Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 108

Wątek: Jakie filmy i gdzie ? :)

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Było napisane wyraźnie: "Fujicolor Superia Reala" (analogicznie jak na opakowaniu), więc nie wypisuj nagle o jakimś bazarze.
    A na marginesie - Superia to również Fujicolor.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson01
    Było napisane wyraźnie: "Fujicolor Superia Reala" (analogicznie jak na opakowaniu), więc nie wypisuj nagle o jakimś bazarze.
    przeciez ja nie o tym pisze

    Cytat Zamieszczone przez Robson01
    A na marginesie - Superia to również Fujicolor.
    http://www.fujifilm.com.pl/1167.htm
    www albo tez flickr

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Faktycznie obecnie tak jest, chociaż w katalogu filmów Fuji z 2001 roku wszystkie Superie (100, Reala 100, 200, X-tra 400, X-tra 800 i 1600) występują pod szyldem Fujicolor - dotyczy to również opakowania.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson01
    Faktycznie obecnie tak jest, chociaż w katalogu filmów Fuji z 2001 roku wszystkie Superie (100, Reala 100, 200, X-tra 400, X-tra 800 i 1600) występują pod szyldem Fujicolor - dotyczy to również opakowania.
    ano. zaczynam sie zastanawiac, czy ludzie w Fuji sie z tym lapia. bo ze zwykly zjadacz chleba nie, to widac na zalaczonym obrazku

    czeski film, panie dzieju! :-|
    www albo tez flickr

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    ano. zaczynam sie zastanawiac, czy ludzie w Fuji sie z tym lapia. bo ze zwykly zjadacz chleba nie, to widac na zalaczonym obrazku

    czeski film, panie dzieju! :-|
    Najważniejsze że ten produkt (Reala) jest wart zachodu - a o to przecież chodziło MGILI'emu. Dodam tylko, że jest on również bardzo dobry do portretów.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  6. #16
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson01
    Najważniejsze że ten produkt (Reala) jest wart zachodu - a o to przecież chodziło MGILI'emu. Dodam tylko, że jest on również bardzo dobry do portretów.
    zgadzam sie. bardzo sobie Reale chwale, przy czym akurat robilem nia przyrode.

    w portrecie widzialem tylko cudze skany. niezle, de facto
    www albo tez flickr

  7. #17

    Domyślnie

    Witam,
    szczęśliwie się składa, że allegro to nie jest jedyne źródło dobrych filmów (choć zdaje się że najtańsze) - jeśli czegoś brakuje na allegro to można spróbować tutaj:
    http://www.fotofilm.com.pl - (polecam ten sklep - bardzo dobra obsługa - przez internet oczywiście ),
    http://www.czarno-biale.pl - (tutaj zamawiałem coś innego ale też było OK),
    http://www.fotonegatyw.com.pl - (tutaj nie wiem bo nic nie kupowałem)

    A co do samych filmów to właśnie wybieram się na urlop i zabieram ze sobą trochę slajdów:
    VELVIA 50, VELVIA 100, VELVIA 100F, PROVIA 100F, PROVIA 400F, ASTIA 100F, KODAK 100 G, KODAK 100 GX, KODAK 100 VS

    Po przetestowaniu wszystkich dam znać w tym wątku, jakie odniosłem wrażenia i jak będzie co pokazać to może jakieś skany wrzucę do netu.

    Z dotychczasowych doświadczeń to mogę polecić:
    Fuji 160 NPC - obecnie 160 C - pastelowe kolory - główne zastosowanie to portret - świetnie się skanuje,
    Fuji Reala - nie będę powtarzał ża przedmówcami,
    Kodak ELITE COLOR 200 i 400 - barwy nieco nasycone - 200 świetnie się skanuje a 400 bardzo dobrze,
    Fuji 400 NPH - obecnie 400 H - do zastosowań ogólnych - bardzo dobrze się skanuje.
    Ostatnio edytowane przez Nelro ; 05-06-2006 o 23:53
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    To ja o moich ulubionych.
    Najpierw BW bo najwięcej używam:
    400TX, 400TMAX, 100TMAX (ten mniodzio!!)
    Ś.P. APX100
    Oraz dłuuugi i tani Ilford PolypanF (-:
    I tak: do Tx'a - D76 albo tmax, do tmaxa - d76 albo tmax, do apx'a - rodinal, do polipa - d23 w mutacji HAD.
    Oczywiście kombinacje powyższych jak najbardziej wskazane, ale tak mam najczęśćiej. (-:

    Teraz kolorek:
    slajdy: Provia100F (RDPIII). No, Velvia 50, klasyk, ofkoz, ale za mało robiłem żeby mówić, że to ulubiony.
    C41 - Reala, za wszystkimi (tyle że max po 12 na allegro jest, niedawno na targach w łodzi kupiłem zapasik za 10zł/sztuka, hehe) To z setek.
    Superia xtra400 - do niedawna i niestety, chyba nigdy więcej, zmienili emulsję niedawno i wygląda gorzej niż ostatno ... a może lichą partię dostałem, w końcu to tani film jest. )-:
    NPH i NPS - lubię i używam, z tym że MZ wcale się łatwo nie skanuje. Ale jak już się uda, to efekty są bardziej niż zadowalające.
    aha, i kieydś kupiłem tani film imprezowy: Agfa XRG200 - wszło po jakieś 2zł za rolkę. Mówię - imprezowy, bo na imprezkach go używam, pchając go na 800. Nie ma wtedy problemów ze sztucznym czy innym kolorowym oświetleniem, bo sam sobie i tak lepsze kolory wtedy wymyśla, hue hue (-:

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar thorin
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    38
    Posty
    1 990

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez minek
    ...aha, i kieydś kupiłem tani film imprezowy: Agfa XRG200 - wszło po jakieś 2zł za rolkę. Mówię - imprezowy, bo na imprezkach go używam, pchając go na 800. Nie ma wtedy problemów ze sztucznym czy innym kolorowym oświetleniem, bo sam sobie i tak lepsze kolory wtedy wymyśla, hue hue (-:

    ale tak kazdy negatyw kolorowy powinien miec, niedoswietlone maja dominante zielona wlasnie, stad brak problemow przy sztucznym swietle, przeswietlone natomiast ida w purpure.

    z moich ulubionych, Hp5 Fp4 i delta, zwykly Ilford Pan odstaje i to na mile, rozdzielczosc delty przy ISO 400 jest kladzie na kolana Pan-a 100. Z kolorowych jak prawie wszyscy, zielone kartoniki te sprawy
    przebłysk geniuszu japońskich inżynierów posiadam, człowieku, dziewiętnastoletni Canon...
    pozor, teď vyletí ptáček, usměj se hezky a řekni sýr.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    28

    Domyślnie

    Widze ze post sie rozwija i moze przydać każdemu, a taka konstruktywna wymiana opiń o używanych przez Was materiałach, jest pobudzajaąca do wypróbowania czegoś noweg. Dodam Ze ja osobiscie cenie sobie Fuji Real 100naprawde ładnie oddaje kolory gradacjia dobra, no i cenna (ok 12pln) do przyjecia.
    Znalazłem cos takiego:
    http://www.fotograf.fir.pl/sklep/opi...sow.php?war=86
    tu jest wiele opisane, ale od strony producent, ciekawe jak to sie ma do użytkowania??
    8)8) relaks - relaks - i sama frajda 8)8)

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •