Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Te najnowsze puszki są już tak dobre, że przy kolejnych modelach zmieniać się będą w zasadzie niuanse.
    Strasznie też nakręcamy się tymi porównaniami równorzędnych modeli różnych producentów. To nie do końca ma sens bo w rzeczywistości jeśli ktoś ma 3-5 słoików pod Sony, do tego lampy, ogarnięty workflow itd. to pewnie nie będzie w ogóle rozważał Canona. Kupi a7IV bo III już zajechał lub ciągle foci na starym a7II. I w Canonie identycznie.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Gwoli ścisłości z testów porównawczych wynika, że nowa matryca w A7 IV pod względem pracy na wysokich ISO jest świetna (w kilku testach już o tym pisali)
    Tylko tryb filmowy kuleje, ten evf tez jakaś "hybryda". No i fps'ów mało.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Tylko tryb filmowy kuleje, ten evf tez jakaś "hybryda". No i fps'ów mało.
    Jak pisałem wyżej MZ broni się zasadniczo nową matrycą, reszta to kosmetyka. Przy obecnie nieco zaporowej cenie bodaj 13.999 zł za A7 IV ktoś rozważający wejście od początku w system raczej wybierze Canona R6, który jak widać w ww. teście bardzo dobrze sobie radzi na wysokich ISO. Jakoś nie bardzo widzę dużego zbytu A7 IV przy tej cenie, bo konkurencja ma to samo, albo więcej.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Te najnowsze puszki są już tak dobre, że przy kolejnych modelach zmieniać się będą w zasadzie niuanse.
    Strasznie też nakręcamy się tymi porównaniami równorzędnych modeli różnych producentów. To nie do końca ma sens bo w rzeczywistości jeśli ktoś ma 3-5 słoików pod Sony, do tego lampy, ogarnięty workflow itd. to pewnie nie będzie w ogóle rozważał Canona. Kupi a7IV bo III już zajechał lub ciągle foci na starym a7II. I w Canonie identycznie.
    To prawda. Z tym, że siedzącym już w systemie obstawiam zmianę raczej na A9, która ma obecnie identyczną cenę. Bo A7 IV nie oferuje nic nowego poza nowszą matrycą.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-10-2021 o 18:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #34
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    258

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Chyba Sony po dobiciu do I ligi pełnoklatkowców modelem AIII ,teraz juz bedzie oszczędnie dawkować nowości,by zarabiać...a o to ciągle oskarżano Canona chocby,teraz Sony to samo..?

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Chyba Sony po dobiciu do I ligi pełnoklatkowców modelem AIII ,teraz juz bedzie oszczędnie dawkować nowości,by zarabiać...a o to ciągle oskarżano Canona chocby,teraz Sony to samo..?
    Jak dla mnie to A7 IV równie dobrze mogłoby mieć znaczek A7 III mark II, bo cena nie odzwierciedla istotnych zmian (to samo było z A9 vs A9 II). Mają już za dużo puszek na górnej półce, którychnie chcą kanibalizować: A7R IV, A9 i A9 II i A1. Doszli do ściany, ale coś musieli wypuścić Teraz zobaczymy jakie pazurki pokaże Nikon w Z9, ale to będzie półka R3.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-10-2021 o 19:05
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #36
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Chyba Sony po dobiciu do I ligi pełnoklatkowców modelem AIII ,teraz juz bedzie oszczędnie dawkować nowości,by zarabiać...a o to ciągle oskarżano Canona chocby,teraz Sony to samo..?
    No ale to przecież nie są firmy dobroczynne . Nie ma się co dziwić....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No ale to przecież nie są firmy dobroczynne . Nie ma się co dziwić....
    Dokładnie. Każdy producent ma zegar przypominający, że minęły już 3 lata i czas wrzucić na ruszt kolejną "nową" puszkę za nową cenę
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #38
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    258

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    oczywiscie,że mnie to nie dziwi raczej zdziwiony byłem,że chocby na Canona za to wylewano zale,a przecież kazda firma jest od zarabiania kasy... smieszą mnie tylko jacyś 'fanboye' obrzucający innych,a to przecież interes i narzędzia.

  9. #39
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Jak piszą właśnie opty niestety ale Sony ma KROPA 1.5 !!
    Haha i odczyt tragicznie wolny

    --- Kolejny post ---

    I tylko 10kl/s w porywach, wolę 20kl/s. canon R6 śmiga aż miło, co ciekawe badziewne obiektywy których chciałem się pozbyć też pod R6 czynią cuda.

    --- Kolejny post ---

    pewnie teraz "optyczni" dwoją się i troją jak tu zrobić z tego badziewia siódmy cud świata

  10. #40
    Dopiero zaczyna Awatar RenOBUDOWAsoczewka
    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    KRUSZYN
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    dokładnie to tylko była "zajawka" Canona przed burzą czyli r5 czy r6 i całej za tym szklarni i zmiany z lustra na bez lusterkowce

    --- Kolejny post ---

    trafia bo i is ma nowy procesor niesamowicie wydajny to z każdym obiektywem z is daje podwojenie możliwości, szybkość erek jest niesamowita, jednak ich cena jak i całej szklarni podnosi znowu poprzeczkę cenową a branża raczej uziemniona jest wszędzie przez covida
    pozostaje stary sprzęt no chyba że są tu lotto milionerzy

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •