Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Canon EOS 90D

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Pomiar w dowolnym trybie (LV czy wizjer) obejmujący równomiernie oświetloną powierzchnię wypełniającą cały kadr ma dać na histogramie wąski słupek pośrodku.
    I żaden serwis nie może z tym polemizować jeśli ten słupek jest przesunięty w prawo lub w lewo.

    Można się spierać o pomiar matrycowy kontrastowych scen itp. ale dla jednolitej białej lub szarej powierzchni wypełniającej cały kadr żaden tryb nic nie zmienia.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #32
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Odpowiedź działu reklamacji... nic dodać nic ująć.

    Szanowny Panie,



    Serwis sprawdził sprzęt pod kątem zgłaszanego problemu. Sprzęt działał porównywalnie do innych egzemplarzy tego modelu, zgodnie ze specyfikacją producenta. Serwis nie ma możliwości wprowadzenia zmian konstrukcyjnych.





    Z poważaniem

    Dział reklamacji

  3. #33
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Kiedyś miałem TV kineskopowy, Philips. Po chwili oglądania robiła się taka plama na pół ekranu, która była szczególnie widoczna na jednolitych obrazach (boisko, niebo, morze). Mimo, że to kuło w oczy, wszystko było zgodne ze specyfikacją producenta... Współczuję przypadłości.

    P.S. To nie wina serwisu, że Ci tak odpisują. Canon zawala, niestety.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 16-07-2021 o 23:28

  4. #34
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Tutaj tak w ogóle tycząc się tej odpowiedzi z działu reklamacji, to po 1. jak mogą porównywać parametry body i innymi Body 90D, skoro body fizycznie jest u mnie? po 2. Nie prosiłem o żadne wprowadzanie zmian konstrukcyjnych.
    więc zastanawiam się czy to nie jest dla nich dobrze znana sprawa, tylko próbują mydlić oczy? no i dziwne jest też to, że sprawdzałem w sklepie nowe body które było zamówione dla mnie i robiło dokładnie to samo co moja sztuka, więc już na prawdę nie wiem o co w tym chodzi, żadne moje Body Canona które miałem do tej nie miało do tej pory działało super z tymi Sigmami które mam a tu klops!

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez rami Zobacz posta
    Tutaj tak w ogóle tycząc się tej odpowiedzi z działu reklamacji, to po 1. jak mogą porównywać parametry body i innymi Body 90D, skoro body fizycznie jest u mnie? po 2. Nie prosiłem o żadne wprowadzanie zmian konstrukcyjnych.
    więc zastanawiam się czy to nie jest dla nich dobrze znana sprawa, tylko próbują mydlić oczy? no i dziwne jest też to, że sprawdzałem w sklepie nowe body które było zamówione dla mnie i robiło dokładnie to samo co moja sztuka, więc już na prawdę nie wiem o co w tym chodzi, żadne moje Body Canona które miałem do tej nie miało do tej pory działało super z tymi Sigmami które mam a tu klops!
    Możesz zrobić taki eksperyment?
    Sfotografuj białą równo oświetloną ścianę. W dowolnym trybie pomiaru, albo lepiej w każdym.
    Pokaż jaki histogram z tego wychodzi.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #36
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Jeśli w trybie "M" coś przestawia Ci parametry o 2EV to znaczy że nie jest to tryb "M" lub masz ciągle włączony jakiś auto-poprawiacz. Weź do pomocy kogoś kumatego, kto spróbuje określić Twój problem zamiast szukać uzasadnienia że dwa nowe aparaty są złe.

  7. #37
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    przewaliłem już chyba wszystko i nic nie znalazłem więc raczej wątpię, że coś jest przestawione :/

  8. #38
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D



    Body jedzie do . serwisu :/ a tu filmiku co się dzieje z czasem otwarcia migawki bez założonego obiektywu

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •