Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Stary Canon 350D wybór obiektywu

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    xyz
    Posty
    15

    Domyślnie Stary Canon 350D wybór obiektywu

    Tak jak w tytule. Obecnie posiadam aparat 350D + obiektyw canon ef-s 18-55 II (czyli chyba ten , który był w zestawie ??) Aparat choć już wiekowy , daje mi dalej radość z użytkowania. Zanim założyłem konto na forum to poczytałem trochę i już wiem ,że chciałbym kupić obiektyw 18 - 135 do tego właśnie aparatu ponieważ czasami chcę coś lepiej wykadrować i brakuje mi zasięgu :P Na allegro i olx mam używane obiektywy firmy Canon właśnie z taką ogniskową : 18 - 135 mm IS , później wersja is stm i ostatnia usm. Dodam , że za jakiś czas , kiedy uznam , że już wykorzystałem możliwości tego aparatu to chciałbym kupić coś w granicy 70D. Który z tych obiektywów wybrać ? różnica cenowa jest , ale to nie problem. Najbardziej odpowiada mi wersja STM , ze względu na cenę i ponoć lepszą optykę niż w wersji IS . wersja z usm jest najnowsza , ale nie wiem czy warto ładować ją do 350D. Z drugiej strony będę miał obiektyw , który później będę mógł wykorzystać w nowszej puszce. W przyszłości nie interesuje mnie nagrywanie filmów (w tym sprzęcie co mam i tak jest to niemożliwe). Zdjęcia w większości przypadków robię z ręki.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Stary Canon 350D wybór obiektywu

    warto, kup, rób zdjęcia
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Stary Canon 350D wybór obiektywu

    Sądzę że więcej by ci dało kupienie 55-200 is STM obiektyw 18-135 jest dość słaby optycznie - przy 350d może tego nie zauważysz ale już przy np 70d tak
    18-55 mimo że mechanicznie jest słaby to optycznie nie jest taki zły za te pieniądze. Jeśli pragniesz się rozwijać to 55-200 da ci dużo więcej możliwości.
    350d ma świetne kolory ale trochę mało mp i w słabym świetle wysokie iso jest kiepskie.
    Miałem 350, 400, 40, 7dmkI i MKII równocześnie i wiem co mówię. jeśli zależy ci na jasnym obiektywie to 50 albo 85/1,8 ale 50 tylko stm.
    jeśli zoom to 17-55/f2,8 - cała reszta którą warto kupić z canona to tylko L oprócz 24-105

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    xyz
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Stary Canon 350D wybór obiektywu

    Myślałem coś bardziej uniwersalnego + stabilizacja. Miałem przez chwilę taki pomysł , aby zostawić ten obiektyw który mam i kupić np. 55-250 is stm , żeby pokryć sobie ogniskowe. Tak jak pisałem brakuje mi zasięgu Ogólnie na allegro dość słabo jest z dostępnością wspomnianego 55 - 200 is STM. Chyba , że nie mamy na myśli tego samego obiektywu. A ten który kupię chciałbym wykorzystać z czasem do lepszego aparatu. Przy czym nie szybko Może i jest to lepszy pomysł niż ten z 18 - 135.
    Ostatnio edytowane przez Enwyld ; 01-08-2021 o 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •