Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 140

Wątek: Canon RF 16mm f/2.8 STM

  1. #91
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Tydzień temu wróciłem z kilkutygodniowego wyjazdu, który miał być min. testem dla RF16 (na aparatach FF). Obiektyw spełnił oczekiwania w 100%. Miałem ze sobą UWA Sigmy 12-24, której nie użyłem w ogóle.
    Obiektyw jest wystarczająco ostry od pełnej dziury (zauważalnie lepsza jakość obrazu od starej Sigmy), jakieś 8 razy tańszy od pro-zooma 15-35/2.8LIS, kilkukrotnie lżejszy, kilkukrotnie mniejszy.
    Pakiet Adobe ma już profile do tego szkiełka, więc nie ma co się bać o korekty. Z racji połączenia kąta widzenia, światła i rozmiarów jestem w pełni w stanie zaakceptować fakt, że te korekty trzeba mieć włączone. Mniej już byłbym w stanie tolerować to w przypadku zoomów pro, które przecież są większe, droższe i bardziej ą ę.

    Jak dla mnie jedno z ciekawszych szkiełek w ofercie Canona.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  2. #92
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    A ja tam nienawidzę podejścia, sp...limy szkło, i tak się softem skoryguje.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #93
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Serio, myślisz że ta dystorsja to wyszła przypadkiem i była zaskoczeniem? :rotfl:
    Myślę, że była wręcz założeniem konstrukcyjnym: szkiełko miało być małe, szerokie, jasne i tanie. Coś trzeba było poświęcić.
    Jak ktoś oczekuje ideału od szkła kosztującego chyba niewiele więcej, niż oficjalne osłony przeciwsłoneczne do niektórych większych obiektywów, to chyba ma ciężko przy zakupach.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez jagular Zobacz posta
    Serio, myślisz że ta dystorsja to wyszła przypadkiem i była zaskoczeniem?
    Napisałem coś takiego? Gdzie?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #95
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Zasugerowałeś, że Canon sp... szkło, które ma być korygowane softem.
    Czy "sp...." nie oznacza czynności o niezamierzonych rezultatach, czynności która nie wyszła tak, jak było w planach?
    No i czy podejmowanie decyzji, które cechy mają mieć priorytet, a które trzeba poświęcić (bo przecież obiektywów nie projektuje się w ciemno, tylko pod jakieś zamierzenia) jest "sp...." produktu?
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  6. #96
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Właśnie wybrałam to szkło do R10 i jeszcze go nie mam, ale naczytałam się takich rzeczy, że chińczyki za 100zł wydają się konkurencyjne. Mam więc pytanie jak jest naprawdę z tymi wadami optycznymi. Nie mam Lr a w Affinity nie ma obiektywów Rf. Jak wygląda kwestia RAW? Czy faktycznie jest tak źle że narożniki są niemal czarne a budynki wyglądają jak kobieta w ciąży? Ktoś ma je pod apsc?

  7. #97
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obj. 16 RF.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	233,5 KB
ID:	15031
    Czy tak wygląda budynek w ciąży ;-))) ?
    Rzeczony obiektyw + Canon R7

    --- Kolejny post ---

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konvert1.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	341,9 KB
ID:	15032
    I tak na wprost z balkonu.
    Te fotki są z początkowego okresu, gdy sprawdzałem ja wygląda pole widzenia względem kita 18-150, którego kupiłem razem z body.

  8. #98
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Qgiel Zobacz posta
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obj. 16 RF.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	233,5 KB
ID:	15031
    Czy tak wygląda budynek w ciąży ;-))) ?
    Rzeczony obiektyw + Canon R7


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konvert1.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	341,9 KB
ID:	15032
    I tak na wprost z balkonu.
    Te fotki są z początkowego okresu, gdy sprawdzałem ja wygląda pole widzenia względem kita 18-150, którego kupiłem razem z body.
    dzieki wielkie. Moje pytanie tylko czy to jpg po obróbce czy zrzut RAWa?

  9. #99
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    To są jpg-i. I w aparacie były włączone opcje korekcji aberracji.
    Teraz to samo, ale po wyłączeniu wszelkich korekcji obiektywu ( kor. jas. brzegów ; aberracji chromatycznej dyfrakcji ).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4Y9A1318.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	207,1 KB
ID:	15034Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4Y9A1317.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	238,7 KB
ID:	15035
    Fotki z dzisiaj.
    Nie wiem jak można na szybko wysłać Rawa, dlatego skonwertowałem do jpega, tym bardziej że to forum wymaga niskich rozdzielczości obrazka.
    W każdym razie zdjęcie oglądane w Fast Stone Image Viewer ( ciekawy program, otwiera Rawy wszystkich marek body - choć naprawdę to są jpg, które jakoś z raw wyciąga ?)w pełnej rozdzielczości, po wyłączeniu wszelkich korekcji pokazuje różnice i są one widoczne.
    No ale ja konkretnie kupiłem ten obiektyw za 670 zł w promocji w Foto Plus w czerwcu br.
    Co do dystorsji, to R7 nie koryguje jej w tym obiektywie - takie info się wyświetla.
    Mam nadzieję, że coś pomogłem ?

  10. #100
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon RF 16mm f/2.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez Qgiel Zobacz posta
    ...
    Nie wiem jak można na szybko wysłać Rawa, dlatego skonwertowałem do jpega, tym bardziej że to forum wymaga niskich rozdzielczości obrazka.
    W każdym razie zdjęcie oglądane w Fast Stone Image Viewer ( ciekawy program, otwiera Rawy wszystkich marek body - choć naprawdę to są jpg, które jakoś z raw wyciąga ?)w pełnej rozdzielczości, po wyłączeniu wszelkich korekcji pokazuje różnice i są one widoczne.
    No ale ja konkretnie kupiłem ten obiektyw za 670 zł w promocji w Foto Plus w czerwcu br.
    Co do dystorsji, to R7 nie koryguje jej w tym obiektywie - takie info się wyświetla.
    Mam nadzieję, że coś pomogłem ?
    Dzięki w sumie juz trochę zgłupiałam... jeśli to co pokazujesz jest bez obróbki, to moim zdaniem jest ok. Natomiast wszędzie w reckach i opiniach opisują czarne scenariusze... Chyba podejdę do Foto-Plus i zobaczę jeszcze ten obiektyw. Bardzo napaliłam się na R10 z rf-s 18-150mm i właśnie tą rf 16mm a tu zonk... recki opisują ten obiektyw jakby nie dało się kompletnie nm zdjęcia wykonać. Są nawet sample dziwne... Juz samam nie wiem... ale dzięki wielkie

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •