Strona 13 z 37 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 369

Wątek: Albumy ślubne, fotoksiążki

  1. #121
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    89

    Domyślnie

    ... no niby tak, tylko to taka strona, że jedno piszą a drugie robią, na tej stronie po prostu nie ma takiej opcji, żeby się zarejestrować, chyba, że telefonicznie

  2. #122
    Uzależniony Awatar tom517
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    45
    Posty
    495

    Domyślnie

    wcześniej było pytanie o roffo.pl, to potwierdzam, że robią ok, wczesniej zamawialem gdzie indziej i jakosciowo bylo gorzej, jak na papier niefotograficzny to wyciskają dużo. Najbardziej odpowiadalby mi jednak papier fotograficzny, a to jednak juz inna półka cenowa, np na digitalalbum.pl cos takiego oferują. Moze ktos wie gdzie można dostać inne ksiazki z papierem fotograficznym w rozsądnej cenie ?

  3. #123
    manselking
    Guest

    Domyślnie

    Co rozumiesz przez rozsądną cenę ?
    policz sobie: 15 zdjęć w formacie 30x60 na papierze jedwabistym Kodaka to koszt 127,50 zł (licząc po 8, 50 brutto za zdjęcie) do tego okładka i wykonanie bloku fotoksiążki (bigowanie zdjęć, sklejenie kartek itp.). Na końcu trzeba jeszcze blok połączyć z okładką ( skóra naturalna lub ekologiczna lub plastikowa okładka). Taka usługa kosztuje od 270 do 600 zł w zależności gdzie zamawiasz wykonanie fotoksiążki. Licząc że zapłacisz średnią cenę za fotoksiążkę czyli 380 zł + 127,50 za zdjęcia to otrzymasz końcową kwotę na poziomie ok 500 zł. To jest odpowiednia cena do tego czego oczekujesz od fotoksiazki którą potem BEZ WSTYDU zaprezentujesz parze młodej ( jakość wykonanych zdjęć pomijam). Wszystko co jest dużo tańsze czyli kosztuje poniżej 400 zł radzę omijać szerokim łukiem. Pozwoli to zaoszczędzić czasu nerwów i niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Niestety jak mówi stara prawda - jakość kosztuje.

  4. #124
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    89

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki za info!!! Manselking, ! dopiero zaczynam w temacie fotoksiążek, więc bardzo mi się to przyda, że poniżej 400 zł w ogóle nie należy zwracać na to uwagi. Tak więc, gdzie byś radził mi się udać, żeby nie błądzić i być zadowolonym i oszczędzić sobie nerwów???

    ... poza tym dostałem cennik od Massimo z MB, ale te suche liczby nic mi nie mówią, musiałbym zobaczyć to na własne oczy ...

  5. #125

    Domyślnie Albumy tradycyjne Henzo i Walther

    Witam, zwracam się do praktyków wywołujących swoje zdjęcia z nie lada trudnym pytaniem.

    Czy takie firmy jak Henzo i Walther produkują albumy tradycyjne do wklejania z czarnymi stronami, w których wkleja sie zdjęcia tylko na jedną stronę karty?
    Czy zależy to od inwencji użytkowanika, który wkleja jak mu pasuje?

    Chodzi mi o to, czy karton po obu stronach takiej karty ma taką samą powierzchnię, czy też na jednej jest np. ozdobny i gładki, a na drugiej (nieprzeznaczonej do wklejania) gorszej jakości?

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie... Najlepiej jakby kto mógł sprawdzić palpacyjnie....

  6. #126
    Uzależniony Awatar TomS
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Strzelin
    Wiek
    37
    Posty
    880

    Domyślnie

    Czarne strony oczywiście są jednak trzeba szukać bo ostatnio trochę trudno dostać fajny album. A kartki po obu stronach są takie same a przynajmniej nie spotkałem się żeby były inne.

  7. #127

    Domyślnie

    Tak też myślałem, dopóki nie wpadł mi w ręce album Henzo Gran Cara z czarnymi kartami, w którym ewidentnie powierzchnia jednej strony na każdej karcie była trochę inna (to czy ktoś to widzi zależy od stopnia upierdliwości ogladającego) - jakby jakieś takie przebarwienia w kolorze kartonu... Za cholere nie wiem, czy ten typ tak ma....

  8. #128
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    W-wa
    Posty
    214

    Domyślnie

    Szkoda że tak kiepsko sprawy stoją z tymi fotoksiążkami. Kiedyś wydawało mi sie że fotojoker miał ich kilka wstępnie sformatowanych wariantów z różnymi podkładami i ułożeniem fotek (pamiętam że bawiłem się taką z czarnym tłem i zdjęcia można było w zasadzie dowolnie wklejać , obracać, przemieszczać miedzy stronami, ustalać ich format etc a teraz to w ofercie mają tylko to standardowe CEWE które nie bardzo mi sie podoba. A mam akurat dwa rodzinne wesela do "sksiążkowania" ale w czynie społecznym to tysięcy zł w to pakował raczej nie będę :-(

  9. #129
    Bywalec Awatar justanimage
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Radom City
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jdw Zobacz posta
    Janusz, jakie były pełne koszta z przesyłką? doliczyli vat na granicy? jaką formę płatności wybrałeś?


    Ja zamawiałem ze 3 tygodnie temu książke w http://www.blurb.com
    Wczesniej robilem w fotojokerze, zaplacilem ok. 160zł potem postanowilem nastepny album sprobowac w Blurbie. Zszokowalo mnie to ze cena ksiązki porownywalej z tą z FJ wyniosła łacznie z przesylka z USA ... połowe ceny z fotojokera!
    Za ksiazke 25x20cm, 40 stron, twarda okładka ze zdjeciem zaplacilem bodajze 32 dolary. Koszt wysyłki do Polski - 7 dolarów z hakiem. Podatek VAT doliczaja oni przy rachunku - przy koszcie 32 dolarow wyniósl 1,5$ (chyba 7% - nie jest źle) Za wszystko (ksiazka, wysylka, vat) sciagneli mi z karty 90 zł

    Jakość książki jest porównywala z tą z FJ. Moim zdaniem jest całkiem niezle a za tę cenę to nawet super.
    Żeby nie było tak różowo to wspomne o dwóch mankamentach - nie wiem czemu, ale wszystkie zdjecia w ksiazce byly istotnie ciemniejsze od tych ktore widzialem na komputrze. Tak jakby maszyna u nich sciemniela wszystko gdzies o -0.66 EV. Nie wiem czy to ich wina, czy może ja coś skopałem u siebie? Moze mam monitor za jasno ustawiony, choc kniga z FJ była zgodna z tym co widzialem u siebie na kompie. Anyway, nastepnym razem jak u nich zamowie to rozjasnie wszystko

    Druga sprawa to bardzo słabo wychodzi im niekiedy zmiejszanie fotek. Powrzucalem duze pliki takze do zdjec malych rozmiarow i niektore z nich mialy koszmarną moire i inne brzydkie artefakty. Na szczescie przy budowaniu ksiazki podane sa wszystkie rozmiary docelowe zdjec wiec mozna samemu sobie pozmiejszac - wiecej roboty, ale moze efekt bedzie lepszy??

    Ogólnie mankamenty sa, ale ze te cene jakość jest naprawde przyzwoita.

  10. #130

    Domyślnie

    No to powrócę do fotto.pl czy ktoś u nich robił fotksięgę? Jakie wrażenia?

Strona 13 z 37 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •