Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Canon EOS 90D

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Canon EOS 90D

    Czy ktoś jest może świadomy tego co się dzieje z EOSem 90D, dlaczego występują różne czasy otwarcia migawki przy trybie przez wizjer i trybie LV?
    Te same ustawienia, te same parametry, ta sama ekspozycje, a różnica w czasach wizjer 1/3200 LV 1/8000 i serwis Canon twierdzi, że jest to normalne, gdzie dla mnie nie jest normalną rzeczą, że zdjęcia przez wizjer wychodzą około o +2EV i nikt nie potrafi mi na to odpowiedzieć, a serwis twierdzi, że body jest sprawne i działa według wytycznych dla tego modelu i wszystko z aparatem jest ok :/

    zdjęcie wizjer optyczny Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210616131131_IMG_1200.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	3,54 MB
ID:	6533


    zdjęcie LV Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210616131124_IMG_1199.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	3,45 MB
ID:	6534

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D



    tak to sie przedstawia :/
    Ostatnio edytowane przez rami ; 14-07-2021 o 15:45

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez rami Zobacz posta
    Czy ktoś jest może świadomy tego co się dzieje z EOSem 90D, dlaczego występują różne czasy otwarcia migawki przy trybie przez wizjer i trybie LV?
    Te same ustawienia, te same parametry, ta sama ekspozycje, a różnica w czasach wizjer 1/3200 LV 1/8000 i serwis Canon twierdzi, że jest to normalne, gdzie dla mnie nie jest normalną rzeczą, że zdjęcia przez wizjer wychodzą około o +2EV i nikt nie potrafi mi na to odpowiedzieć, a serwis twierdzi, że body jest sprawne i działa według wytycznych dla tego modelu i wszystko z aparatem jest ok :/


    zdjęcie wizjer optyczny Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210616131131_IMG_1200.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	3,54 MB
ID:	6533
    zdjęcie LV Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210616131124_IMG_1199.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	3,45 MB
ID:	6534
    Nie wiem czy ten problem występuje u Ciebie na wszystkich zdjęciach, nie wiem w jakim trybie pomiaru je wykonałeś i na co ostrzyłeś ale znalazłem pewien trop w instrukcji aparatu (https://gdlp01.c-wss.com/gds/1/03000...PL.pdf#page158) z której wynika, że w pewnych trybach pomiaru wielkości obszaru biorącego udział w pomiarze względem całego kadru jest inna przez wizjer i LV co jak nietrudno się domyślić może dawać w pewnych sytuacjach różne rezultaty… mimo, że nastawy aparatu względem sposobu pomiaru są identyczne.

    Jeśli chodzi o pomysły to można jeszcze sprawdzić co się stanie jak zasłonisz wizjer gdy robisz zdjęcie z wizjera ale nie zasłaniasz go okiem (nie patrzysz przez niego, jak na filmie) nie sądzę, że to problem ale sprawdzić można zwłaszcza, że w instrukcji jest o tym wzmianka.

    Poza tym jeśli się nie mylę to na filmiku używasz trybu pomiaru centralnie ważonego który No właśnie zareaguje na zmiany oświetlenia w całym kadrze (jeśli dwa wrzucone zdjęcia były też w tym trybie to zauważ, że kadr nie jest idealnie taki sam co już prowadzi w tym trybie do innej ekspozycji, innego wyniku pomiaru), w innych trybach też tak się dzieje?

    Ostatnia opcja która warto sprawdzić jest Auto Light Optimization, która może doprowadzać do zbyt jasnych zdjęć (zobacz czy ona przypadkiem nie działa, nie jestem pewien czy z exifa da się to odczytać)
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 14-07-2021 o 18:29

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    jakikolwiek pomiar światła byś nie ustawił to różnica między wizjerem a LV jest około 2EV

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Na czuja zapytam, masz najnowszy soft wgrany do aparatu i obiektywu? Bo na innych forach widywałem, że pewne obiektywy zdaniem użytkowników produkowały prześwietlone zdjęcia…
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 14-07-2021 o 20:24

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    tak i jedno i drugie zaktualizowane. i sprawdzane na drugim nowym body i to samo. chu.... wie o co chodzi. nie mam już pomysłów

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    To jak obiektyw ma ostatni firmware v2.03 (bo ta właśnie wersja naprawia liczenie ekspozycji dla 90d wiele strony internetowej Sigmy) i sorawdzany był na innym body to bym spróbował ją do serwisu dać, wariantowo próbowałeś swoje body z innym obiektywem sprawdzić?
    Bo znalazłem coś takiego: https://www.dpreview.com/forums/thread/4547161 i konkluzja była taka, że to specyficzny dla sigmy błąd, oczywiście aktualizacja powinna go naprawić ale może w Twoim przypadku coś nie wyszło.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    obiektywy canona tez to robią. sprawdzane na moim 90d i na nówce z kartonu w sklepie, obydwa robią to samo. wysłałbym to do serwisu Sigmy ale z racji tego ze takie krzaki się dzieją też na obiektywach Canon to kółko się zamyka

    body sprawdzane na
    Sigma 18-35 1,8
    Sigma 50-100 1,8
    Sigma 70-200 2,8
    Canon 85 1,8
    canon 50 1,8

    --- Kolejny post ---

    na chwilę obecną czekam na oficjalne stanowisko Canon w tej sprawie
    Ostatnio edytowane przez rami ; 14-07-2021 o 21:51

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Przez miesiąc czasu przywaliłem wszystko co można przewalić w Internecie na temat tego problemu body wylądowało w serwisie w serwisie stwierdzono że według wytycznych dla tego modelu aparatu wszystko jest w porządku i temat zamknięty W sklepie sprawdzone drugie Nowe body i to samo :/ Więc chcąc nie chcąc Zacząłem walczyć ze sklepem z canonem i serwisem.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez rami Zobacz posta
    obiektywy canona tez to robią. sprawdzane na moim 90d i na nówce z kartonu w sklepie, obydwa robią to samo. wysłałbym to do serwisu Sigmy ale z racji tego ze takie krzaki się dzieją też na obiektywach Canon to kółko się zamyka

    body sprawdzane na
    Sigma 18-35 1,8
    Sigma 50-100 1,8
    Sigma 70-200 2,8
    Canon 85 1,8
    canon 50 1,8

    --- Kolejny post ---

    na chwilę obecną czekam na oficjalne stanowisko Canon w tej sprawie
    W zasadzie są tylko dwie możliwości: uszkodzenie obiektywu , lub aparatu. To pierwsze wykluczamy ze względu na problem z dowolnym obiektywem


    Temat przewija się często
    90d: Zdjęcia prześwietlone podczas fotografowania w trybie innym niż podgląd na żywo https://translate.google.com/transla...search&pto=aue
    https://www.dpreview.com/forums/thread/4561609

    Na wypadek, gdyby nikt nie spojrzał na link, który zamieściłem powyżej, oto kilka informacji zamieszczonych przez naszego członka forum ray-uk na stronie DPReview



    „Ostatnio dyskutowano na temat wizjera i pomiaru w trybie podglądu na żywo, co dało różne wyniki, spojrzenie na specyfikację kamer może to wyjaśnić:

    Pomiar w wizjerze 80D

    Pomiar z 7560 pikseli 63-strefowy czujnik miernika
    Pomiar wielosegmentowy powiązany ze wszystkimi punktami AF
    Pomiar częściowy, 6% środka wizjera
    Pomiar punktowy, 3,8% środka wizjera
    Pomiar centralnie ważony uśredniony

    Pomiar w trybie podglądu na żywo 80D

    Pomiar z przetwornika obrazu o rozdzielczości 24,2 megapiksela
    Pomiar wielosegmentowy 315 stref
    Pomiar częściowy 6,1% ekranu podglądu na żywo
    Pomiar punktowy 2,6% ekranu podglądu na żywo
    Pomiar centralnie ważony uśredniony

    -- ukryj podpis --


    Pomiar w wizjerze 7D Mk II

    Pomiar ze 150 000 pikseli 252-strefowy czujnik miernika
    Pomiar wielosegmentowy powiązany ze wszystkimi punktami AF
    Pomiar częściowy, 6% środka wizjera
    Pomiar punktowy, 1,8% środka wizjera
    Pomiar centralnie ważony uśredniony

    Pomiar w trybie podglądu na żywo 7D Mk II

    Pomiar z przetwornika obrazu o rozdzielczości 20,2 megapiksela
    Pomiar wielosegmentowy 315 stref
    Pomiar częściowy 10% ekranu podglądu na żywo
    Pomiar punktowy 2,6% ekranu podglądu na żywo
    Pomiar centralnie ważony uśredniony

    -------------------------------------------------- ------

    Podczas fotografowania sceny, która ma różne ciemne i jasne punkty, należy rozumieć, że te 2 systemy mogą dawać różne wyniki w zależności od tego, gdzie znajdują się ciemne i jasne punkty. Z powyższych informacji wynika, że ​​pomiary oceniające mogą być pod tym względem bardziej podatne na błędy, a centralnie ważony może dawać bardziej spójne wyniki.

    Myślę, że to tylko podkreśla fakt, że zautomatyzowane pomiary, chociaż w większości przypadków dobre, nadal wymagają trochę inteligentnego wkładu od użytkownika”.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-07-2021 o 08:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •