Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: niedrogi statyw pod 300D + 75-300 II USM

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Nigdy nie miałem statywu z głowicą kulową i tak sobie myślę, że może warto byłoby coś w swoim życiu zmienić :wink:
    Hehe, ja, gdy już w końcu zdecydowałem się na Manfrotto, to też miałem taki dylemat Ale jednak póki co zdecydowałem się zostać przy panoramicznych (tyle że nie "standardowe" 141, a 460, bo chciałem coś lżejszego).

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Z opisów (a przynajmniej nie ze wszystkich) to nie wynika - czy któreś z tych Velbonów mają takową? Może od razu należy swoje myśli skupić na innych firmach?
    Ja widziałem gdzieś opisy rozbebeszania statywu i przekręcania głowic Jednak jeśli myślisz już kategoriami nogi-głowica-dobór, a nie "jaki statyw do 300d", to pewnie i tak skończy się na produktach jedynie słusznej firmy

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    75
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    ...Ale jednak póki co zdecydowałem się zostać przy panoramicznych
    Wiesz, ja generalnie mało korzystam ze statywu, ale z panoramy jeszcze mniej :wink: Ostatnio, latem w czasie urlopu, usiłowałem fotografować jakieś zachody Słońca itp. no i to podwójne operowanie głowicą w moim stareńkim Velbonie okropnie mnie wpieniło. Stąd ta myśl o głowicy kulowej.
    Cytat Zamieszczone przez muflon
    ...Jednak jeśli myślisz już kategoriami nogi-głowica-dobór, a nie "jaki statyw do 300d", to pewnie i tak skończy się na produktach jedynie słusznej firmy
    Pozwól, że zgadnę - Manfrotto?
    A co myślisz o Sliku? Chyba jest istotnie tańszy, ale czy również gorszy?

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Cytat Zamieszczone przez muflon
    ...Ale jednak póki co zdecydowałem się zostać przy panoramicznych
    Wiesz, ja generalnie mało korzystam ze statywu, ale z panoramy jeszcze mniej :wink:
    Ale to nie jest kwestia robienia panoram, tylko "way of life" Dla mnie to w ogóle najfajniejsza jest właśnie taka głowica "kamerowa" jak w Sherpie, gdzie zwalniając jedną wajchę reguluje się wszystko. Jednak do Manfrotto nie znalazłem nic takiego (są podobne wizualnie, ale jednak działające inaczej)

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Ostatnio, latem w czasie urlopu, usiłowałem fotografować jakieś zachody Słońca itp. no i to podwójne operowanie głowicą w moim stareńkim Velbonie okropnie mnie wpieniło. Stąd ta myśl o głowicy kulowej.
    No to kulowa powinna Ci się spodobać. Gdzieś czytałem, że to naturalna ewolucja każdego fotografa : panoramiczne "z wajchą" -> panoramiczne 3-osiowe (jak 141 czy moje 460) -> kulowe. Mnie tam się póki co nie spieszy

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Cytat Zamieszczone przez muflon
    ...Jednak jeśli myślisz już kategoriami nogi-głowica-dobór, a nie "jaki statyw do 300d", to pewnie i tak skończy się na produktach jedynie słusznej firmy
    Pozwól, że zgadnę - Manfrotto?
    A co myślisz o Sliku? Chyba jest istotnie tańszy, ale czy również gorszy?
    Nie mam pojęcia, w życiu nie miałem w ręku.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •