Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43

Wątek: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

  1. #41

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Mam 6d i R. R'ka na pewno ma o niebo lepszy AF no i znikają wszystkie problemy z front/back focusem w obiektywach, więc jest super ostro niemal zawsze. Można ostrzyć z AF niemal w zupełnej ciemności. Występuje trochę problemów z AF n obiektywach EF z adapterem, ale da się z tym żyć. 6d mam nadal, zmodowałem i zostawiłem do astro, nie opłaca się sprzedawać, to nadal jest dobra matryca.

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez pit Zobacz posta
    Mam 6d i R. R'ka na pewno ma o niebo lepszy AF no i znikają wszystkie problemy z front/back focusem w obiektywach, więc jest super ostro niemal zawsze. Można ostrzyć z AF niemal w zupełnej ciemności. Występuje trochę problemów z AF n obiektywach EF z adapterem, ale da się z tym żyć. 6d mam nadal, zmodowałem i zostawiłem do astro, nie opłaca się sprzedawać, to nadal jest dobra matryca.
    No z tymi problemami to byłbym ostrożny.
    Mam R5 i nie wszystko trafia idealnie.

  3. #43
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    RP ma gorszą matrycę (tą z 6d2) R ma lepsza(tą z 5d4) ale de facto o oczko. Trochę mniej szumów w hiiso, lepszy DR. Jak dla mnie to względu na matrycę to nie warto, ze względu na AF i inne - zdecydowanie tak.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Kupując R dostaniesz znacznie lepszą (parametrami) matrycę - więcej Mpx, dużo lepszy DR.
    Znacznie lepsza to ona nie jest, powiedział bym że o działkę jedną mniej więcej uwzględniając wielkość matryc... Generalnie byłem mocno rozczarowany (matrycą) jak przesiadłem się z 6D na 5d4, tak mniej więcej jak teraz jestem rozczarowany przejściem z 5d4 na R6. Naprawdę różnice w tych matrycach są śladowe i raczej pojawiające się przy ekstremalnych warunkach zdjęciowych. W 97% sytuacji fotograficznych nie rozróżnisz czym co było robione...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Miałem cropy, potem 6d, 6d2 obecnie mam R.
    Z tych wszystkich subiektywnie 6d dawał najładniejszy obrazek i były największe możliwości edycji, ale R bije go na głowę podstawową kwestią, dla której warto kupić bezlustro - AF trafia ZAWSZE.
    Nie no, też przesadzasz, ale w drugą stronę, matryca z R (5d4) jest jednak lepsza od 6d, szczególnie przy ciągnięciu z cieni i to dość wyraźnie mimo wszystko, szczególnie na wyższych iso. Obrobiłem setki tysięcy trudnych zdjęc z obu puszek i akurat nie mam cienia wątpliwości. Matryca 6D była świetna, ale też nie demonizujmy jej aż tak... Niemniej na pewno to obecnie najlepsza matryca do dostania biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny...
    Ostatnio edytowane przez rojo ; 10-11-2021 o 19:54

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •