Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Zakup 6DmkII

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Cytat Zamieszczone przez myworldcameranadlens Zobacz posta
    Obawiam się że 50mm może być zbyt " mała" a zdarzają się sytuacje gdzie jest naprawdę mało miejsca i trzeba się wcisnąć, jeśli chodzi o 24-105 nie wydaję się zbyt ciemny w użytkowaniu?
    W takim razie proponuje 6dmkII + Sigma 35 1.4 Art

    Pamiętaj że 6d to pełna klatka a nie APS-C, więc 50 mm będzie dużo szersze niż w starym body.
    Ostatnio edytowane przez K_f ; 01-09-2021 o 10:12
    K.F. Pozdrawiam

    Instagram
    InstagramII

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    C6d2 + S35/1.4art + C85/f1.8 powinno się zmieścić w budżecie 7k zł. Takim zestawem w założonej tematyce świetnie się pracuje, jest dobra jakość, można pracować w trudnych warunkach oświetleniowych i uzyskać małą GO z ładnym bokeh-em. Do tego koniecznie lampa C430-IIIRT, ale to już poza budżetem. Jeśli chodzi o R to sam używany korpus kosztuje 6k zł.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    A może zamiast 6D2 to RP. Matryca ta sama. Bezlustro, więc brak problemu z FF/BF. No i jest tańszy.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    A może zamiast 6D2 to RP. Matryca ta sama. Bezlustro, więc brak problemu z FF/BF. No i jest tańszy.
    ale bezlustro z LP-E17, ktore juz w aparatach z normalnym celownikiem sa g* warte??? po dolozeniu notorycznie chodzacego telewizorka to ile to bedzie baterii na 3 godzinna sesje? bo LP-E6N jeden wystarczy, nawet jak ktos ma bardzo ciezki palec na spuscie
    www albo tez flickr

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale bezlustro z LP-E17, ktore juz w aparatach z normalnym celownikiem sa g* warte??? po dolozeniu notorycznie chodzacego telewizorka to ile to bedzie baterii na 3 godzinna sesje? bo LP-E6N jeden wystarczy, nawet jak ktos ma bardzo ciezki palec na spuscie
    Masz rację, ale z dodatkowymi akumulatorami nadal wyjdzie taniej niż 6D2, a nie trzeba walczyć z kalibracją obiektywów.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  6. #16
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Masz rację, ale z dodatkowymi akumulatorami nadal wyjdzie taniej niż 6D2,
    wyjdzie?

    moze na nowkach, ale nie na uzywkach. i to tylko jesli nie wliczamy adaptera EF, a przeciez trzeba jakas optyke do tego zapiac, a w RF wybor do amatorskiego reportazu jest... ujmijmy to bardzo delikatnie: skromny

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    a nie trzeba walczyć z kalibracją obiektywów.
    kalibracje robisz raz i jest po sprawie. do dwoch stalek to w zasadzie 15 minut roboty



    z tymi akumulatorami to ja widze tak: raz na ruski rok zdarza(lo) mi sie klepac jakis sport (najblizsze do reportazu co robie)... i za kazdym razem jak bateria zblizala sie do wyczerpania (z LP-E17 w M5 to bylo zdecydowanie zbyt czesto na moje upodobania) jakies tam ujecia sie tracilo. jak mi to przychodzi na powazniej robic to taki 80D z gripem (2 x LP-E6N) robi takim wynalazkom telewizorek+LP-E17 z d* przyslowiowa jesien sredniowiecza
    www albo tez flickr

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Zakup 6DmkII

    Z tą kalibracją bym się nie zapędzał.
    Mam sigmę 35a i uwielbiam to szkło ale kalibruje się na centralnym i boczne z tym nie działają. Poza tym pasowało by mieć kalibrację osobno do światła dziennego i sztucznego. do tego jak się ma 2 korpusy to na drugim inaczej.

    Dramat.

    Z R ten obiektyw po prostu wymiata a z 6d zawsze niepewność.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •