Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 140

Wątek: Canon RF 16mm f/2.8 STM

  1. #81
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Jest gdzieś dostępny ten obiektyw (na stanie, a nie na zamówienie)? Ktoś ma z forumowiczów, jakieś opinie?

  2. #82
    Awatar Fury
    Dołączył
    Jan 2022
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Mike7 Zobacz posta
    Jest gdzieś dostępny ten obiektyw (na stanie, a nie na zamówienie)? Ktoś ma z forumowiczów, jakieś opinie?
    Ja mam, kupiłem na premierę. Odkąd jest profil tego szkła to jest ok, nie trzeba kombinować ręcznie, a to ważne bo winieta i beczka ogromna. Moja sztuka ostra w centrum, nawet bardzo, nie mogę narzekać. Na krawędziach już jest słabo. No ale trzeba pamiętać że to budżetowe szkło więc nie ma co oczekiwać cudów. Za to ogniskowa do filmowania z włączoną stabilizacją w body, super.

    Wcześniej miałem 20mm na EF i zamieniłem na tego, więc i tak jest dużo lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Fury ; 21-01-2022 o 22:38
    EOS R | RF16/2.8 | RF35/1.8 | EF50/1.8 | EF70-200/2.8IS

  3. #83

  4. #84
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    I bought this lens because it does provide a marginal optical improvements over 17-40L, where corners were non-existent until F11. This is cheaper than 17-40L and better optically. For someone who uses UWA couple of times a year, a good buy. Thank you for you review!. I sold 17-40L and got this compact lens.
    co komu
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #85
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cóż, zaletą 16-ki jest czasem naprawdę fajna cena - można nowego za ~1300zł w Polsce z fakturą kupić
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  6. #86
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    Cóż, zaletą 16-ki jest czasem naprawdę fajna cena - można nowego za ~1300zł w Polsce z fakturą kupić
    zdRAWki
    A nawet za 1250 zł https://www.mediaexpert.pl/foto-i-ka...rf-16-f2-8-stm

  7. #87
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    spokojnie. jeszcze pol roku i na allegro beda uzywki w nowym stanie za 800 PLN. po tych wszystkich napalencach, ktorzy stwierdzili, ze skoro jest tanie, to trzeba kupic... po czym dotarlo do nich jak wysoce uniweralny inaczej jest ten obiektyw
    www albo tez flickr

  8. #88
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Same negatywy czytam, a to jest naprawdę fajne szkło! OK, może nie do zastosowań profesjonalnych... ale w podróży? Jak kiedyś targałem 5D i jakiś ciężki zoom, to teraz zabieram Rkę i 16mm. Tylko! Komfort jakbym z kompaktem chodził, czy to góry czy inne cuda natury. 80-90% zdjęć i tam miałem z najszerszego kąta, a jeśli już naprawdę trzeba to przy R jest z czego wykadrować. Szkiełko jest wprost genialne dla podróżnika.

  9. #89
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    734

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Andy_ Zobacz posta
    Same negatywy czytam, a to jest naprawdę fajne szkło! OK, może nie do zastosowań profesjonalnych... ale w podróży? Jak kiedyś targałem 5D i jakiś ciężki zoom, to teraz zabieram Rkę i 16mm. Tylko! Komfort jakbym z kompaktem chodził, czy to góry czy inne cuda natury. 80-90% zdjęć i tam miałem z najszerszego kąta, a jeśli już naprawdę trzeba to przy R jest z czego wykadrować. Szkiełko jest wprost genialne dla podróżnika.
    Bo najlepiej jest narzekać na to czy na tamto ale trzeba mieć na uwadze dwie rzeczy, cena i gabaryty i biorąc powyższe to jest świetne szkło. Obecnie jednak poczekałbym do premiery RF 15-30 4.5-6.3

  10. #90
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Trochę czasu minęło i sytuacja się zmieniła . To może być fajne i wcale nie takie szerokie szkło do R7 i R10 . Mniejsza matryca powinna zniwelować część wad optyki .

Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •