Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Zakup 6DmkII

  1. #1

    Domyślnie Zakup 6DmkII

    Od jakiegoś czasu myślę nad zmianą aparatu, robię głównie usługi ( reportaże), obecnie pracuje na Nikonie. Czy ktoś z posiadaczy mógłby się wypowiedzieć czy dobrym pomysłem byłby 6DmkII + 35mm 2.0 / sigma 35 1.4? Nie miałam jeszcze do czynienia z canonem ale słynny canonowski obraz zdecydowanie łapie mnie za serce. Może polecacie coś innego? Budżetu nie mam zbyt wysokiego (6-7k) a wymiana sprzętu konieczna, dlatego pod uwagę zwłaszcza biorę używki.

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Cytat Zamieszczone przez myworldcameranadlens Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu myślę nad zmianą aparatu, robię głównie usługi ( reportaże), obecnie pracuje na Nikonie. Czy ktoś z posiadaczy mógłby się wypowiedzieć czy dobrym pomysłem byłby 6DmkII + 35mm 2.0 / sigma 35 1.4? Nie miałam jeszcze do czynienia z canonem ale słynny canonowski obraz zdecydowanie łapie mnie za serce. Może polecacie coś innego? Budżetu nie mam zbyt wysokiego (6-7k) a wymiana sprzętu konieczna, dlatego pod uwagę zwłaszcza biorę używki.
    A jaki sprzęt posiadasz obecnie?
    K.F. Pozdrawiam

    Instagram
    InstagramII

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    5200 + 50mm 1.8 + sigma 17-50 także już staruszek

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Nie lepiej kupić używany Canon EOS R i do tego RF 24-105 mm F4-7,1 IS STM. Zmieścisz się w kwocie a nawet może starczy na RF 50mm f 1.8 STM

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    zaczalbym tradycyjnie od optyki, potem kminil nad nakretka do niej.

    jaki to reportaz jest, to bedzie latwiej celowac?

    odpowiednikiem pelnoklatkowym D5300 + 50/1.8 + 17-50 mogloby byc cos w desen 6D2 + 24-105/4 na start (i potem moze 85/1.8 a moze jednak i 50/1.8). mozesz tez szukac D610 z 24-120 VR, to tez jest niezly korpus.

    canonowski 6D2 to ogolnie swietna puszka. mnie jutro mija 3 lata pracy nia i to bez dwoch zdan najlepszy aparat jaki kiedykolwiek mialem (Canony mam od 17 lat, w tym czasie regularnie pracowalem 14 modelami ). chociaz nie wiem czy optymalny wybor w tej cenie akurat do reportazu - uklad punktow AF jest mocno skupiony w centrum kadru (moj 80D ma ten sam uklad przy cropowej matrycy i wtedy to jest cud miod i orzeszki). no i matryca 6D2 podobniez gorzej sie daje wyciagac z cieni niz nowsze przetworniki. stad pomysl D610 bo tam te rzeczy wygladaja ciutke lepiej
    www albo tez flickr

  6. #6

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Robię imprezy ( chrzty , 18 itd ale bez ślubów póki co) , mam do dyspozycji ok 6k więc raczej w grę wchodzą używki. Jeśli chodzi o R to podobno AF jest dość słaby a niestety to dla mnie priorytet.

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    W R jest dość słaby AF??? Pod jakim kątem???
    Miałem wiele cropów, potem był 6d, 6d2, obecnie jest R i AF wymiata, szczególnie pod tym kątem, że nie muszę robić 2-3 zdjęć tego samego ujęcia, by mieć pewność, że któreś będzie ostre.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 31-08-2021 o 23:16

  8. #8

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Cytat Zamieszczone przez myworldcameranadlens Zobacz posta
    Robię imprezy ( chrzty , 18 itd ale bez ślubów póki co) , mam do dyspozycji ok 6k więc raczej w grę wchodzą używki. Jeśli chodzi o R to podobno AF jest dość słaby a niestety to dla mnie priorytet.
    Gdzie kolega się naczytał, że AF jest słaby? Chętnie zobaczę. Miałem też już kilka aparatów i żaden nie dorównuje R pod względem AF.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Cytat Zamieszczone przez myworldcameranadlens Zobacz posta
    Robię imprezy ( chrzty , 18 itd ale bez ślubów póki co) , mam do dyspozycji ok 6k więc raczej w grę wchodzą używki. Jeśli chodzi o R to podobno AF jest dość słaby a niestety to dla mnie priorytet.
    Dobre, dobre, na którym forum to wyczytałeś?

    Szukaj Canon 6DmkII, plus Canon 50mm 1.8, -używki powinno wyjść z 4,5k wystarczy jeszcze na lampę. Rozważ też świetny obiektyw Canon 24-105 4 L.
    K.F. Pozdrawiam

    Instagram
    InstagramII

  10. #10

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Obawiam się że 50mm może być zbyt " mała" a zdarzają się sytuacje gdzie jest naprawdę mało miejsca i trzeba się wcisnąć, jeśli chodzi o 24-105 nie wydaję się zbyt ciemny w użytkowaniu?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •