Strona 2 z 37 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 369

Wątek: Albumy ślubne, fotoksiążki

  1. #11
    Bywalec Awatar Giraff
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    46
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bingant
    Poszukaj na allegro albumów firmy Henzo. Polecam.
    zgadza sie. Henzo oferuje takie albumy ale niestety cena albumów tej firmy jest czasem kosmiczna.

    Cytat Zamieszczone przez shaqi
    a tak przy okazji czym wklejacie zdjecia do takich albumów??
    Taśmą dwustronna czy moze na klej??
    taśmą dwustronną do dywanów - szerokośc ok. 5 cm; koszt coś koło 5 zł/rolkę 5 m. jest cieniutka, mocna. gdy kleiłem album slubny formatu A3 na sztywnych kartach to ta taśma była jak znalazł.
    Chcesz lepiej poznać Adobe Lightroom? Zapraszam > http://sekretylightroom.pl

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Metropolia Trzebinia :D
    Posty
    349

    Domyślnie

    tez się pochwalę.....

    Ja kleje zdjęcia do albumu tasmą 2stronną wg schematu:


    No i zdaje to sie na medal niz klejenie całej tylniej scianki zddjęcia taśmą

    pozdrawiam.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    całej tylnej ścianki nie wolno kleić - zdjęcia muszą oddychać.
    najlepiej w ogóle nei kleić, a stosować albumy "wkładane" (nie mylić z tymi badziewiastymi wkładanymi w folię )
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Metropolia Trzebinia :D
    Posty
    349

    Domyślnie

    Tylko czasem takie albumy sa słabe i te mocowania po rogach się odklejają.

    Ale to jest raz na 50 albumów

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Ja podklejam tylko w rogach taśmą dwustronną.
    Canon 20d + Tamron 28-75/2.8 + Canon 70-200/4L + Speedlite 550ex

  6. #16
    Początki nałogu Awatar shaqi
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Wiek
    45
    Posty
    448

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zakk Wylde
    tez się pochwalę.....

    Ja kleje zdjęcia do albumu tasmą 2stronną wg schematu:


    No i zdaje to sie na medal niz klejenie całej tylniej scianki zddjęcia taśmą

    pozdrawiam.
    to chce widziec ile by ci trwało wklejenie 40 do 60 zdjęc do labumu w formacie 15x21

    Cytat Zamieszczone przez adamek
    całej tylnej ścianki nie wolno kleić - zdjęcia muszą oddychać.
    najlepiej w ogóle nei kleić, a stosować albumy "wkładane" (nie mylić z tymi badziewiastymi wkładanymi w folię )
    ale nie prezentują sie tak dobrze jak te do wklejania z czarnym papierem
    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

  7. #17
    Początki nałogu Awatar perlpa
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Kowary (dolnośląskie)
    Wiek
    50
    Posty
    350

    Domyślnie

    Nieco odświeżę wątek.
    Od dawna stosuje do mocowania zdjęć mocną dwustronną taśmę klejącą (4 paski w narożnikach a przy formacie 15x21 dodatkowo jeszcze na dłuższych bokach). Trzyma rewelacyjnie ale niestety czas wklejania liczy się w godzinach np. 60 stron to u mnie około 3-4 godzin

    W jednym z lokalnych zakładów foto widziałem taki sprytny aplikator do kleju (coś jak metkownica). Klej wyglądał trochę podobnie do tego który jest na taśmach klejących. Nie było to klejenie na gorąco, klej nie brudził i łapał od razu i pewnie. Czy ktoś z Was widział podobne urządzenie? Gdzie można coś takiego kupić. Szkoda mi życia na tak czasochłonne wklejanie zdjęć do albumów

  8. #18
    Dann
    Guest

    Domyślnie

    Zastanawiam się dlaczego do wklejania zdjęć stosować jakieś taśmy dwustronne, czy inne pracochłonne metody, skoro do tego celu zostały stworzone specjalne dwustronne plasterki (photo stickers) produkowane np. przez Henzo. Osobiście używam plasterków KPH; 1000 szt. kosztuje 15zł, do jednego zdjęcia 15x21 stosuje 5 plasterków (po rogach i w środku). Wklejenie zdjęć do albumu (80 szt.) zajmuje około godzinę.

  9. #19
    Początki nałogu Awatar perlpa
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Kowary (dolnośląskie)
    Wiek
    50
    Posty
    350

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dann
    Zastanawiam się dlaczego do wklejania zdjęć stosować jakieś taśmy dwustronne, czy inne pracochłonne metody, skoro do tego celu zostały stworzone specjalne dwustronne plasterki (photo stickers) produkowane np. przez Henzo. Osobiście używam plasterków KPH; 1000 szt. kosztuje 15zł, do jednego zdjęcia 15x21 stosuje 5 plasterków (po rogach i w środku). Wklejenie zdjęć do albumu (80 szt.) zajmuje około godzinę.
    Z mojej praktyki wynikało że zdjęcia w formacie 15x21cm montowane przylepcami Henzo w pozycji horyzontalnej po prostu odklejały się przy zgięciu stron albumu - klej nie trzyma tam tak dobrze jak ten z montażowych taśm drustronnych.

  10. #20
    Początki nałogu Awatar Moris
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Alt Tarnowitz
    Wiek
    49
    Posty
    302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez perlpa
    Z mojej praktyki wynikało że zdjęcia w formacie 15x21cm montowane przylepcami Henzo w pozycji horyzontalnej po prostu odklejały się przy zgięciu stron albumu - klej nie trzyma tam tak dobrze jak ten z montażowych taśm drustronnych.
    Zgadza się Pawle, niestety na siłę gięcia nie ma rady a wygodne przylepce Henzo trzeba wspomagać... i właśnie do takiego wspomagania używam taśmy dwustronnej - a tu godna polecenia jest żelowa odmiana dwustronnej taśmy.

    Jest również na rynku inna odmiana tych Henzo-wskich "KPH" jak pisał Dann i IMHO są one zaopatrzone w nieco mocniejszy klej ( choć i tak odklejają się przy zginaniu stron z większymi formatami )

    Opisywane przez Ciebie użądzenie było by bardzo przydatne !!
    Więc i ja podłanczam się do apelu "czy ktoś widział ? czy ktoś wie ?" gdzie można zakupić takowy "aplikator" ??

Strona 2 z 37 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •