Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108

Wątek: Jakie filmy i gdzie ? :)

  1. #101
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Kolor to oczywiście na papier, w analogowym labie.
    Z BW (tym konwencjonalnym, negatywy bw do C41 odbitkuje się tak jak kolorowe) jest gorzej, bo albo samemu trzeba, na powiększalniku, albo skan i odbitka jak z cyfry.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  2. #102
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    wrrr....właśnie odebrałam fuji sensie 100 z labu. Na kliszy pieknie wszystko wygląa, ładne czyste barwy, ostro ale po skanowaniu to masakra z tego wychodzi gorzej niż jakimś apratem idiotą:/

    sensie da sie skanować? Czy to ja po prostu nie umiem? Zdjęcia wychodzą ciemne, a przy przesuwaniu polcieni na np brazowym sweterku pojawiaja się czerwone kropki, swiatla zas przepalają się...o ostrości nie wspomne :/
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paenka Zobacz posta
    sensie da sie skanować? Czy to ja po prostu nie umiem? Zdjęcia wychodzą ciemne, a przy przesuwaniu polcieni na np brazowym sweterku pojawiaja się czerwone kropki, swiatla zas przepalają się...o ostrości nie wspomne :/
    Da się, da ... trzeba mieć dobry skaner (slajdy są gęęęęste) i dobry program ... i nieco wprawy, czasu, to jakoś tam czasami wychodzi (-:
    Czym skanujesz? (skaner i oprogramowanie)

  4. #104
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    epson v200 plus oprogramowanie firmowe. Tak sobie myślę, że jeśli odbitki które zrobię w labie ze slajdów będą super tak jak wyglądają w miniaturze to po prostu będę negatywy tylko skanować.

    Muszę pogrzebać gdzieś wtym programie może jakieś profile się da poustawiać.
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  5. #105
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    563

    Domyślnie

    Nigdy się nie bawiłem tym skanerem ale nie wróżę Ci zbyt wielkich sukcesów.
    To chyba jednak nie jest najlepsza zabawka do slajdów.

  6. #106
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    Nie liczę na światową karierę...wiesz ja dla siebie tylko się tym bawię...a slajdy to póki co mój eksperyment dlatego pytam. dostała juz wystarczającą ilość odpowiedzi typu daj se spokój, nie wróże nic dobrego....te wpowiedzi nic kompletnie nie wnoszą zero konkretów i porad.
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  7. #107
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Namysłów
    Wiek
    57
    Posty
    67

    Domyślnie slajd? to jest to...

    może być i tak, że w labie maja ustawioną niskż rozdzielczość i dlatego. może warto poprosić aby zeskanowali w wyższej. tyle, że to będzie więcej kosztowało... a i warto się zastanowić nad zakupem skanera do filmów. miłej zabawy i doskonałych wyników

  8. #108
    Bywalec Awatar rbit9n
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Reichshof
    Posty
    223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paenka Zobacz posta
    epson v200 plus oprogramowanie firmowe. Tak sobie myślę, że jeśli odbitki które zrobię w labie ze slajdów będą super tak jak wyglądają w miniaturze to po prostu będę negatywy tylko skanować.

    Muszę pogrzebać gdzieś wtym programie może jakieś profile się da poustawiać.
    ja mam epsona 4490 (V500), i nie radzi sobie on rewelacyjnie ze slajdami. (niestety). do takich celów z płaszczaków epsona najlepszy (i najdroższy) jest v750 lub V700 (4990). co nie zmienia faktu, że i tak jestem bardziej zadowolony z tego co wyjmę z mojego płaszczaka, niż z tego co laboludki potrafią schrzanić.
    Master of Disaster

    KOREX

    APARATY TRADYCYJNE

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •