Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Korsyka - ktoś coś…?

  1. #1
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Korsyka - ktoś coś…?

    Szanowni,

    pytanie nie do końca fotograficzne, ale jednak po części owszem ;-)


    Szukam kogoś, kto był na Korsyce. Jedziemy koło 20 lipca, na jakieś 10-12 dni (samochód, namiot). Chcemy się rozbić na kempingu - i trochę plażować, ale też trochę jeździć po wyspie, połazić po górach, pozwiedzać co się da.

    Dwa pytania:

    1. Gdzie jest ciekawiej, ładniej, więcej ciekawych rzeczy (także miejscówek "must go" dla fotografa-amatora) etc. - wschodnie czy zachodnie wybrzeże? Bardziej północ, czy bardziej południe?

    2. Ma ktoś z Was doświadczenia z kempingami na Korsyce? Jakieś konkretne do polecenia - albo przeciwnie, do odradzenia?… Nasz prom przypływa do Bastii późnym popołudniem, więc zależy mi na zalezieniu kempingu w odległości powiedzmy do 3 godzin od Bastii - ale takiego, żeby później już nie musieć się "przeprowadzać" (…no i żeby nie był ekstremalnie drogi, rzecz prosta).
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  2. #2

    Domyślnie Odp: Korsyka - ktoś coś…?

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Szanowni,

    pytanie nie do końca fotograficzne, ale jednak po części owszem ;-)


    Szukam kogoś, kto był na Korsyce. Jedziemy koło 20 lipca, na jakieś 10-12 dni (samochód, namiot). Chcemy się rozbić na kempingu - i trochę plażować, ale też trochę jeździć po wyspie, połazić po górach, pozwiedzać co się da.

    Dwa pytania:

    1. Gdzie jest ciekawiej, ładniej, więcej ciekawych rzeczy (także miejscówek "must go" dla fotografa-amatora) etc. - wschodnie czy zachodnie wybrzeże? Bardziej północ, czy bardziej południe?

    2. Ma ktoś z Was doświadczenia z kempingami na Korsyce? Jakieś konkretne do polecenia - albo przeciwnie, do odradzenia?… Nasz prom przypływa do Bastii późnym popołudniem, więc zależy mi na zalezieniu kempingu w odległości powiedzmy do 3 godzin od Bastii - ale takiego, żeby później już nie musieć się "przeprowadzać" (…no i żeby nie był ekstremalnie drogi, rzecz prosta).
    Na Korsyce byłem kika razy (i pewnie jeszcze będę) tak więc moge coś tam powiedzieć o pkt. 1:
    Głowny must-see to oczywiście Bonifacio. Niestety droga z Bastii przez wschodnie wybrzeze jest mega nudna - jak i całe to wybrzeże (płasko, nijako). Za to bardzo warto wybrać się na półwysep "nad" Bastią - bardzo dużo ładnych widoków i fajne plaże.
    Zachodnie wybrzeże jest ciekawsze - oczywiście warto pojechać do Ajaccio - i to najlepiej droga z Bastii przez Corte, które także warto zobaczyć.

    Jeżeli miał bym polecić jakąś fajną trasę to Bastia - Corte - Ajeccio - Bonifacio (oczywiście nie na jeden dzień).

    Co do punktu 2 - nie pomogę, bo ja zawsze w hotelach.

    Poglądowo trchę zdjęć jest tutaj

    p,paweł
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: Korsyka - ktoś coś…?

    Ja też polecam po oglądnięciu Cap Corse, zjechać na południe przez środek wyspy lub zachodnim wybrzeżem. Na zachodzie Calvi (koszary 2e REP i lotnisko na którym „wojna” trwa w zasadzie na okrągło) Galeria, rzeka Fango, Girolata. Góry są przepiękne a szlak GR20 należy do jednych z trudniejszych we Francji. Na południu Rondinara i Bonifacio.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 11-07-2021 o 22:12
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  4. #4
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Korsyka - ktoś coś…?

    Wielkie dzięki! Skoro tak, to będziemy szukać bazy wypadowej raczej na zachodnim wybrzeżu. "Ostre góry" raczej nie wchodzą w grę - moi chłopcy pewnie by chcieli, ale córka ma trochę problemów ze stawami, więc siłą rzeczy jest mało górska…

    Ja zawsze przed odwiedzeniem nowego miejsca (…bo akurat tam nas jeszcze nie było) czytam przewodniki i tak dalej - głównie chodziło mi właśnie o to, żeby wiedzieć, które wybrzeże jest ciekawsze.
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: Korsyka - ktoś coś…?

    Będzie Wam się podobało. Miłych wakacji
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  6. #6
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Korsyka - ktoś coś…?

    Dzięki!
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •