Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: #17 Wężyk spustowy do Canona 30D

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Wrocław, Radosmko
    Wiek
    39
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Routlaw Zobacz posta
    A jak jest z BULB? Wystarczy jak dorobie jeszcze jedną żyłę podłączoną tak jak migawka na powyższym schemacie tyle że z włącznikiem 0/1 ??
    Będzie to działać? czy tylko się puszka s... popsuje..?
    bedzie dzialac.
    eos 10D, zenit TTL
    kilka obiektywów, statyw, wężyk home made...

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    kociu, a dałbyś radę opisać jak obrobiłeś wtyczkę?
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Wrocław, Radosmko
    Wiek
    39
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    kociu, a dałbyś radę opisać jak obrobiłeś wtyczkę?
    Spróbuję, ale robilem to ponad rok temu, wiec niestety nie bedzie zdjec.

    Tak jak pisalem wczesniej nalezy z tej "Podstawki jednorzędowej tulejowanej" odciać 3 piny i podzielic je na dwa połączone i jeden osobny.
    Te 2 ktore sa polaczone maja idealnie taki rozstaw otworów jak trzeba, nalezy je jedynie dopasowac aby zmiescily sie do gniazda w aparacie, a dokladniej nalezy "zebrac" (zeszlifowac pilnikiem) sporą częsc plastiku dookola metalowych pinow i na plaszczyznach podluznych oraz plastik dookola tego pojedynczego pinu, tak aby trzeci pin rowniez pasowal do gniazda (czyli zeby odlegloasci pomiedzy poszczegolnymi pinami byly rowne, tak aby twozyly one trojkat rownoboczny) . Nalezy to zrobic "na oko" tak aby dopasowac do gniazda w aparacie. Pozostaje juz tylko przyklejenie pojedynczego pinu do 2 pozostalych, nad nimi po srodku.
    Przy elemencie z pojedynczym pinem trzeba tak szlifowac aby zachowac jedna plaszczyzne ktora to skleimy ten element z 2 polaczonymi pinami.
    Ja do klejenia uzyłem super glue, a ze nie mam zadnych precyzyjnych narzedzi szlifowalem plastik za pomoca pilnika do metalu, najmniejszego jaki udalo mi sie znalesc w domu. Mozna by to chyba zrobic np. pilnikiem do paznokci i mozy wyszloby to lepiej, mnie w kazdym razie nie chcialo sie bawic.

    Wykonalem 2 takie same wtyczki i wlozylem jedna w druga ( i skleilem super glue) aby uzyskac wieksza dlugosc, przez co glebiej umiescilem wtyczke w obudowie jacka starych sluchawek, zalalem to poxipolem i w ten sposob uzyskalem sztywna i solidna wtyczke.

    Przepraszam za nieudolny opis ale nie do konca wszytko pamietam.
    eos 10D, zenit TTL
    kilka obiektywów, statyw, wężyk home made...

  4. #14

    Domyślnie

    Ja zrobiłem wg wskazówek coś takiego:


    Z jednej strony jest wtyk do gniazda w EOSie 20D/30D zrobiony z gniazda komputerowego. (niestety nie wyszło zbyt dobrze) a z drugiej strony jest gniazdo na MicroJacka. Dzięki tej przejściówce można używać zwykłych wężyków od 300D/400D/350D.

    Pierwsza wersja kabelka niestety nie wyszła zbyt perfekcyjnie, właśnie z uwagi na wtyczkę której zrobienie stało się dla mnie sporym problemem. Dlatego wymyśliłem inny pomysł, droższy ale prostszy i skuteczniejszy.

    Należy zakupić podróbkę wężyka do Canona, np. coś takiego:




    trzech różnych sprzedawców na Allegro. Ja bym wziął najtańszy.

    A następnie przeciąć kabel tego wężyka w dostatecznej odległości od wtyczki i kabel zakończyć gniazdem microjack z jednej strony, a z drugiej strony wężyka wtyczkę Microjack. Dzięki takiemu zabiegowi powstanie nam prawie profesjonalna przejściówka razem z wężykiem.

    Zapewne ktoś zada pytanie w jakim celu robić te kombinacje skoro za 65 PLN można kupić właśnie ten gotowy wężyk. Ano chociażby dlatego że w prosty sposób można sobie zrobić przedłużacz wężyka na praktycznie dowolną odległość tworząc kabel zakończony z obu stron gniazdami Microjack. Ja dzięki temu mam możliwość używania moich wcześniejszych konstrukcji wężyków spustowych do 300D Uchwytpistoletowy Fotosniper oraz wężyk do Macro z popychaczem przysłony w obiektywach manualnych.

    Dodatkowo też na Allegro pojawił się wężyk radiowy z wtyczką Microjack, czyli w ten sposób mamy możliwość korzystania z praktycznie całej gamy wężyków starszych typów i wszelkich innych wydumek spustowych.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    a nie łatwiej kupić tanie wtyczki i gniazda i zrobić przedłużacz rozcinając już kupiony wężyk? Wtyczka przynajmniej będzie dobra. Dla mnie pomysł zły.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  6. #16
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    a nie łatwiej kupić tanie wtyczki i gniazda
    A znasz jakies zrodlo tanich wtyczek typu N3 ?

  7. #17
    Początki nałogu Awatar SimOn!
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    42
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    A znasz jakies zrodlo tanich wtyczek typu N3 ?
    A nie sadzisz ze chodzilo o wtyczki 'jack'? :cool:

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    [..] zrobić przedłużacz rozcinając już kupiony wężyk?
    podpis...

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    chodziło mi dokładnie o to co napisałem , SimOn ma rację. Rozcinając podróbkę, nie potrzebujesz końcówek N3, w środek wstawić można gniazdo i wtyczkę jack.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #19
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Silwe Zobacz posta

    trzech różnych sprzedawców na Allegro. Ja bym wziął najtańszy.

    A następnie przeciąć kabel tego wężyka w dostatecznej odległości od wtyczki i kabel zakończyć gniazdem microjack z jednej strony, a z drugiej strony wężyka wtyczkę Microjack. Dzięki takiemu zabiegowi powstanie nam prawie profesjonalna przejściówka razem z wężykiem.
    Tak się przypadkiem składa, że mam ten wężyk - ma on już wbudowane gniazdo mini-jack, do którego można po prostu podłączyć drugi wężyk z 3xx/4xxD. Próbowałem z Canonowskim RS60-E3 i działa jak należy.
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    40

    Domyślnie

    kiedyś robiłem węzyk koledze do nikona, wtyczka była zrobiona jak wyżej z komputerowego rs, natomiast kształt wyczki możan wymodelować z poxiliny, poczekać aż wyschenie i opiłować do porządanego kształtu, ewentualnie pomalowac i wygląda fabrycznie :-)

    Witam wszystkich, za dwa tygodnie zostanę Canonierem :-)

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •