Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Czy te najtańsze bezlusterkowce FF Canona będą miały większą pojemność tonalną, lepsze balansy, wierniejsze kolory od mojego nie-tak-nowoczesnego już Canon EOS 6D?
    A jeśli tak - od którego modelu zacząć myśleć
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Wg mnie nie ma aż tak dużego skoku jakości w matrycy. Zyskujemy na całkowicie innych elementach np. AF, eyeAF, wizjer elektroniczny itp. Wiadomo, że jakaś tam ewolucja jest, ale jeśli tylko to na być powodem zmiany to raczej bym odpuścił.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Czy te najtańsze bezlusterkowce FF Canona będą miały większą pojemność tonalną, lepsze balansy, wierniejsze kolory od mojego nie-tak-nowoczesnego już Canon EOS 6D?
    A jeśli tak - od którego modelu zacząć myśleć
    Kupując R dostaniesz znacznie lepszą (parametrami) matrycę - więcej Mpx, dużo lepszy DR. W bonusie bardzo dobry AF, solidny korpus i wiele innych udogodnień typowych dla ML.
    Na ile uznasz, że obrazek jest lepszy od 6D to już subiektywna sprawa.

    Ja po przejściu z 5DII na R uznałem, że ten obrazek jest znacznie lepszy, elastyczny w obróbce, dużo więcej detali w krajobrazie. 6D miałem krótko ale obrazek z niego jest bardzo dobry, fotograficzny, ładny. Kupując R niekoniecznie będziesz powalony - chyba, że rzeczywiście lubisz "wyciąganie cieni" - tu różnica jest znaczna.

    Jeżeli zależy Ci głównie na obrazku to zgromadź trochę RAWów z R, powywołuj, sam oceń.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Kupując R dostaniesz znacznie lepszą (parametrami) matrycę - więcej Mpx, dużo lepszy DR. .
    Canon swoje pierwsze bezlustro nazwał R i jest problem czy pisząc o R ma sie na myśli cały system R, czy ten konkretny model.
    Tak czy siak, pierwszy R nie miał specjalnie lepszego DR od lustrzanek.
    Czyli pierwszy R nie ma lepszego DR, a jeśli chodzi o inne bezlustro to należy doprecyzować jaki model.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Canon swoje pierwsze bezlustro nazwał R i jest problem czy pisząc o R ma sie na myśli cały system R, czy ten konkretny model.
    Tak czy siak, pierwszy R nie miał specjalnie lepszego DR od lustrzanek.
    Czyli pierwszy R nie ma lepszego DR, a jeśli chodzi o inne bezlustro to należy doprecyzować jaki model.
    Pisząc R miałem na myśli model "R" (ten pierwszy).
    Matryca w R wykazuje znacznie wyższy DR od 6d (o ok. 1,5EV) i bardzo zbliżony do np. R6:
    https://www.photonstophotos.net/Char...non%20EOS%20R6

    Pochodząca z 5DIV matryca w R jest identyczna jak ta z tej lustrzanki ale 5DIV to przecież nowszy model i wyższa półka niż 6D.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Miałem cropy, potem 6d, 6d2 obecnie mam R.
    Z tych wszystkich subiektywnie 6d dawał najładniejszy obrazek i były największe możliwości edycji, ale R bije go na głowę podstawową kwestią, dla której warto kupić bezlustro - AF trafia ZAWSZE.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Miałem cropy, potem 6d, 6d2 obecnie mam R.
    Z tych wszystkich subiektywnie 6d dawał najładniejszy obrazek i były największe możliwości edycji, ale R bije go na głowę podstawową kwestią, dla której warto kupić bezlustro - AF trafia ZAWSZE.
    A 6D i 6D2 to ta sama matryca a jej drobna modyfikacja wylądowała w RP.
    R to ta sama matryca co 5D4 (pół generacji po 6D/6D2).
    Zupełnie nowa konstrukcja (dual gain i wzmaczniacz analogowy dla pośrednich ISO) wylądowała dopiero w R5.


    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Może 6d i 6d2 to te same matryce, ale różnice były - subiektywnie, be żadnych pomiarów. Obrazek z 6d2 był dla mnie bardziej plastikowy w 6d2 niż 6d.

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Mam oba czyli 6d i R.
    Miałem 6d2 i jeśli chodzi i użytkowanie był świetny, ale af pewny tylko na centralnym tak jak w 6d. Obrazek gorszy od 6d że względu na kolorowe szumy w cieniach. To ta sama matryca co w RP, a nie 6d.

    R jest spoko i warto zamienić 6d że względu na AF. Na minus brak GPS i lag/blackout. Praca na baterii bez tragedii.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Mam oba czyli 6d i R.
    Miałem 6d2 i jeśli chodzi i użytkowanie był świetny, ale af pewny tylko na centralnym tak jak w 6d. Obrazek gorszy od 6d że względu na kolorowe szumy w cieniach. To ta sama matryca co w RP, a nie 6d.
    Jeżeli wierzyć matematyce, to 6D, 6D2 i RP to dokładnie ta sama konstrukcja matrycy.
    Trudno znaleźć dwia matryce, które pomimo różnic technologicznych miały by dokładnie taki sam "ślad".
    Oczywiście w nowszych modelach są nieco lepsze układy ADC, więc wzór szumu może być lepszy.

    https://www.photonstophotos.net/Char...non%20EOS%20RP

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •