Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 60D migawka

  1. #1

    Domyślnie 60D migawka

    Kupiłem okazyjnie 60D z stłuczonym ekranem i wysokim przebiegiem (140tys.). Canon jeszcze długo będzie wspierał serwisowo ten model (canon 5D mark2 nie jest już wspierany po zaledwie 10 latach) czy lepiej od razu wymienić w nim migawkę i nie czekać aż się zepsuje póki są jeszcze części do niego?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: 60D migawka

    Wymień tylko ekran. Jak dojedziesz do końca tej migawki to w okazyjnych pieniądzach kupisz następny, nowszy i lepszy aparat.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: 60D migawka

    Jak napisał jinks, migawka może jeszcze wytrzymać drugie tyle, szczególnie, ze już ma trochę, wymiana na nową nie gwarantuje, ze nowa nie padnie zaraz, bo tez tak się zdarza, choć oczywiście bardzo rzadko.

  4. #4

    Domyślnie Odp: 60D migawka

    Chce go mieć przynajmniej z 5 lat. No oby nie padł za 1-3 lata.
    Szybki raczej nie ma sensu wymieniać, efekt tylko wizualny.
    Ostatnio edytowane przez Martin87 ; 13-07-2021 o 11:57

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: 60D migawka

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Chce go mieć przynajmniej z 5 lat. No oby nie padł za 1-3 lata.
    Szybki raczej nie ma sensu wymieniać, efekt tylko wizualny.
    Jako amator będziesz robił 5000-10.000 zdjęć rocznie. Przynajmniej na 10 lat starczy Ci ten aparat. Wymienisz go nie dlatego, że się zużył tylko po prostu będziesz chciał coś nowszego i lepszego.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #6

    Domyślnie Odp: 60D migawka

    No oby. Jak nie będzie z aparatem problemów i ew. jego serwisem z braku części, to będzie raczej już ostatnim aparatem u mnie. Nie będzie powodów by zmieniać. Zmieniam głównie 500D przez jego fatalny AF i użyteczne ISO do 200. 500D używałem 5 lat i nabiłem na nim przez ten czas 50tys., głównie przez AF, który fatalnie trafia. On działa nadal, ale ta walka z AF jest męcząca. Cyfry też używam do mniej ważnych zdjęć, a do ciekawszych jednak tylko analog (też canon eos).

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: 60D migawka

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jako amator będziesz robił 5000-10.000 zdjęć rocznie. Przynajmniej na 10 lat starczy Ci ten aparat. Wymienisz go nie dlatego, że się zużył tylko po prostu będziesz chciał coś nowszego i lepszego.
    Oj niektórzy amatorzy robią zdecydowanie większe przebiegi roczne

  8. #8

    Domyślnie Odp: 60D migawka

    500D jestem drugim właścicielem, ale kupiłem go z przebiegiem stosunkowo niski (1100 zdj), 60D jestem 4-tym właścicielem i ma nabite 140tys. Mi nabicie tyle zajęło by min 15 lat :P i to też marnując klatki czy duplikując zdjęcia.

  9. #9

    Domyślnie Odp: 60D migawka

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Wymień tylko ekran. Jak dojedziesz do końca tej migawki to w okazyjnych pieniądzach kupisz następny, nowszy i lepszy aparat.
    Na te modele Canon przewidywał chyba 100000 klapnięć migawki. Jeżeli chcesz dłużej trzymać tę puszkę i nie stacić wspaniałych momentów z wakacji, to wymiana migawki, za rozsądne pieniądze, jest godna rozważenia.
    Ostatnio edytowane przez rzep ; 14-07-2021 o 19:54
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  10. #10

    Domyślnie Odp: 60D migawka

    Wymiana migawki 600zł czyli więcej niż sam aparat. Ale obecnie są jeszcze części do tego modelu.
    To 100tys. to jest umowne w aparatach, w praktyce może paść w losowym momencie.

    Ale chyba machnę na to ręką, zepsuje się to się kupi kolejny 60D jeśli nie będzie część na serwis i tyle.
    Dokupię do niego tylko drugą baterię i grip (aparat jest dość mały i lekki, z gripem będzie wygodniejszy)
    Ostatnio edytowane przez Martin87 ; 15-07-2021 o 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •