Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Canon EOS 90D

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Oni I tak wyślą to do ProClub a serwis stwierdzi ze spełnia wymagania producenta i chuuuu......

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez rami Zobacz posta
    Oni I tak wyślą to do ProClub a serwis stwierdzi ze spełnia wymagania producenta i chuuuu......
    Candarowi chodzi o zwrócenie aparatu całkiem, powołując się pewnie, że wada taka istniała w momencie zakupu do miejsca zakupu, a nie o oddanie by sklep to wysłał na gwarancje.

    No ale jak to już tez badałeś to nie wiem co Ci poradzić toteż na tym poprzestanę.

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    przecież nie mam nawet pojęcia jak to zrobić i od czego zacząć :/ a po drugie udowodnij im coś jak oni wszytko ślą do ProClubu a oni wystawili ekspertyzę, że wszystko działa tak jak powinno

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez rami Zobacz posta
    przecież nie mam nawet pojęcia jak to zrobić i od czego zacząć :/ a po drugie udowodnij im coś jak oni wszytko ślą do ProClubu a oni wystawili ekspertyzę, że wszystko działa tak jak powinno
    Wydaje mi się, że masz prawo odstąpić od umowy w każdym przypadku https://konsument.gov.pl/aktualnosci...znasz-roznice/

    Pogadaj z prawnikiem, bo nie powinieneś odpuścić.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-07-2021 o 14:46
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    W prawnika może się bawić nie będę, ale należę do osób które nie odpuszczają tak łatwo, wiec trochę się ze mną pomęczą

  6. #26
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    303

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Mogę o coś zapytać? Czy ta różnica występuje we wszystkich trybach pracy? Nie mówię o trybach pomiaru światła, tylko o tym, czy występuje tylko np. na "małpie" (full-automat), czy także w trybie "P" albo np. w trybie preselekcji przysłony?

    Mam 90D od paru tygodni, czas mam akurat bardzo zapracowany i nie zdążyłem go jeszcze tak porządnie wypróbować, ale z tego, co robiłem dotąd, nie widzę u mnie takiego problemu (choć muszę przyznać, że na "małpie" nie robię prawi nigdy, a na "P" stosunkowo rzadko).
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Występuje tu na wszystkich trybach niezależnie jaki ustawię widać dokładnie na filmiku który zostawiłem gdzieś tam na początku posta co się dzieje z pomiarem ekspozycji według serwisu jest to prawidłowe działanie

    --- Kolejny post ---

    Bez względu na to Jaki tryb jest ustawiony zdjęcia przez wizjer optyczny są tak jakby prześwietlane o równe +2EV gdzie ekspozycja jest ustawiona na 0

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 337

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    Gdy oko jest przed wizjerem to zasłania go przed światłem wpadającym od tyłu na fotokomórki światłomierza umieszczone po obu stronach okularu, dlatego też dla zdjęć z samowyzwalaczem, lub ze zdalnym wyzwalaniem, zaleca się zakrywanie okularu, bo światłomierz dostaje nawet podwójną dawkę światła, co skutkuje niedoświetleniem klatki. Tutaj problem wygląda na zupełnie odwrotny, co wskazuje na totalne spartolenie czegoś przez firmę na "C", co mnie jakoś nie dziwi, odkąd stwierdziłem, że zakładając telekonwerter Kenko do C 80D muszę z automatu dawać korektę -2EV, bo mi prześwietla wszystkie zdjęcia.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    olsztyn
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    tak tylko oni to zlewają totalnie!
    U mnie jest to samo o równe 2EV

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS 90D

    W 80D takiego problemu nie miałem, bo ktoś wcześniej pisał że to przypadłość 80D i 90D. Gdyby to było przy LV to jeszcze pół biedy ale lustrzanka jest przede wszystkim przeznaczona do pracy przez wizjer więc to juz totalna kicha. Próbował bym zwracać jako niezgodność z rękojmi bo przecież przeswietla o 2eV a w opisie takich informacji nie ma, a skoro wg serwisu to prawidłowe to taka informacja powinna byc wyraźnie w opisie zaznaczona.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 16-07-2021 o 11:27
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •