Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Wyliczenie odległości apartatu od obiektu na którym jest ustawiona ostrość

  1. #21
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Wyliczenie odległości apartatu od obiektu na którym jest ustawiona ostrość

    Za mało danych by obliczyć to co chce autor wątku. Ale na przyszłość można się wspomóc kalkulatorem - apka dla fotografów na telefony z androidem. Sklep googla, nazwa apki Photographer's companion. Zakładka Pole widzenia, tam jest kalkulator.
    Apka rewelacja, sporo zakładek. Oczywiście GO ale i full innych. Polecam.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Wyliczenie odległości apartatu od obiektu na którym jest ustawiona ostrość

    Dokladnie nie wiem co dokladnie ma byc badane ale chyba badania z jakiegos grantu i pewnie do publikacji... ogólnie w kierunku habilitacji. Ale na razie chyba temat czasowo odstawiony.
    Zobaczę te dalmierze laserowe jak by one nadawały sie do montażu na dronie.
    Poki co temat zawieszony. Dzięki.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Wyliczenie odległości apartatu od obiektu na którym jest ustawiona ostrość

    Mimo że zawiesiłeś temat, to coś mi wpadło nagle do głowy.
    Ponoć można na podstawie serii zdjęć pod różnymi kątami określić rozmiary i odległości obiektów na zdjęciach. Jakieś oprogramowanie analizujące takie zdjęcia czy coś takiego? Przepraszam za takie dzwonienie w nie wiadomo którym kościele, ale dawno temu jacyś ludzie w mojej firmie robili tego typu pomiary i obliczenia. Nic więcej, poza takimi ogólnikami, nie potrafię sobie przypomnieć. Może to trop?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Wyliczenie odległości apartatu od obiektu na którym jest ustawiona ostrość

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Mimo że zawiesiłeś temat, to coś mi wpadło nagle do głowy.
    Ponoć można na podstawie serii zdjęć pod różnymi kątami określić rozmiary i odległości obiektów na zdjęciach. Jakieś oprogramowanie analizujące takie zdjęcia czy coś takiego? Przepraszam za takie dzwonienie w nie wiadomo którym kościele, ale dawno temu jacyś ludzie w mojej firmie robili tego typu pomiary i obliczenia. Nic więcej, poza takimi ogólnikami, nie potrafię sobie przypomnieć. Może to trop?
    Można. To się nazywa SLAM (simultanoeus localisation and mapping) oraz SFM (structure from motion)

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 07-01-2022 o 23:16

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Wyliczenie odległości apartatu od obiektu na którym jest ustawiona ostrość

    Z wielkości to się da policzyć "w ręcach" (przynajmniej umie to moje pokolenie)

    Z małego obiektywku drona operacje z oceną odległości wg ustawionej ostrości są bez szans.
    @Marcinus strasznie dawkujesz zagadnienie po kropelce, pewnie na siedemnastej stronie dowiemy się, jaka dokładność jest wymagana.
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Wyliczenie odległości apartatu od obiektu na którym jest ustawiona ostrość

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Z wielkości to się da policzyć "w ręcach" (przynajmniej umie to moje pokolenie)

    Z małego obiektywku drona operacje z oceną odległości wg ustawionej ostrości są bez szans.
    @Marcinus strasznie dawkujesz zagadnienie po kropelce, pewnie na siedemnastej stronie dowiemy się, jaka dokładność jest wymagana.
    Nic nie dawkuje, co wiedzialem to napisalem. Jeśli chodzi o to czy to ma byc dokładność do kilku cm czy do metra przy odleglosci 100-200 metrów to nie wiem bo o to nie pytałem. Podałem koleżance informacje ogólne jak sprawa wygląda i na razie wiecej o szczegóły nie pytała wiec i ja dalej tu tematu nie ciagnąłem. Pewnie też na razie dalej tematu póki co nie ruszała, bo to ogolnie mialy byc jakies badania na przyszłość.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Wyliczenie odległości apartatu od obiektu na którym jest ustawiona ostrość

    Kres metod "fotograficznych z danych AF" to 50m z dokładnością 20m na długim jasnym tele, bo to zakres odległości hiperfokalnej, na mniejszych odległościach jest "jakaś" lepsza - ale znacznie komplikują się obliczenia, zmienna ogniskowa (w dodatku zwykle źle utrwalana w EXIF) itd. Krótszy ciemniejszy obiektyw - obstawiam 5-8m, rybka hiperfokalną ma od metra, dwóch.

    https://allegro.pl/oferta/dalmierz-z...ny-11106653357
    https://infowsparcie.net/wria/o_auto...dalmierze.html

    Ciekawe, czy wrócą. Laserowy ma ogrom zalet, ale ma jedną wadę w wojsku: jest wykrywany
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 11-01-2022 o 11:56
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •