Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Konstrukcja pewnie tak, ale dodali pikseli i to był krok w tył.

    Nawet widać na tym wykresie ciut lepszy DR 6d. Obrazek z 6d jest przyjemny, szum mono. 6d2 ma ciut żywsze kolory kosztem komorowego szumu. Źle się obrabia.

    6d2 i RP ma tą samą matryce tak jak 5d4 i R.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Konstrukcja pewnie tak, ale dodali pikseli i to był krok w tył.

    Nawet widać na tym wykresie ciut lepszy DR 6d. Obrazek z 6d jest przyjemny, szum mono. 6d2 ma ciut żywsze kolory kosztem komorowego szumu. Źle się obrabia.

    6d2 i RP ma tą samą matryce tak jak 5d4 i R.
    Tak, tu pełna zgoda, może byłem nie zupełnie precyzyjny. Dla mnie "taka sama" to głównie chodzi o samą technologię wykonaia piksela, ADC, sposób odczytu. Oczywiście nie znaczy to, że są to dokładnie te same matryce - tak jak pisałeś, różnią się choćby rozmiarem (w wypadku 6D i 6d2). Wykres PDR na P2P jest niezależny od wiekości matrycy - co daje możliwość obiektynego porównania technologii a nie koniecznie szumu per-pixel - a co za tym idzie, przy normalizowanym rozmiarze obrazka matryce posiadające identyczne wykresy powinny dawać identyczne wyniki.
    W wypadku szumu "per-pixel" najlpiej patrzeć na wykresy Read Noise i Photon Transfer Curve - co ciekawe, każda z tych matryc tu się nieco różni.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 30-08-2021 o 10:23
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    eRke warto kupić, bo to mocny krok do przodu w canonie względem Af i DR. Zwłaszcza przesiadając się bardzo leciwego 6d, który ma zacofany w rozwoju system AF. Jednak poziom szumu w eRce dla mnie jest nieakceptowalny już powyżej 3200. W zasadzie już od 1600 był uporczywie widoczny na 27 calach co mnie mega irytowało. Na wydrukach cacy było. Przesiadałem się z 5d3 i różnicę odczułem w DR na niskich ISO no i oczywiście w Af. ISO 6400 na plus dla 5d3 jednak.
    Na pewno warto zrobić przesiadkę. Nie będziesz musiał wymieniać szkieł. Będziesz zadowolony.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Ten Af to przedewszystkim świetny eye AF. Kadrując, nie ograniczają Cię ciasno skupione punkty auto focusa. A to duży plus.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Przesiadłem się z 6D na R i widzę dużo pozytywów. Oprócz tych wymienianych wyżej np. odchylany ekran: pewnych ujęć bym nie zrobił 6D. Jeżeli chodzi o rozdzielczość to matryca 6D była u mnie wąskim gardłem, teraz znacznie więcej mogę wyciągnąć z obiektywów (L-ki EF i Sigmy ART). Samo wycinanie fragmentu zdjęcia: niby taki banał ale często mi się zdarza. No i pod względem filmowania to jest mega skok do przodu.
    Tak że śmiało się przesiadaj na bezlustro Canona.

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    258

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ten Af to przedewszystkim świetny eye AF. Kadrując, nie ograniczają Cię ciasno skupione punkty auto focusa. A to duży plus.
    Af w R-ce i w RP jest podobny,taki sam? Jak ma się do R6 ,R5...bo to chyba teraz top ? Jak R-ka wyglada z Af w porównaniu do A73,bo do niedawna to był chyba wyznacznik af'u...

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Af w R-ce i w RP jest podobny,taki sam? Jak ma się do R6 ,R5...bo to chyba teraz top ? Jak R-ka wyglada z Af w porównaniu do A73,bo do niedawna to był chyba wyznacznik af'u...
    Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, od 2013 roku fotografowałem 5D3.

  8. #18
    Zablokowany
    Dołączył
    Oct 2021
    Miasto
    Londyn
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    polecam sony a7III(jutro premiera sony a7IV), o wiele lepszy od oes R, masz stabilizację, podwójny slot i video w 4k bez cropa.

    Sigma art z przejściówką canona działa tak samo jak z mocowaniem sony. Wiec jak masz sigmy art to możesz sie przesiąść na sony
    Ostatnio edytowane przez Sonya7IV ; 21-10-2021 o 00:42

  9. #19
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Nie najlepiej to świadczy o firmie Sony, jeśli zniża się do tak prymitywnych form promowania swoich produktów.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Czy warto przesiąść się z Canona 6D na któregoś taniego bezlusterkowca R?

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Nie najlepiej to świadczy o firmie Sony, jeśli zniża się do tak prymitywnych form promowania swoich produktów.
    Nie wiem jaka jest tego skuteczność ale jako gigant medialny wymyślili coś takiego.
    Dla mnie ich nachalny i prymitywny marketing sprawia, że to jedyna japońska firma, której produktów nigdy nie kupię
    (z jawnie pokazanym logo).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •