Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Brak ostrości w Sigma 35mm - co robić?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Brak ostrości w Sigma 35mm - co robić?

    Mój kolega ma taka do nikona i tez poluzowały sie sruby te w srodku. Trzeba bylo odkrecic pierscien mocowania i juz byl dostep do tych srub i teraz jest ok. Ale nie zauwazylem zeby to mialo wplyw na ostrosc. Pod mocowaniem sa chyba 2 podkladki dystansowe. Mozna sprobowac sie pobawic wyjac jedna lub dolozyc jakis dystans i porownac zdj. Czasem mozna poprawic fabryke.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Brak ostrości w Sigma 35mm - co robić?

    U mnie (jak pisałem wcześniej wyżej i dałem filmik - (wersja pod Canona https://www.youtube.com/watch?v=Hq54...nnel=TAKEAPART) nie poluzowały się śruby. Problem był w celności i rozjechaniu optyki, która po kilku latach użytkowania była totolotkiem. A w związku z faktem, że inny obiektyw kiedyś w serwisie mi tak ładnie naprawili, że było mydło w całym zakresie przysłon - to unikam serwisów kalibrujących szkła jak ognia.

    Z tym samodzielnym poprawianiem fabryki to bym uważał, że bo pewnie jest dużo tych Sigm w obiegu wtórym właśnie z takimi "poprawkami" wyjmowania podkładek dystansowych, które niekoniecznie nadają się później do zdjęć.

    Dodam tylko, że robiłem foty już nową Sigmą A 35mm f/1.2 A DG DN (a jest też najnowsza A 35 mm f/1.4 DG DN) i celność oraz ostrość była celująca. Na chwilę obecną unikałbym starej Sigmy A 35 1.4 HSM pod DSLR-y. Może nie pisałem, ale oprócz luzowania się śrub zewnętrzna farba na obudowie też nie jest specjalnie trwała.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-08-2021 o 15:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Brak ostrości w Sigma 35mm - co robić?

    To się nieźle wkopałem z zakupem Sigmy. A recenzje miała dobre, tzn. przeważały pozytywne opinie i widziałem udane zdjęcia zrobione tym szkłem.

    Niestety kalibracja w Sigma Dock oraz w mikrokalibracja w body nie pomogły. Zresztą trudno ustawić AF na tablicę oddaloną 1,75 m od body, bo AF jej nie łapie (łapie coś z brzegu kadru). Czeka mnie wysyłka aparatu z obiektywem do Gdyni. Tak, czytałem opinie o serwisie i ich kalibracji, ale nie mam już innego wyjścia. Chyba, że znacie jakiegoś niezależnego fachowca od kalibracji, który robi to rzetelnie, to chętnie skorzystam.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Brak ostrości w Sigma 35mm - co robić?

    Cytat Zamieszczone przez ajab Zobacz posta
    To się nieźle wkopałem z zakupem Sigmy. A recenzje miała dobre, tzn. przeważały pozytywne opinie i widziałem udane zdjęcia zrobione tym szkłem.

    Niestety kalibracja w Sigma Dock oraz w mikrokalibracja w body nie pomogły. Zresztą trudno ustawić AF na tablicę oddaloną 1,75 m od body, bo AF jej nie łapie (łapie coś z brzegu kadru). Czeka mnie wysyłka aparatu z obiektywem do Gdyni. Tak, czytałem opinie o serwisie i ich kalibracji, ale nie mam już innego wyjścia. Chyba, że znacie jakiegoś niezależnego fachowca od kalibracji, który robi to rzetelnie, to chętnie skorzystam.
    Może oddaj, szkoda nerwów.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Brak ostrości w Sigma 35mm - co robić?

    Cytat Zamieszczone przez ajab Zobacz posta
    To się nieźle wkopałem z zakupem Sigmy. A recenzje miała dobre, tzn. przeważały pozytywne opinie i widziałem udane zdjęcia zrobione tym szkłem.

    Niestety kalibracja w Sigma Dock oraz w mikrokalibracja w body nie pomogły. Zresztą trudno ustawić AF na tablicę oddaloną 1,75 m od body, bo AF jej nie łapie (łapie coś z brzegu kadru). Czeka mnie wysyłka aparatu z obiektywem do Gdyni. Tak, czytałem opinie o serwisie i ich kalibracji, ale nie mam już innego wyjścia. Chyba, że znacie jakiegoś niezależnego fachowca od kalibracji, który robi to rzetelnie, to chętnie skorzystam.
    Serwis w Gdyni bardzo polecam - http://www.foto-service.pl/index.php?mode=4

    Co do Twojej Sigmy to uważam, że na tym etapie powinieneś ją oddać sprzedawcy z powodów ww. bo MZ kalibracja tutaj niewiele wniesie. Poszukaj raczej używanego Canona 35 mm f /1,4 L USM - chodzą po 3-4k zł https://allegro.pl/oferta/canon-35-m...s-10907657929#

    BTW - recenzje użytkowników i testerów nowych szkieł i aparatów są zawsze hurra-optymistyczne. Lepiej sprawdzać opinie użytkowników po kilku latach użytkowania oraz filmy serwisowe na YT.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-08-2021 o 21:07
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Brak ostrości w Sigma 35mm - co robić?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Serwis w Gdyni bardzo polecam - http://www.foto-service.pl/index.php?mode=4

    Co do Twojej Sigmy to uważam, że na tym etapie powinieneś ją oddać sprzedawcy z powodów ww. bo MZ kalibracja tutaj niewiele wniesie.
    Nie chcą przyjąć. Zgodnie z przepisami i regulaminem e-sklepu, jest 14 dni na zwrot (bez podania przyczyny), a minęło więcej. To sklep poinformował mnie, że mam wysłać obiektyw do serwisu Sigmy w celu skalibrowania go.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Brak ostrości w Sigma 35mm - co robić?

    No to lipa po całości. Nie ogarniam tematu ale moze jakaś niezgodność... i tym pocisnąć, niech przynajmniej wymienią.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Brak ostrości w Sigma 35mm - co robić?

    Cytat Zamieszczone przez ajab Zobacz posta
    Nie chcą przyjąć. Zgodnie z przepisami i regulaminem e-sklepu, jest 14 dni na zwrot (bez podania przyczyny), a minęło więcej. To sklep poinformował mnie, że mam wysłać obiektyw do serwisu Sigmy w celu skalibrowania go.
    Jeśli kupiłeś używany to masz towar niezgodny z umową. Jeśli kupiłeś nowy to możesz go wymienić na Tamrona SP 35 mm f/1.4 Di USD, który jest w podobnej cenie i nie powinni tu robić problemów.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Brak ostrości w Sigma 35mm - co robić?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jeśli kupiłeś używany to masz towar niezgodny z umową. Jeśli kupiłeś nowy to możesz go wymienić na Tamrona SP 35 mm f/1.4 Di USD, który jest w podobnej cenie i nie powinni tu robić problemów.
    Na jakiej podstawie "mogę"? Wydaje mi się, że nie ma tak, że kupujesz coś, używasz, a po miesiącu idziesz do sklepu i mówisz, że jednak wolisz coś innego. Tylko sklepy z ciuchami dają czasami długie terminy na wymianę, pod warunkiem, że towar nie był noszony i ma wszystkie metki. Trudno jest mi naciskać na sklep po upływie 14 dni, zwłaszcza, że są w innym mieście, więc kontakt jest zdalny - pogadać face to face byłoby łatwiej. I kolejna sprawa - zakup jest na raty, czyli każda zmiana ceny i sprz.ętu będzie wymagała zmiany umowy z bankiem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •