Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 140

Wątek: Canon RF 16mm f/2.8 STM

  1. #111
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    W tej kwocie to raczej (jeśli RF koniecznie) to zostaje tylko Canon RF 15-30mm f/4.5-6.3 IS STM, ale to ciemnica bez szału.
    https://www.youtube.com/watch?v=nm387Kisgw8

    Załącznik 15041

    Niestety w kwocie 2000-3000 zł w systemie Canon RF obracasz się w kręgu szkieł budżetowych dla osób nie mających zbyt dużych wymagań co do jakości fot

    Dodam, że w innym systemie za 4.000 zł kupiłem używany Sony FE 12-24mm f/4 G, który nawet w RAW-wach bez korekcji jest świetny optycznie
    https://www.youtube.com/watch?v=ZZK5AcyYLTQ&t=235s
    Załącznik 15042



    No chyba, że kupisz Canona RF 15-35mm f/2.8 'L' IS USM za 10.000 zł ale...
    https://www.youtube.com/watch?v=mjSI2pfqH8A&t=95s
    Załącznik 15043


    Albo wybrać tańszy Canon RF 14-35mm f/4 za 6.000 zł
    https://www.youtube.com/watch?v=u_QRXnMxyQg
    Załącznik 15044

    --- Kolejny post ---



    Bez korekcji programowej w aparacie dystorsja w RF 16mm f/2.8 STM będzie monstrualna. Jeśli zamierzasz korzystać wyłącznie z plików JPG z aparatu z bagnetem RF to Ciebie nie dotyczy. Jeśli jednak będziesz korzystać z RAWów i programów graficznych, które nie uwzględnią korekt programowych producenta to będziesz miała problem.
    BARDZO DZIĘKUJĘ
    o to mi chodziło. Już chyba wiem co zrobię... kupie podstawowy zestaw r10 z rf-s 18-150mm i poczekam na .... rf-s 11-22mm. Właśnie czytałam że jest planach. Nie będzie jasny, ale za to szeorki. Jeśli r10 tak dobrze radzi sobie z ISO jak malują to w sklepie, to odpuszczę jasne szkło. A jeśli ISO będzie słabe czyli na poziomie mojej m6 (do 1600) to kupię Irixa 15mm plus przejściówkę. Niestety to ostatnie jest wyzwaniem... nigdy nie korzystałam z przejść - uważasz że Viltrox adapter bagnetowy EF-R2 - Canon EF do Canon RF będzie ok. czy moze coś z Commlite polecisz bardziej?
    Ostatnio edytowane przez eos m10 ; 17-09-2023 o 23:10

  2. #112
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Bez korekcji programowej w aparacie dystorsja w RF 16mm f/2.8 STM będzie monstrualna. Jeśli zamierzasz korzystać wyłącznie z plików JPG z aparatu z bagnetem RF to Ciebie nie dotyczy. Jeśli jednak będziesz korzystać z RAWów i programów graficznych, które nie uwzględnią korekt programowych producenta to będziesz miała problem.
    Czyli w skali świata problem dotyczy pewnie jakieś dwie cebule spod Radomia, które chcą tanie szkło, do tego detale w RAW a to wszystko na nieaktualnej od 5 lat wersji Lightrooma z allegro.

    A cała reszta będzie używać szerokiego szkła za tysiaka bez zorientowania sie, ze jest jakiś problem.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #113
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    ta konkretna cebula jest z Krakowa! a skąd są Janusze? bo widzisz Lr na allegro cebule nie kupują!

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Czyli w skali świata problem dotyczy pewnie jakieś dwie cebule spod Radomia, które chcą tanie szkło, do tego detale w RAW a to wszystko na nieaktualnej od 5 lat wersji Lightrooma z allegro.

    A cała reszta będzie używać szerokiego szkła za tysiaka bez zorientowania sie, ze jest jakiś problem.
    ta konkretna cebula jest z Krakowa! a skąd są Janusze? bo widzisz Lr na allegro cebule nie kupują! tylko Janusze takie wersje znają!

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    BARDZO DZIĘKUJĘ
    o to mi chodziło. Już chyba wiem co zrobię... kupie podstawowy zestaw r10 z rf-s 18-150mm i poczekam na .... rf-s 11-22mm. Właśnie czytałam że jest planach. Nie będzie jasny, ale za to szeorki. Jeśli r10 tak dobrze radzi sobie z ISO jak malują to w sklepie, to odpuszczę jasne szkło. A jeśli ISO będzie słabe czyli na poziomie mojej m6 (do 1600) to kupię Irixa 15mm plus przejściówkę. Niestety to ostatnie jest wyzwaniem... nigdy nie korzystałam z przejść - uważasz że Viltrox adapter bagnetowy EF-R2 - Canon EF do Canon RF będzie ok. czy moze coś z Commlite polecisz bardziej?
    Ten Canon RF-S 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM jest lepiej skorygowany niż inne ww. budżetówki z Canona RF

    Co do szerokiego kąta 15mm z bagnetem RF masz np. obiektyw NISI 15 mm f/4 Canon RF

    https://www.youtube.com/watch?v=XCBKQpqfJdQ
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nisi 15 f4.png
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	635,9 KB
ID:	15045

    albo tańszy i znacznie gorszy optycznie też manualny Samyang Canon RF MF14/2.8RF za 1799,00 zł
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-09-2023 o 23:36
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #115
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ten Canon RF-S 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM jest lepiej skorygowany niż inne ww. budżetówki z Canona RF

    Co do szerokiego kąta 15mm z bagnetem RF masz np. obiektyw NISI 15 mm f/4 Canon RF

    https://www.youtube.com/watch?v=XCBKQpqfJdQ
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nisi 15 f4.png
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	635,9 KB
ID:	15045


    albo tańszy i znacznie gorszy optycznie też manualny Samyang Canon RF MF14/2.8RF za 1799,00 zł

    Samyanga widziałam i w sumie miałam od nich rybę i była ok. Może faktycznie warto tez o nim pomysleć. Natomiast tego NISI nie znam - chętnie się mu przyjrzę Bardzo dziękuję

  6. #116

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    Jak ci nie szkoda było czasu na pisanie tego postu!
    przeczytajże komu odpowiadasz i na jakie pytanie, a potem odpowidaj.

    1. jestem kobietą!
    2. nie obrzucam błetem tego obiektywu, tylko go zamawiam i mam wątpliwości bo INNI obrzucili go błotem.
    3. to prawda foce dla siebie, ale jakbym chciała foty jakosci Fb to kupiłabym se za te 6000 zł iPhona, ale ja chce Canona! chyba że Canon gardzi 6000zł to bez łachy... Apple nie pogardzi!
    4. używam programów do RAW tyle że nie Lr i niewiem jak sobie poradzą, bo nawet nie wiem czy obsłuża te RAW z r10 - słyszałam że RAW RAWowi nie równy
    4. Jakby on był dla mnie zbyt drogi to bym go nie zamawiała!
    5. Chętnie kupię go za 830, nietety ode mnie che prawie 1200!
    6. Dlatego wypytuje o jego faktyczne prarametry i opinie o nim, ze być moze sobie go odpuszczę i własnie chcę ustalić czy to zrobić czy nie i jaką ewentualnie mam alternatywę...

    no... może więc zamiast snuć domysły czego ja oczekuję, to napisz mi czy w tym systemie znajdę coś poniżej 2000zł, albo chociaż poniżej 3000zł co jest SZEROKI, JASNE I NIE DOSTANĘ PRZY TYM ZAWAŁU PO ZRZUCENIU RAWa
    Nie mogłem edytować poniższego postu - gdybyś chciała zmienić system i poszła w używki to FujiFilm X-S10 body czarny ok.3700 (nowy 4400) + obiektyw Fujinon XF16 mm f1.4 R WR - 2500 zł. Body ma stabilizację, R10 nie, waga podobna, Fuji większa matryca 26 megapikseli, obiektyw ma małą (w testach na optycznych)dystorsję nieporównywalnie małą do plastikowych cudów wszystkich systemów w okolicach 2000 zł, jest duży, ale waży 300 g i od F/2.0 daje radę. Sporo przerzuciłem Internetu i potwierdzam, co napisał Candar, w planowanym przez ciebie budżecie nie ma wyboru dla aż tak szerokich jasnych szkieł o przyzwoitych (poza ostrością) parametrach w żadnym systemie.
    Ostatnio edytowane przez totamten ; 18-09-2023 o 00:24

  7. #117
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Nie mogłem edytować poniższego postu - gdybyś chciała zmienić system i poszła w używki to FujiFilm X-S10 body czarny ok.3700 (nowy 4400) + obiektyw Fujinon XF16 mm f1.4 R WR - 2500 zł. Body ma stabilizację, R10 nie, waga podobna, Fuji większa matryca 26 megapikseli, obiektyw ma małą (w testach na optycznych)dystorsję nieporównywalnie małą do plastikowych cudów wszystkich systemów w okolicach 2000 zł, jest duży, ale waży 300 g i od F/2.0 daje radę. Sporo przerzuciłem Internetu i potwierdzam, co napisał Candar, w planowanym przez ciebie budżecie nie ma wyboru dla aż tak szerokich jasnych szkieł o przyzwoitych (poza ostrością) parametrach w żadnym systemie.
    Dzięki za propozycję. Faktycznie zastanawiam się, czy nie odpuścić Canona, ale to wymagałoby czasu. Nie kupuję nigdy nic w ciemno, więc musiałbym trochę ogarnąć sytem Fuji. Będę miała go na uwadze

  8. #118
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Tyle fotek, to i ja swoją dołączę.
    Na monitorze wymyśliłem kratkę w Libre Office i ją sfotografowałem w cRAW, a potem zrobiłem fotkę wyświetlacza mojego R7.
    Przypomnę,że wszelkie korekcje dotyczące obiektywu wyłączyłem na potrzeby wcześniejszych fotek.
    Chyba jestem ślepy ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230918_004626.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	107,7 KB
ID:	15048

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Qgiel Zobacz posta
    W każdym razie zdjęcie oglądane w Fast Stone Image Viewer ( ciekawy program, otwiera Rawy wszystkich marek body - choć naprawdę to są jpg, które jakoś z raw wyciąga ?)
    Cytat Zamieszczone przez Qgiel Zobacz posta
    Tyle fotek, to i ja swoją dołączę.
    Na monitorze wymyśliłem kratkę w Libre Office i ją sfotografowałem w cRAW, a potem zrobiłem fotkę wyświetlacza mojego R7.
    Przypomnę,że wszelkie korekcje dotyczące obiektywu wyłączyłem na potrzeby wcześniejszych fotek.
    Chyba jestem ślepy ?
    Ale jesteś oczywiście w 100% pewien, że po wyłączeniu korekcji obiektywu fotografując obraz wyświetlacza Twojego Canona R7 zastaniesz tam surowy i nieobrobiony RAW zamiast skorygowanego przez puszkę JPG?
    xD

    ps.
    poczytaj o RF 24-50 mm f/4.5-6.3: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1453223
    oraz
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1453679
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-09-2023 o 08:17
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #120
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Żuromin
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Mnie wraz z R6 mk2 i cashbackiem w czerwcu wyszedł nieco ponad 400zł. Naprawdę mega pozytywnie zaskoczyło mnie to szkło.

Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •