Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Prośba o pomoc odnośnie zdjęć.

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2012
    Miasto
    A, A
    Posty
    3

    Domyślnie Prośba o pomoc odnośnie zdjęć.

    Proszę o pomoc, bo już nie mam pomysłów, co ja robię nie tak albo czy to wada sprzętu. Zdjęcia często nie są ostre często tzn. na 10 zdjęć 1 ostre. Często jest efekt taki jak na zdjęciu, które pokazuje szczególnie widać na twarzy nawet na mniejszym iso. Dodatkowo często zdjęcia są albo zbyt jasne albo za ciemne. Zestaw to EOS 750D oraz obiektywy Canon EF-S 18-135 1:3.5-5.6 IS STM Canon EF 50mm STM oraz kilka starych obiektywów z poprzedniego zestawu. Wcześniej miałem EOS 450D z 18-55mm, 50mm, 8mm do tego jakieś stare manualne i nie miałem takich problemów. Obecny zestaw kupiłem jakiś czas temu jako używkę według paragonu zakupu miał dopiero miesiąc i od samego początku coś nie pasowało mi w zdjęciach w porównaniu do starego aparatu wyglądały gorzej, ale myślałem, że to ja robię coś nie tak jednak teraz już sam nie wiem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8685.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	6,52 MB
ID:	6700

  2. #2
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Re: Prośba o pomoc odnośnie zdjęć.

    A statyczne i/lub ze statywu też są nieostre?

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2012
    Miasto
    A, A
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Re: Prośba o pomoc odnośnie zdjęć.

    Używałem statywu tylko kilka razy w domu i zdjęcia wyglądały lepiej ale trzeba było sporo pokombinować z ustawieniami. Zdziwiły mnie zdjęcia robione 50mm bo wiele było przejaskrawione obojętne na jakim programie dopiero jak ręcznie ustawiłem to coś wychodziło. Mam 8mm samyang manualny używałem na poprzednim i obecnym body i na poprzednim łatwiej było nim zrobić zdjęcie niż obecnym dlatego zastanawiam się czy samo bod nie jest uszkodzone. Zna ktoś może jakiś dobry serwis w województwie śląskim?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc odnośnie zdjęć.

    Tu masz ściąge, przeczytanie instrukcji też pomoże.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Prośba o pomoc odnośnie zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez Zauuber Zobacz posta
    Używałem statywu tylko kilka razy w domu i zdjęcia wyglądały lepiej ale trzeba było sporo pokombinować z ustawieniami. Zdziwiły mnie zdjęcia robione 50mm bo wiele było przejaskrawione obojętne na jakim programie dopiero jak ręcznie ustawiłem to coś wychodziło. Mam 8mm samyang manualny używałem na poprzednim i obecnym body i na poprzednim łatwiej było nim zrobić zdjęcie niż obecnym dlatego zastanawiam się czy samo bod nie jest uszkodzone. Zna ktoś może jakiś dobry serwis w województwie śląskim?
    Skąd jesteś ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2012
    Miasto
    A, A
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Re: Prośba o pomoc odnośnie zdjęć.

    Ruda Śląska

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Prośba o pomoc odnośnie zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez Zauuber Zobacz posta
    Ruda Śląska
    Jeśli jesteś w stanie przyjechać ze swoim sprzętem około 15km by porównac wyniki z wynikami z mojego aparatu/obiektywów to zapraszam na priv

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •