Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Samyang-i RF dlaczego zniknęły?
    To pytanie, które ma jednoznaczną odpowiedź, której niestety nie znamy.
    Dlaczego nie zniknęły inne szkła RF też nie wiemy.
    Dlaczego oprócz Viltroxa nie ma szkieł AF pod bagnet Z? Canon to załatwił?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    3miasto
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

    Cieszy fakt, że jakiś producent odważył się (po akcji z Samyangiem) wyprodukować obiektyw z mocowaniem RF z autofokusem. Prawdopodobnie jest tak, jak pisze Andrzej, że to kwestia pochodzenia firmy. Chiny to nie Korea - nie sądzę, żeby Canon w ogóle tracił czas na ewentualne spory patentowe. Zawsze może z kolejnym firmwarem zwyczajnie zablokować obiektyw, ale to już miecz obosieczny.
    Tylko te 32mm f/2.8... no ja raczej nie widzę powodów, żebym się skusił (wspaniały Tamron 35mm f/1.4 w torbie, a jeśli ktoś chce koniecznie natywnie to lepszą alternatywą będzie całkiem udany RF 35mm F1.8).

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Dlaczego nie zniknęły inne szkła RF też nie wiemy.
    Dlatego, że problem leży prawdopodobnie nie w samym mocowaniu, a w rozwiązaniach związanych z AF.
    Ostatnio edytowane przez audioart ; 01-10-2021 o 12:11

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    Cieszy fakt, że jakiś producent odważył się (po akcji z Samyangiem) wyprodukować obiektyw z mocowaniem RF z autofokusem. Prawdopodobnie jest tak, jak pisze Andrzej, że to kwestia pochodzenia firmy. Chiny to nie Korea - nie sądzę, żeby Canon w ogóle tracił czas na ewentualne spory patentowe. Zawsze może z kolejnym firmwarem zwyczajnie zablokować obiektyw, ale to już miecz obosieczny.
    Tylko te 32mm f/2.8... no ja raczej nie widzę powodów, żebym się skusił (wspaniały Tamron 35mm f/1.4 w torbie, a jeśli ktoś chce koniecznie natywnie to lepszą alternatywą będzie całkiem udany RF 35mm F1.8).

    --- Kolejny post ---



    Dlatego, że problem leży prawdopodobnie nie w samym mocowaniu, a w rozwiązaniach związanych z AF.
    A właśnie, że leży! Siedmiu rzemieślników wypuszcza ten obiektyw w tylu mocowaniach, że ich lista wygląda jak plejada gwiazd, a tu się wszyscy uparli, jakby nic innego poza RF nie istniało. Istnieje, np. EF-M. I nie ma sensu rozpatrywać tego obiektywu w oderwaniu od wagi, gabarytów i jakości optycznej. Jeżeli wypadkowa tych cech wyjdzie na plus, to obiektyw się przyjmie. Ja niedawno kupiłem Viltroxa 1,4/33 mm, który miał mi niby być uniwersalnym szkłem jak onegdaj Jupiter 8 przyfastrygowany do Zorki, ale- gdy mi przyszło jechać na wywczas- to go nie wziąłem, bo jest za mało uniwersalny w stosunku do swojej wagi i gabarytów. Wziąłem za to EF-M 11-22 mm (jak zawsze) oraz EF 2,8/40 mm z adapterem do C M5, który i tak miał mi słuzyć jako drugi aparat lub backup do C 80D z T 100-400. Viltrox się tu nie załapywał, ten 7 Artisans pewnie mógłby zamiast EF 2,8/40 mm.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    Cieszy fakt, że jakiś producent odważył się (po akcji z Samyangiem) wyprodukować obiektyw z mocowaniem RF z autofokusem. Prawdopodobnie jest tak, jak pisze Andrzej, że to kwestia pochodzenia firmy. Chiny to nie Korea - nie sądzę, żeby Canon w ogóle tracił czas na ewentualne spory patentowe. Zawsze może z kolejnym firmwarem zwyczajnie zablokować obiektyw, ale to już miecz obosieczny.
    Tylko te 32mm f/2.8... no ja raczej nie widzę powodów, żebym się skusił (wspaniały Tamron 35mm f/1.4 w torbie, a jeśli ktoś chce koniecznie natywnie to lepszą alternatywą będzie całkiem udany RF 35mm F1.8).

    --- Kolejny post ---



    Dlatego, że problem leży prawdopodobnie nie w samym mocowaniu, a w rozwiązaniach związanych z AF.
    Myślę, że polityka Canona będzie zależeć na ile te wytwory chińskiej myśli technologiczno-optycznej zagrożą ich planom (np. sprzedażowym). Jeśli nie zagrożą będzie prawdopodobnie tak, Chińczycy sobie produkują Canon nic nie robi bo mało kto tego używa i myśli o tym żeby kupić (przylgnęło, że to sprzęt tańszy ale jednak jakościowo odstaje)
    W przypadku adapterów mocowania EF-RF Canon nikogo nie blokuje/nie blokował - spokojnie sobie to Chińczycy i insze firmy klepią.
    Poszło o Samyanga bo tu hype był znaczny, że to obiektyw bardzo dobry (nie miałem, nie podzielę się własną opinią), że lepszy w pewnych zastosowaniach niż Canon 85 f2 i w dodatku tańszy -> cyk myk blokada patenty pozwy firma trzecia odpuszcza.

    Nie do końca zgadzam się z tym, że bronienie swojej własności intelektualnej poprzez blokowanie obcych obiektywów przez ich odfiltrowanie w sofcie to jest miecz obosieczny ale nie o tym dyskusja jest.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Joł. Tu https://blog.interfoto.eu/2021/09/30...LS0l9ibfWLR02I potwierdzenie Interfoto, które jest Oficjalnym Wyłącznym Dystrybutorem Marki TTArtisan w Polsce - produkcji tego szkła w mocowaniach:
    Sony E,
    Nikon Z,
    Canon RF,
    Canon M,
    Fujifilm X.
    No przecież nie są wyłącznym...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No przecież nie są wyłącznym...
    Serio?

    Napisz do nich, że nie są. A certyfikat "wyznaczony wyłączny dystrybutor w Polsce" to pewnie wydrukowali na drukarce w domu jak niektóry polacy swoje prawa jazdy. https://blog.interfoto.eu/certyfikat-ttartisan/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cert2-1.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	154,0 KB
ID:	6890
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-10-2021 o 09:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

    nie rozumiem
    kupić aparat za wiaderko $ żeby potem dokupić plastykfantastic madeinchina??
    a to nie lepiej kupić Canona 6d i uczciwe szkło do tego?
    wyjdzie niby to samo tylko ze jakość o wiele lepsza w 6D
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    nie rozumiem
    kupić aparat za wiaderko $ żeby potem dokupić plastykfantastic madeinchina??
    a to nie lepiej kupić Canona 6d i uczciwe szkło do tego?
    wyjdzie niby to samo tylko ze jakość o wiele lepsza w 6D
    Zakup nieprzydatnego szkła 32/2.8 nie powinien prowadzić do ruiny budżetu.
    Co innego w przypadku np. 35/1.4 - tu warto sięgnąć nieco głębiej do portfela bo to dla wielu podstawowe szkło.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Serio?

    Napisz do nich, że nie są. A certyfikat "wyznaczony wyłączny dystrybutor w Polsce" to pewnie wydrukowali na drukarce w domu jak niektóry polacy swoje prawa jazdy. https://blog.interfoto.eu/certyfikat-ttartisan/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cert2-1.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	154,0 KB
ID:	6890
    No popatrz, to dziwne, bo ja TTArtidsanów od nich nie kupuję.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: TTArtisan ogłosił swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw AF: 32mm f/2.8

    @Cichy A jak u nich z powtarzalnością egzemplarzy?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •