Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 140

Wątek: Canon RF 16mm f/2.8 STM

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Mam wrażenie, że popyt na tanie szkła RF jest nikły.
    Przez chwilę było ożywienie w temacie RF50/1.8 ale emocje opadły.
    Z tańszych szkieł broni się RF24-105L, porządne szkło pod każdym względem.
    To nowe tele też pewnie zyska grono wiernych malkontentów rozpisujących się o wadach takich czy siakich. Nie wróżę sukcesu rynkowego tym nowym szkłom, ani UWA ani tele.
    Tu niekoniecznie się zgodzę, bo zbyt na tanie natywne szkiełka RF będzie (Sigma i Tamron nie będą produkować pod RF a Koreańczycy wycofali się już z bagnetu RF - pewnie dostali ostro po uszach od Canona). MZ te budżetowe szkła RF: 16mm f/2.8, 35mm 1.8, 50mm f/1.8 + 85 f/2 kierowane są dla docelowych użytkowników puszek R z półki Entry Level - czyli Canon RP i jego następcy w jeszcze niższej cenie. Osoba kupująca RP za 4k zł będzie szukać tanich szkieł i z pewnością nie tych kosztujących 3x tyle co aparat. A czy ich jakość ich będzie zadowalająca? Dla użytkownika puszek Entry Level typu RP pewnie będzie. Zresztą podobne szkła wypuszcza również Nikon pod bagnet Z - wspomagany też przez nowe szkła Viltroxa i mają one duży zbyt.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-09-2021 o 09:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #32
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Za tą cenę to kupię go dla samego miecia.

  3. #33

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    A ja dla samego macia A tak serio to jednak dla 16mm. Nie będzie pewnie zbyt często używany ale miałem juz dwa przypadki kiedy brakowało mi szerokiego widzenia.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #34
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Ciekawe jaki polar nie będzie robił winiety na tak małej średnicy...

  5. #35
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Ale dlaczego 16mm tylko do krajobrazu? To druga (w parze z 28mm) ogniskowa, której używam, a krajobrazów nie robię praktycznie wcale

  6. #36
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez KEEK Zobacz posta
    Ale dlaczego 16mm tylko do krajobrazu? To druga (w parze z 28mm) ogniskowa, której używam, a krajobrazów nie robię praktycznie wcale
    Myśle, że chodzi o spekulację, że obiektyw będzie uczciwy optycznie dopiero po przymknięciu powiedzmy do f8 co pozwoli mu być budżetowym obiektywem do krajobrazu

  7. #37
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Myśle, że chodzi o spekulację, że obiektyw będzie uczciwy optycznie dopiero po przymknięciu powiedzmy do f8 co pozwoli mu być budżetowym obiektywem do krajobrazu
    Też się tego obawiam, nie spotkałem jeszcze żadnej 16-ki (poza moją oczywiście ), która by nie mydliła bokami. Ale z tym f8 nie przesadzaj - 80% zdjęć robię na f8. Nie przepadam za płytką GO i bokehami. Gdyby ta 16-ka była znośna optycznie, do tego jakaś znośna 28-ka starego typu - czyli w wymiarach bardziej szersza niż dłuższa, to bym od razu gnał do sklepu zmieniać system!

  8. #38
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez KEEK Zobacz posta
    Też się tego obawiam, nie spotkałem jeszcze żadnej 16-ki (poza moją oczywiście ), która by nie mydliła bokami. Ale z tym f8 nie przesadzaj - 80% zdjęć robię na f8. Nie przepadam za płytką GO i bokehami. Gdyby ta 16-ka była znośna optycznie, do tego jakaś znośna 28-ka starego typu - czyli w wymiarach bardziej szersza niż dłuższa, to bym od razu gnał do sklepu zmieniać system!
    Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem to nie jest moja spekulacja ale spekulacja jaką można gdzie nie gdzie przeczytać, usłyszeć, za granicą to nawet się uciekali do porównywania wykresów MFT bo te Canon już udostępnił żeby coś wnioskować o tym obiektywie. Ja cierpliwie czekam, aż ten obiektyw realnie pojawi się w sprzedaży i właśnie jak będzie ok nawet dopiero na f8 to do tego do czego bym go wykorzystywał starczy i wtedy pewnie kupię. Dla małej głębi są inne szkła w składziku
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 23-09-2021 o 20:28

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez KEEK Zobacz posta
    do tego jakaś znośna 28-ka starego typu - czyli w wymiarach bardziej szersza niż dłuższa, to bym od razu gnał do sklepu zmieniać system!
    28mm pewnie szybko nie zagości w systemie R.
    Po tym jak pojawiła się bardzo dobra EF28/2.8 IS i została obśmiana (bo ciemna i z IS) to pewnie się Canon uczulił.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #40
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    28mm pewnie szybko nie zagości w systemie R.
    Po tym jak pojawiła się bardzo dobra EF28/2.8 IS i została obśmiana (bo ciemna i z IS) to pewnie się Canon uczulił.
    Konkurencja wypuściła ostatnio malutkie 28 f2.8 i nawet bez IS więc może się jeszcze przełamią i zrobią taki obiektyw.

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •