Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Newell Plus 2300mAH do 60D

  1. #1

    Domyślnie Newell Plus 2300mAH do 60D

    Testował ktoś baterię Newell Plus o zwiększonej pojemności 2300mAh (obecnie mam w 60D tylko oryginał o pojemności 1800mAh)?
    Warto ją kupować czy lepiej nie cudować i kupić zwykłego Newell 1600-1800mAh czyli o pojemności zbliżonej do oryginału.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Newell Plus 2300mAH do 60D

    Nie wiem jak to wygląda w przypadku aparatów (zawsze kupuje orginalne baterie), ale z tel było tak. Bateria pierdylion mAh a trzymała gorzej niż orginał. Szczerze wątpię, że jakaś podróba zbliży się do wydajności orginału.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Newell Plus 2300mAH do 60D

    W Canonie nie wiem, w Fuji tzw. markowy zamiennik potrafił zapewnić podobne/porównywalne osiągi jak fabryczne aku pod kątem ilości zdjęć wykonanych na jednym akumulatorze.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Newell Plus 2300mAH do 60D

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Szczerze wątpię, że jakaś podróba zbliży się do wydajności orginału.
    Zamiennik zawiera konkretne ogniwa konkretnego producenta. Reszta to już kwestia chipa itp.
    Ogniwo renomowanego producenta nie opiewa na jakąś super pojemność - z gruba to samo co oryginał. I bywa, że działa dobrze.
    Dla mnie najwieksza niewiadoma to, to jakie ogniwa kryją się pod konkretnym konfekcjonerem np. Newell. Bywa, że dobre a bywa, że średniutkie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5

    Domyślnie Odp: Newell Plus 2300mAH do 60D

    Mam do 500D Newell 2 baterie od kilku lat i trzyma dobrze do dziś.
    Oryginał w 60D widzę że potrafi działać dwa tygodnie. Ale jakiś backup by się przydał. No i grip.

    Natomiast formax'y lubiły mi puchnąć aż nie dało się ich włożyć do 500D.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Newell Plus 2300mAH do 60D

    Witam,

    zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem rzeczywistą pojemność akumulatorów - oryginalnego LP-E6N oraz zamienników Newell.
    Metodologia: rozładowanie stałym prądem 0,5A aż to napięcia 6,0V w temperaturze pokojowej przy użyciu ładowarki modelarskiej Imax B6.
    Wszystkie akumulatory nowe - po 2, 3 cyklach ładowania.
    Jak widać tylko Canon ma praktycznie identyczną pojemność z deklarowaną, zamienniki mają deklarację dużo zawyżoną.
    Na szczęście rzeczywista pojemność porównywalna z oryginałem. Inną kwestią jest ich żywotność, pojemność w niskich temperaturach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Aku LP-E6.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	7561

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Newell Plus 2300mAH do 60D

    Cytat Zamieszczone przez mac_27 Zobacz posta
    Witam,

    zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem rzeczywistą pojemność akumulatorów - oryginalnego LP-E6N oraz zamienników Newell.
    Metodologia: rozładowanie stałym prądem 0,5A aż to napięcia 6,0V w temperaturze pokojowej przy użyciu ładowarki modelarskiej Imax B6.
    Wszystkie akumulatory nowe - po 2, 3 cyklach ładowania.
    Jak widać tylko Canon ma praktycznie identyczną pojemność z deklarowaną, zamienniki mają deklarację dużo zawyżoną.
    Na szczęście rzeczywista pojemność porównywalna z oryginałem. Inną kwestią jest ich żywotność, pojemność w niskich temperaturach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Aku LP-E6.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	7561
    Ciekawe jakie wyniki dałby test tych samych akumulatorów za pół roku i po roku intensywnego oraz równomiernego użytkowania.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •