Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Uszkodzone pliki CR3

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    41

    Domyślnie Uszkodzone pliki CR3

    Jak można naprawić uszkodzone pliki CR3 (czyli RAWy z Canona EOS R)?
    Uszkodzenie powstało chyba na karcie pamięci.
    W czasie fotografowania aparat od pewnego momentu odmawiał pokazania podglądu wykonywanych zdjęć (zrobione wcześniej na tej samej karcie pokazywał prawidłowo), komunikat "podgląd niemożliwy" czy coś w tym stylu.
    Po zgraniu plików na komputer żaden program ich nie odtwarza jako zdjęcia, są tylko jako uszkodzone pliki.
    Teraz karta jest odczytywana w aparacie jako uszkodzona "nie można utworzyć folderu".
    Próbowałem programami do odzyskiwania danych, ale to nie działa - pliki są wykrywane, ale jako uszkodzone, czyli żaden postęp.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Uszkodzone pliki CR3

    Raczej z tym nic nie zrobisz.

    Ps. Mam nadzieje, że to tylko weekendowe pstryki.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Uszkodzone pliki CR3

    Czy to nie była karta z lewego źródła? Niestety jest bardzo dużo podróbek w atrakcyjnych cenach. Są one generalnie sprawne ale mimo pokazywania pełnej pojemności mają jej zaledwie kilkanaście procent. Po zapisaniu sprawnej części karty reszta zdjęć jest zapisywana w chmurze i to dosłownie karta pokaże nagłówek pliku i jego objetość ale pliku tak na prawdę nie ma. karty wyłącznie w sprawdzonych miejscach.
    Jak kolega wcześniej napisał, nie do odzyskania zdjęcia.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Uszkodzone pliki CR3

    Karta micro sd (w przejściówce na dużą sd) sandisk extreme 128 gb, od dobrego sprzedawcy z allegro, druga karta z tego samego zakupu działa bezbłędnie, nie szukałem najtańszych.
    Pliki mają normalną wagę - ok. 35 mb, czyli raczej wszystkie informacje o zdjęciu są w nich zapisane, tylko z jakimś błędem, ale np. faststone image viewer pokazuje rozdzielczość 250 x 250 pikseli przy wadze 35 mb i oczywiście bez podglądu.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Uszkodzone pliki CR3

    Karta micro w przejściówce w aparacie zawsze brzmi jak potencjalny problem, wystarczy, że z uwagi na przejściówkę takiej sobie jakości karta nie ma pewnego połączenie i już mogą się generować problemy. Proponuje zaniechać takich praktyk, kupić normalne pełnowymiarowe SD gdzie karta siedzi w slocie jak należy.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Uszkodzone pliki CR3

    dokladnie, tyle na forumie bylo pisane bu nie uzywac micro @Ciekawski , zamiast zakladac takie tematy to zapoznaj sie z zawartoscia foruma, tu jest masa pomocnej wiedzy
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #7
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Uszkodzone pliki CR3

    Współczuję straty zdjęć. Ale już przynajmniej wiesz, że do aparatu tylko karty bez przejściówek!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Uszkodzone pliki CR3

    Karta microSD + adapter to słabe rozwiązanie.
    Niejednokrotnie takie tandemy stwarzają problemy, patrząc na to co ludzie piszą czy to na forach, czy grupach wsparcia FB.
    Wymień na zwykle SD, jeśli SanDisk to ca najmniej serii Extreme.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Uszkodzone pliki CR3

    Wkładam kij w mrowisko ale co zrobić...

    Jak zarabiasz, kup sobie puszkę z dwoma slotami. I dobre markowe karty, a nie jakieś protezy mikro sd żeby używać ich na zmianę w tel.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Uszkodzone pliki CR3

    Nie mam czasu czytać całego forum zanim zadam jakieś pytanie, jeśli Wy macie tyle czasu to zazdroszczę.
    Już dawno chciałem usunąć konto, ale chyba twórcy forum zadbali o to żeby nikt stąd nie uciekł i nie obniżał statystyk.
    Odzyskałem te zdjęcia dzięki pomocy użytkowników z pewnego forum komputerowego, gdzie ludzie naprawdę chcą pomóc, a nie tylko wytykać błędy.
    Zastanówcie się nad sobą.
    Pozdrawiam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •