Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

  1. #11
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

    A ja się nie dziwię. "Świat modelingu" (bo tutaj padło takie określenie), to świat, który rządzi się specyficznymi prawami. Wystarczy otworzyć pierwszą lepszą stronę na ten temat. "Najlepszy wiek, żeby zostać modelką, to 12 - 15 lat... Dobrze jest mieć przygotowanych kilka zdjęć np w bikini, żeby można było ocenić proporcje modelki..." I tak dalej. Przypuszczam, że ojciec tej dziewczynki, naczytał się właśnie takich poradników i po prostu chce zrobić tak, jak w nich mówią. Osobną sprawą jest to, jaki wpływ na dzieciństwo, później dorosłe życie i psychikę tego dziecka, będzie miało "forsowanie" jego kariery, w taki właśnie sposób. Dlatego ja, osobiście, nie przyłożyłbym do tego ręki, bo sam mam dzieci i jest to sprzeczne z moimi przekonaniami. Nie potępiłbym jednak fotografa, który takie zlecenie by przyjął. Poradziłbym mu jedynie, żeby zbadał dokładnie, jak to wygląda od strony prawnej i dopiął kwestie formalne (umowa, zgoda rodziców itd) na ostatni guzik. I tyle.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    A ja się nie dziwię. "Świat modelingu" (bo tutaj padło takie określenie), to świat, który rządzi się specyficznymi prawami. Wystarczy otworzyć pierwszą lepszą stronę na ten temat. "Najlepszy wiek, żeby zostać modelką, to 12 - 15 lat... Dobrze jest mieć przygotowanych kilka zdjęć np w bikini, żeby można było ocenić proporcje modelki..." I tak dalej. Przypuszczam, że ojciec tej dziewczynki, naczytał się właśnie takich poradników i po prostu chce zrobić tak, jak w nich mówią. Osobną sprawą jest to, jaki wpływ na dzieciństwo, później dorosłe życie i psychikę tego dziecka, będzie miało "forsowanie" jego kariery, w taki właśnie sposób. Dlatego ja, osobiście, nie przyłożyłbym do tego ręki, bo sam mam dzieci i jest to sprzeczne z moimi przekonaniami. Nie potępiłbym jednak fotografa, który takie zlecenie by przyjął. Poradziłbym mu jedynie, żeby zbadał dokładnie, jak to wygląda od strony prawnej i dopiął kwestie formalne (umowa, zgoda rodziców itd) na ostatni guzik. I tyle.
    Jeszcze raz to napiszę, nie wierzę że rozmawiał z ojcem tego dziecka. Dla mnie, osoby która wychowała córkę jest to patologia, rozumiem że to praca ale są jakieś granice.

  3. #13
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

    Dlatego mówię - Ja osobiście bym tego nie robił. Nie dziwiłbym się jednak, że coś takiego jest możliwe, bo wiem, że jest. I jest to "problem" stary, jak świat. Wszyscy wiedzieli, jakie zdjęcia właściwie robi Lewis Carroll, a jednak matki same zabiegały o sesje foto, dla swoich córek. Wręcz "wpychały" je tam na siłę. Wiedziały, że facet ma "dziwne" skłonności, ale jeśli mogło to pomóc córuni w zrobieniu kariery, były ślepe i głuche.
    Powtórzę jednak, że fotograf nie jest od tego, żeby uświadamiać rodziców, jak powinni wychowywać swoje dziecko. Może tylko zgodnie z własnym sumieniem, przyjąć zlecenie, lub nie.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Później napisał, że wszystkie stroje ma za małe i generalnie da się włożyć ale są ciasne. Zażatrowałem, że mozemy zrobić bez stroju i zaznaczyłem że żartuję oczywiście. On na to że nie ma problemu możemy zrobić bez.
    Koniec końców sam zaproponowałeś, na dodatek w emailu... Coś pójdzie nie tak, będziesz umoczony.

    Inna sprawa, jak trzeba mieć sprany baniak i proponować coś takiego (nawet w żartach) ojcu 12'latki?
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 13-08-2021 o 23:18

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Koniec końców sam zaproponowałeś, na dodatek w emailu... Coś pójdzie nie tak, będziesz umoczony.

    Inna sprawa, jak trzeba mieć sprany baniak i proponować coś takiego (nawet w żartach) ojcu 12'latki?
    Dokładnie tak.

  6. #16
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

    Ano, to już zupełnie osobna sprawa. Faktycznie, z takiego “żartu„ może być problem.

  7. #17

    Domyślnie Odp: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

    Zdjęcia mieliśmy robić jutro ale ojciec napisał dzisiaj, że jakieś problemy w pracy i nie da rady jutro. Myślę, że się rozmyślił ale po jednym z ostatnich emaili jestem prawie pewien, że to była sciema.
    Facet napisał tak:
    "It's about 15 minute drive only, we could go in your or my car to the river walk, it's a nice walk beside the stream, where she can walk into the stream in areas, it's a nice scenic location for the shoot

    I was thinking of her red dress for the city shoot, I was just wondering as there would be alot of people around at 10 am would it not be best to do the shoot early in the morning in the city, when nobody's around like 5 am and get some nice clothed photos then, and go to my location for 6 am, again there should be very few people around, if that's OK with you,

    What do you think, she can also wear her light blue dress in the river walk, she could change in the car on the drive there, I was thinking also that the dress has a zip down the back, if she wears no underware underneath it and depending on the people there, we can decide what type of photos to take there,

    It's a very loose dress so she could just pull up her dress for bum shots, or private area shots she could easily lift up the dress entirely for full body exposure, and just drop it to be fully covered,

    the zip on the back of the dress can easily be undone in stages to get nice photos of her back, when totally unzipped can get good shots of her entire back to the crack of her bum, if anyone comes can just quickly zip it up,
    , when unzipped she can easily drop one shoulder strap in stages to get pictures of her upper shoulder, then upper chest, then lower to her upper breast and slowly exposing her little breast and nipple, then same for the other end, and then just dropping the entire dress when your taking rapid shots, if we're sure no ones around of course, she could possibly do a gymnastic routine nude, what you think.

    I was also thinking of your idea of her posing as a woman should you take sexualised photos in a lustful way what your thinking on that,

    I would also like to get a photo of her and I, in two minds of either her clothed or nude, I suppose we can get clothed shots anytime maybe her nude, with me, maybe you can come up with a scinario for that picture, what ever you think,

    if you want I could get some pictures of you and her, since you being so good and doing this for free it's the least I can do for you, if you wish, whatever pose you want her to do for you, maybe somthing like you holding her sitting on your lap. teacher and student shot Lol

    There just sinarios I've though of. what do you think, do you have any ideas yourself,

    You think we could do that, "

    Ja mu na to, że możemy się spotkać i zrobimy kilka zdjęć. Podałem miejsce dosyć publiczne, coś w stylu parku. Pewnie zauważył, że nie mam zamiaru brnąć w jego gierki i dlatego dzisiaj napisał, że nie da rady.
    No i dobrze się sało.
    Pozdrawiam
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

    Chłopie... ten koleś składa takie propozycje fotografowania nieletniej a ty się zgadzasz, że jakieś tam zdjęcia zrobisz, ale w miejscu publicznym?
    To jest chore.
    To jest jakiś kiepski żart, albo mamy do czynienia z jakimś pedofilem i dewiantem.
    Mam teraz obawy również co do twojej osoby.
    To się kwalifikuje na policję.
    Miłego dnia
    moja www

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Chłopie... ten koleś składa takie propozycje fotografowania nieletniej a ty się zgadzasz, że jakieś tam zdjęcia zrobisz, ale w miejscu publicznym?
    To jest chore.
    To jest jakiś kiepski żart, albo mamy do czynienia z jakimś pedofilem i dewiantem.
    Mam teraz obawy również co do twojej osoby.
    To się kwalifikuje na policję.
    Nie sądzisz, ze jednak Cię trochę poniosło ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Problem lub nie z sesją dla 12-letniej dziewczynki.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Chłopie... ten koleś składa takie propozycje fotografowania nieletniej a ty się zgadzasz, że jakieś tam zdjęcia zrobisz, ale w miejscu publicznym?
    To jest chore.
    To jest jakiś kiepski żart, albo mamy do czynienia z jakimś pedofilem i dewiantem.
    Mam teraz obawy również co do twojej osoby.
    To się kwalifikuje na policję.
    Chore to jest, ale to raczej a nawet na pewno nie jest problem z autorem wątku. Podświadomie liczę na to, że to maile od osób zajmujących się profesjonalnie ściganiem takich zboczeń.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •