Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

  1. #1
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

    Zastanawiam się, czy to ma sens, być może ktośz Was tak pracuje i mu się to sprawdza.

    Aktualnie mam leciwego PC z Q6600 i 6gb ddr2, i jakimś fajnym geforcem co ciągnął na tym sprzęcie Wiedźmina 3. Na szczęście jest SSD i jakoś to ciągnie LR6. Mam 2 monitory.

    Mam możliwość odkupić za 1000 della 7480 z i5 6300, 16gb ddr4 512 ssd. Plus stacja dokująca.

    Wymyśliłem, że mógłbym pozbyć się PC, zostawić tylko dyski i jeden monitor i podpinać lapka. Wtedy na monitorze miałbym główne okno LR na lapku dodatkowe z siatką zdjęć z całej sesji. Tak jak teraz mam w 2 monitorach, na gorszym jest siatka zdjęć.

    Ekranik della jest w sumie spoko to i mógłbym nawet czasem na nim samym obrabiać fotki jakieś mniejsze sesje.

    Pozostało by jakoś podłączyć HDD z PC na którym mam magazyn RAWów, mógłbym też wykorzystać SSD z PC jakoś.

    Szkoda tylko tej karty graficznej, bo na lapku bez niej to jużnei pogram za bardzo. Choć widziałem jakieś opcje podłączenia zewnętrzenie ale to chyba spore koszta.


    Co myślicie o takim rozwiazaniu?

    Ktośz Was korzysta z lapka plus monitor, bez głównego PC?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Zastanawiam się, czy to ma sens, być może ktośz Was tak pracuje i mu się to sprawdza.

    Aktualnie mam leciwego PC z Q6600 i 6gb ddr2, i jakimś fajnym geforcem co ciągnął na tym sprzęcie Wiedźmina 3. Na szczęście jest SSD i jakoś to ciągnie LR6. Mam 2 monitory.

    Mam możliwość odkupić za 1000 della 7480 z i5 6300, 16gb ddr4 512 ssd. Plus stacja dokująca.

    Wymyśliłem, że mógłbym pozbyć się PC, zostawić tylko dyski i jeden monitor i podpinać lapka. Wtedy na monitorze miałbym główne okno LR na lapku dodatkowe z siatką zdjęć z całej sesji. Tak jak teraz mam w 2 monitorach, na gorszym jest siatka zdjęć.

    Ekranik della jest w sumie spoko to i mógłbym nawet czasem na nim samym obrabiać fotki jakieś mniejsze sesje.

    Pozostało by jakoś podłączyć HDD z PC na którym mam magazyn RAWów, mógłbym też wykorzystać SSD z PC jakoś.

    Szkoda tylko tej karty graficznej, bo na lapku bez niej to jużnei pogram za bardzo. Choć widziałem jakieś opcje podłączenia zewnętrzenie ale to chyba spore koszta.


    Co myślicie o takim rozwiazaniu?


    Ktośz Was korzysta z lapka plus monitor, bez głównego PC?
    Rozważania podobne miałem bardzo. Stanęło na Necu 24 cale plus Pecet na Intel 9 generacji. Dobry lapek dziś to spore koszty, osobny monitor też, ale dobry lapek z dobrą matrycą, to już masakra jakaś jest. Wygrał PC z fajną grafą i jakimś turbo szybkim dyskiem w cenie przeciętnego lampka.

  3. #3
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

    Ten laptok jest duży wydajniejszy niż mój pc, i w cenie 1000 zł jak chciałbym rozbudować pc to płyta procek i ram podobne pewnie beda. A lapek to zawsze jeszcze mobilnosc, a zdjecia na jego ekraniku wygladaja zupelnie spoko

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

    Ten Dell 7480, matryca 14' (cena jest dobra) do internetu się jeszcze nada, ale już LR i Photoshop będą się męczyć. Wg mnie poszukaj czegoś lepszego.
    K.F. Pozdrawiam

    Instagram
    InstagramII

  5. #5
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Ten Dell 7480, matryca 14' (cena jest dobra) do internetu się jeszcze nada, ale już LR i Photoshop będą się męczyć. Wg mnie poszukaj czegoś lepszego.
    Może tak być, tylko czy znajde lepsze rozwiazanie za ok 1000zł?

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

    raczej nie, w tej cenie to jest dobry wybór.
    K.F. Pozdrawiam

    Instagram
    InstagramII

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Może tak być, tylko czy znajde lepsze rozwiazanie za ok 1000zł?
    Okazjonalnie używam LR na lapku z I5 3340M i da się na tym od biedy popracować. Do tego SSD i zewnętrzny monitor. Pod względem wydajności 6300 jest trochę lepszy od 3340.

  8. #8
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Okazjonalnie używam LR na lapku z I5 3340M i da się na tym od biedy popracować. Do tego SSD i zewnętrzny monitor. Pod względem wydajności 6300 jest trochę lepszy od 3340.
    Wiesz teraz pracuje na q6600, ale okazjonalnie na lapku z ryzenem i 8gb ram, czuć różnicę. Choć nie tak bardzo jak się spodziewałem.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Wiesz teraz pracuje na q6600, ale okazjonalnie na lapku z ryzenem i 8gb ram, czuć różnicę. Choć nie tak bardzo jak się spodziewałem.
    Nie wiem co do czego porównujesz. Najtańszy Ryzen będzie wydajniejszy od tego co masz. Kupując lapka z 6300 raczej nie liczyłbym na dużą zmianę, będzie podobnie na plus w stronę lapka. Zazwyczaj wymieniając sprzęt liczy się na duży wzrost wydajności i spokój na kilka, no powiedzmy 2 lata, tutaj masz bardziej zamianę w stronę mobilności a nie wydajności. Jeżeli chodzi o ryzena to mam w domu 2600 ale używam też topowego ryzena, obydwa spełniają swoje zadania, dużo zależy od tego co potrzebujesz - ten laptop za 1000zł to świetny i zarazem badziewny sprzęt. Mając tak niski budżet próbowałbym złożyć stacjonarny, dużo zależy od tego co masz teraz, jaki zasilacz ? ten fajny geforce co to jest ? Jeżeli chodzi o mobilność, czy ten laptop za 1000zł ma oryginalny zasilacz ? Jaka bateria - padlina czy zamiennik który za 3 miesiące zamieni mobilny laptop w stacjonarny...

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Zmiana z PC na lapka, konkretnie dell 7480

    Cytat Zamieszczone przez mwitek Zobacz posta
    Zastanawiam się, czy to ma sens, być może ktośz Was tak pracuje i mu się to sprawdza.

    Aktualnie mam leciwego PC z Q6600 i 6gb ddr2, i jakimś fajnym geforcem co ciągnął na tym sprzęcie Wiedźmina 3. Na szczęście jest SSD i jakoś to ciągnie LR6. Mam 2 monitory.

    Mam możliwość odkupić za 1000 della 7480 z i5 6300, 16gb ddr4 512 ssd. Plus stacja dokująca.

    Wymyśliłem, że mógłbym pozbyć się PC, zostawić tylko dyski i jeden monitor i podpinać lapka. Wtedy na monitorze miałbym główne okno LR na lapku dodatkowe z siatką zdjęć z całej sesji. Tak jak teraz mam w 2 monitorach, na gorszym jest siatka zdjęć.

    Ekranik della jest w sumie spoko to i mógłbym nawet czasem na nim samym obrabiać fotki jakieś mniejsze sesje.

    Pozostało by jakoś podłączyć HDD z PC na którym mam magazyn RAWów, mógłbym też wykorzystać SSD z PC jakoś.

    Szkoda tylko tej karty graficznej, bo na lapku bez niej to jużnei pogram za bardzo. Choć widziałem jakieś opcje podłączenia zewnętrzenie ale to chyba spore koszta.


    Co myślicie o takim rozwiazaniu?

    Ktośz Was korzysta z lapka plus monitor, bez głównego PC?
    Ja używałem LR (wersję z 2019) jeszcze niedawno na lapkach z i5 2420/2430 i działał znośnie. 4 generację w przód tez będą działać przyzwoicie. Pytanie tylko na ile to będzie rozwojowa konfiguracja...

    Ja bym sobie odpowiedział jednak na 2 pytania:
    1. Za ile zamierzasz wydać kolejne pieniądze na aktualizację?
    2. Ile tak naprawdę pracujesz z domu a ile mobilnie?

    Kupując używane łapki musisz się liczyć z najbardziej pesymistyczna wersja czyli, że padnie tuż po gwarancji jaka ew dostaniesz. Jeśli akceptujesz taki warunek to ok.

    Nie wiem jakie teraz są ceny komponentów (płyta,ram, procesor) aby zrobić upgrade pc. Oczywiście idąc w Ryzena.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •