Strona 26 z 37 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 369

Wątek: Albumy ślubne, fotoksiążki

  1. #251
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kinski Zobacz posta
    Pewnie, najlepiej w jakimś chińskim, śmierdzącym albumie albo badziewniku typu Polmodia (czy jak to się tam nazywa) i inny szajs. Jak idziesz do meblowego, to w sklepie też mówią, że obicia to sobie sam Pan zrobi?
    Odbitki luzem czy w pudełku a w miarę przyzwoity album (ot, Henzo za stówkę) robi znaczącą różnicę...
    Dziękuję za pouczenie.
    Moi klienci mogą jak piszesz kupić sami chiński śmierdzący album, lub mogę im zamówić skórzany, ręcznie robiony album na zamówienie. Chińskich ja jeszcze nie widziałem, ot, pewnie jakie zdjęcia - taki album; co nie zmienia faktu, że za klejenie nie zamierzam się już nigdy zabierać. A o tym właśnie pisałem.
    Jarek

  2. #252
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Mnie w ubiegłym roku o 150szt. 20x30 i w dodatku za to dopłacili. Z żoną kleiliśmy to przez 2 dni, nigdy więcej. Nie chcę tych pieniędzy..
    Hah skąd ja to znam. 2 albumy w życiu wykleiłem. Nigdy więcej
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  3. #253
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Białoruś
    Posty
    273

    Domyślnie

    Dziękuję za pouczenie.
    Moi klienci mogą jak piszesz kupić sami chiński śmierdzący album, lub mogę im zamówić skórzany, ręcznie robiony album na zamówienie. Chińskich ja jeszcze nie widziałem, ot, pewnie jakie zdjęcia - taki album;
    Oj, za bardzo bierzesz do siebie. Chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji, że zdjęcia trafią do jakieś badziewnego albumu. Jakiś czas temu (rok) kalina w wywiadzie mówiła, że:
    Dla mnie odpowiednia oprawa zdjęcia jest o tyle ważna, że wolę oddawać zdjęcia luzem (same odbitki) niż w kiepskiej jakości albumie.
    Wyobraźcie sobie sobie zdjęcia kaliny w albumie za kilkadziesiąt złotych. Oddajecie luzem, bo młodzi zapewniają, że sami kupią album i wykleją. Jeszcze ani razu się nie spotkałem z tym, żeby to zrealizowali we własnym zakresie.

    pewnie jakie zdjęcia - taki album
    Jeszcze rok temu na targach w Łodzi widziałem wiele świetnych zdjęć w banalnych fotoksiążkach czy albumach oraz wiele kiepskich zdjęć w fullwypasie - albumy ze skóry ekskluzywnej i inne bajery. Teraz się to zmieniło, ale nadal można spotkać.
    Kto tam znów rusza prawą? Lewa! Lewa! Lewa!

  4. #254
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kinski Zobacz posta
    Jeszcze rok temu na targach w Łodzi widziałem wiele świetnych zdjęć w banalnych fotoksiążkach czy albumach oraz wiele kiepskich zdjęć w fullwypasie - albumy ze skóry ekskluzywnej i inne bajery. Teraz się to zmieniło, ale nadal można spotkać.
    Tylko widzisz... ja nie mogę powiedzieć ludziom: jak już macie moje zdjęcia, to musicie jeszcze wydać 500-1000zł na odpowiedni do zdjęć album. Mogę sugerować, pomóc w zamówieniu handmade'a i tyle. Decyzja nie należy do mnie.

    Dla mnie też nie ma większego znaczenia, w czym wylądują zdjęcia. Niech się bronią same, drogi album może pomóc, ale wcale nie musi.

    A co do targów: zawsze się zastanawiałem, kto tam się wystawia. Na zdrowy rozum: jak przynajmniej na rok do przodu masz wszystko pozajmowane, to nawet tam nie zajrzysz. Jak nie masz pozajmowane to... dopiszcie sobie sami.
    Jarek

  5. #255
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    E tam , poakazac sie zawsze mozna. To dziala marketingowo na plus. Poza tym , sa tacy co dopiero zaczynaja ;]
    no comment...

  6. #256
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    E tam , poakazac sie zawsze mozna. To dziala marketingowo na plus. Poza tym , sa tacy co dopiero zaczynaja ;]
    Słuchaj, ale po co się pokazywać (i za to płacić) w sytuacji, gdy w mailach głównie przeklejasz standardowe przeprosiny, że masz zajęte.
    Co do zaczynających, to oczywiście rozumiem, sęk w tym, że takie targi są przedstawiane jako szczyt profesjonalizmu i sabat top fotografów.
    Jarek

  7. #257
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Ząbki
    Posty
    151

    Domyślnie

    Jasne, że ładny album czy dobrze zrobiona fotoksiążka dodaje uroku zdjęciom. Ale wklejanie - ciężka praca Ja mówię tak - przy określonej cenie albo zrobię wam więcej odbitek i wkleicie sobie sami - albo mniej i wkleję ja. I z reguły wklejanie mam z głowy. A co do albumu - mówię: robię zdjęcia, nie mam sklepu. Proszę, tu są sprawdzone hurtownie (www) - wybierzcie sobie, mam drobny rabat, mogę wam zamówić co chcecie i w cenie jaką jesteście w stanie zapłacić. I już.
    Pentax |Canon | Metz | Benro | szukajka

  8. #258
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    No ja podzielam zdanie ze przy oblozonym terminarzu pewnie bym na targi nie poszedl , albo mocno sie zastanowil czy np podniesienie cen o 20% ( i wtedy jednak puste terminy sa ) da mozliwosc uzupelnienia wlasnie poprzez targi ( tak jednak zazwyczaj nie jest ) ;]

    To jak targi sa przedstawiane to wiesz , pic na wode jak dla mnie na to leje mowiac szczerze , ale gdybym mial kase a w sumie w tym roku zaczynam 1 pelen sezon , to mysle ze bym sie pokusil. To jakie robie zdjecia , jak "profesjonalnie" ocenia klienci w koncu.
    no comment...

  9. #259
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem jak można klientowi dać fotki do łapy i powiedzieć mu niech sobie sam wkleja.
    Według mnie powinien mieć wybór: chce - wkleja sam, dopłaca za album - otrzymuje na gotowo. I jeszcze określenie jakiegoś minimum dla albumu, tzn żeby nie wyszedł ode mnie z chińskim badziewiem.
    Całość usługi świadczy o mnie.
    A poza tym wklejanie nie jest takie tragiczne, tylko trzeba mieć sposób.
    Wklejenie 60 zdjęć np 15x21 zajmuje godzinę.

  10. #260
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    58
    Posty
    74

    Domyślnie

    Dla mnie argument , że to dużo roboty jest bez sensu. Jeżeli zrobienie reportażu + plener + obróbka zajmuje Wam przynajnmniej kilka dni to jakie znaczenie ma te dwie godziny na wklejenie albumu . Jeszcze nigdy nie oddałem zdjęć luzem mimo że że kosztów zdjęć i oprawy nie wliczam w cenę. Zawsze pokazuję do wyboru i tanie albumy i Barańskiego i jednak najczęściej oddaję w chińskich , nie tylko z powodu ceny , ale dlatego że zdaniem młodych mają ciekawsze okładki.
    5DMkII,40D,16-35IIL,24-70/2,8L,35/1,4L,85/1,8,135/2L,100/2,8IS L,270EX,430EXII,580EXII,dużo ELFO.

Strona 26 z 37 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •