale pierwsza wersja mi nie spasiła ze względu na wagę. Od 8 września możemy jednak zerkać w kierunku drugiej edycji tego obiektywu, która jest znacznie lżejsza i ... ponoć z lepszym szkłem, ale co to oznacza to już nie wiadomo.

    Przychodzę z pytaniem, czy ktoś foci tymi obiektywami i moźe podzielić się opinią co do aberracji i ostrości...? z góry dziękuję

    PS. wyszedł kilka dni temu też TTartisan 40mm macro pod M ale 40mm to chyba mało... i w sumie nie wiem czy jakościowo to różnica miedzy tymi producentami... Może macie jakiś inny pomysł i możecie coś polecić?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

    Może jestem jakiś dziwny ale do macro poszukałbym na przejściówkę ef-m Canona EF 100 macro nawet w wersji nie L. Chyba, że celujesz w macro 2:1 no to wtedy nie wiem czy Laowa ma konkurencję, natomiast jak nie przeszkadza Ci ostrzenie manualne (pewnie nie bo to chleb powszedni macro) to wiem, że do "robali" niektórzy kupują szkła mikroskopowe (np. z odwzorowaniem 5:1) i adaptują mocowanie.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Może jestem jakiś dziwny ale do macro poszukałbym na przejściówkę ef-m Canona EF 100 macro nawet w wersji nie L. Chyba, że celujesz w macro 2:1 no to wtedy nie wiem czy Laowa ma konkurencję, natomiast jak nie przeszkadza Ci ostrzenie manualne (pewnie nie bo to chleb powszedni macro) to wiem, że do "robali" niektórzy kupują szkła mikroskopowe (np. z odwzorowaniem 5:1) i adaptują mocowanie.
    dzięki za odpowiedź. Ostrzenie manualne to nie problem. Natomiast zależy mi na jakości, detalach... 5:1 to fajna sprawa, ale az tak też nie celuję. 1:1 lub 2:1 to tak w sam raz. Wiem ze Laowa jest bez konkurencji jeśli chodzi o cenę, ale zastanawiam się czy nie będzie problemów w aberracjami. Widziałam foty z laowy 25mm i jestem rozczarowana. Nie wiem czy fotograf był kiepski czy ten obiektyw ... poza tym miałam Laowę 4mm i aberki były ponad wszelką miarę... Chyba musze pomyśleć o Canonie jednak... tylko że robi się trochę niekomfortowo z ceną, a do tego duży on i ciężki :O Ech...

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

    Jeśli gdzieś znajdziesz to ostatnie nowe egzemplarze Canona EF 100 f2.8 macro dało się kupić w okolicach wpsomnianych 2000 zł

    Może dasz radę gdzieś Laowę przetestować dokładnie tą którą chcesz potencjalnie kupić, wróżenie na podstawie innego obiektywu o aberracji jest średnie, z samych oznaczeń można wnioskować, że aberracja nie powinna być problemem bo to szkło APO jeśli producent nie ściemnia.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Jeśli gdzieś znajdziesz to ostatnie nowe egzemplarze Canona EF 100 f2.8 macro dało się kupić w okolicach wpsomnianych 2000 zł

    Może dasz radę gdzieś Laowę przetestować dokładnie tą którą chcesz potencjalnie kupić, wróżenie na podstawie innego obiektywu o aberracji jest średnie, z samych oznaczeń można wnioskować, że aberracja nie powinna być problemem bo to szkło APO jeśli producent nie ściemnia.
    masz racje, spróbuje zamówić przez neta i w razie czego mam 14 dni dzięki

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    masz racje, spróbuje zamówić przez neta i w razie czego mam 14 dni dzięki
    Tu jest trochę opinii od kupujących:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...x.html/reviews

    Znajdziesz też w tym sklepie opinie o 7 artisans:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...i.html/reviews
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tu jest trochę opinii od kupujących:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...x.html/reviews

    Znajdziesz też w tym sklepie opinie o 7 artisans:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...i.html/reviews
    O właśnie, dzięki wielkie

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    Witajcie, od dłuższego czasu bije się z myślami czy nie dokupić jakiegoś macro do mojego m6. Mam już ef-m 28mm macro, ale on trochę nie wystarcza do robactwa. Posiłkuję się Raynoxem250, ale brakuje mi ostrzenia w nieskończoność. Długo myślałam nad Laowa 65mm ale do Laowy zraziłam się po nieudanym zakupie ryby 4mm i nie przemogłam się by wydać te 2000zł. Jakiś czas temu na rynek wszedł 7artisans ze swoim 60mm macro, ale pierwsza wersja mi nie spasiła ze względu na wagę. Od 8 września możemy jednak zerkać w kierunku drugiej edycji tego obiektywu, która jest znacznie lżejsza i ... ponoć z lepszym szkłem, ale co to oznacza to już nie wiadomo.

    Przychodzę z pytaniem, czy ktoś foci tymi obiektywami i moźe podzielić się opinią co do aberracji i ostrości...? z góry dziękuję

    PS. wyszedł kilka dni temu też TTartisan 40mm macro pod M ale 40mm to chyba mało... i w sumie nie wiem czy jakościowo to różnica miedzy tymi producentami... Może macie jakiś inny pomysł i możecie coś polecić?
    W linku poniżej możesz zobaczyć zdjęcia z TTArtisan 40mm F2.8 Macro za 529.00 zł
    Zdjęcia testowe wykonywane były w RAW, następnie po konwersji zapisane do JPG w wielkości 1:1 https://blog.interfoto.eu/2021/09/30...x-pro2-od-oli/


    BTW - Laowa 65 mm f/2,8 kosztuje jednak 4x więcej i nie zakładam że jest 4x lepsza
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-10-2021 o 10:17
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    W linku poniżej możesz zobaczyć zdjęcia z TTArtisan 40mm F2.8 Macro za 529.00 zł
    Zdjęcia testowe wykonywane były w RAW, następnie po konwersji zapisane do JPG w wielkości 1:1 https://blog.interfoto.eu/2021/09/30...x-pro2-od-oli/


    BTW - Laowa 65 mm f/2,8 kosztuje jednak 4x więcej i nie zakładam że jest 4x lepsza
    Dzięki, słyszałam o tym obiektywie (TTartisan 40mm), ale dla mnie jest za szeroko. Nawet ta 60mm nie wiem czy to nie za szeroko, a co dopiero. Do zbliżeniowej mam Canona ef-m 28mm macro i starcza z naddatkiem Musze pomysleć chyba o tej Laowie i zaryzykować choć tez mam obiekcje

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Obiektyw macro od 7 artisans dla CanonM?

    Canon EOS 550D + EF-S 4-5,6/55-250 mm IS Mk I, 100% wycinki. Kliknąć, aby powiększyć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8133.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	6,24 MB
ID:	6905

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8358-3.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	378,1 KB
ID:	6906

    --- Kolejny post ---

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9451-2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,71 MB
ID:	6907
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •