Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czy warto jeszcze kupować obiektywy EF?

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2021
    Miasto
    Gdansk
    Posty
    7

    Domyślnie Czy warto jeszcze kupować obiektywy EF?

    Hej,
    Prośba o Waszą opinię. Czy kupowalibyście jeszcze obiektywy pod EF mając canona 70d? Mam osobisty dylemat, czy dokupić sobie tamrona 35 1.4, czy czekać w nieskończoność na tamrony pod RF Wstrzymuje mnie fakt, że siłą rzeczy zaraz przejdę na system R i nie wiem czy warto inwestować w stare obiektywy? Jak myślicie? Używek w trójmieście jest mało, ale śledzę Olx codziennie i to też jest jakaś opcja

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy warto jeszcze kupować obiektywy EF?

    Co do używek doradzę Ci, że warto kupować poza okresem ślubnym i wakacyjnym. Wtedy jest tego więcej i taniej. Na Rce Tamron ef będzie śmigał bdb. Na bagnet RF chyba jeszcze długo nic nie wyjdzie od firm trzecich. Poczytaj o samyangu. Możesz pomyśleć też o używanej Sigmie 35art. Niewiele mniej ostra a chodzą po ok. 2k zł. Bez problemu później w razie czego odsprzedasz.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2021
    Miasto
    Gdansk
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Czy warto jeszcze kupować obiektywy EF?

    Może dlatego teraz nie ma za dużo ofert na Olx dzięki za podpowiedź. Właśnie w Erce tego się boję, że dla amatora jeszcze długo nie będzie obiektywów w niższych cenach od sigmy/tamrona itp.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy warto jeszcze kupować obiektywy EF?

    Cytat Zamieszczone przez dudzi Zobacz posta
    Może dlatego teraz nie ma za dużo ofert na Olx dzięki za podpowiedź. Właśnie w Erce tego się boję, że dla amatora jeszcze długo nie będzie obiektywów w niższych cenach od sigmy/tamrona itp.
    35art jest relatywnie mała. Na Rce całkiem fajnie się tym pracuje. Akurat to szło można kupić z zamiarem długiego używania na systemie R. Tamron jest chyba większy i cięższy? Myślę, że firm trzecich nowe będzie w RF jeszcze przez kilka lat
    Miłego dnia
    moja www

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2021
    Miasto
    Gdansk
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Czy warto jeszcze kupować obiektywy EF?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    35art jest relatywnie mała. Na Rce całkiem fajnie się tym pracuje. Akurat to szło można kupić z zamiarem długiego używania na systemie R. Tamron jest chyba większy i cięższy? Myślę, że firm trzecich nowe będzie w RF jeszcze przez kilka lat
    Tamron wypada znacznie lepiej niż sigma nowszy, lepszy AF, stabilizacja itd. Sigme, jak ktoś ma to już nie pójdzie w tamrona, ale obecnie kosztują tyle samo i zdecydowałem się na Tamrona


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6

    Domyślnie Odp: Czy warto jeszcze kupować obiektywy EF?

    Canon inwestuje tylko w system RF. Dobre szkła są strasznie drogie. Gdy masz kupę kasy twórz tylko swój system RF. Gdy nie jesteś spadkopiercą fortuny system EF ciągle ma świetne szkiełka, które możesz podpiąć też do bezlusterkowca. Postanowiłem zostać w systemie EF, bo mój 5D MK4 ma maleńki przebieg. Przede wszystkim liczy się fotografia.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Czy warto jeszcze kupować obiektywy EF?

    Cytat Zamieszczone przez dudzi Zobacz posta
    Tamron wypada znacznie lepiej niż sigma nowszy, lepszy AF, stabilizacja itd. Sigme, jak ktoś ma to już nie pójdzie w tamrona, ale obecnie kosztują tyle samo i zdecydowałem się na Tamrona
    I jak się sprawdza ta stabilizacja ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2021
    Miasto
    Gdansk
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Czy warto jeszcze kupować obiektywy EF?

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    I jak się sprawdza ta stabilizacja ?
    Mój błąd, ale dobrze ze forum chociaż na chwile odżyło

  9. #9

    Domyślnie Odp: Czy warto jeszcze kupować obiektywy EF?

    Według mnie jak najbardziej warto.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •