Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Drukarka "Canon" TS 5050 nie widzi z karty niektórych obrazków

  1. #1

    Domyślnie Drukarka "Canon" TS 5050 nie widzi z karty niektórych obrazków

    Witam wszystkich ludzi dobrej woli!
    I proszę o pomoc w rozszyfrowaniu "zagwozdki" w postaci takiej, że moja drukarka (jak w tytule) nie wyświetla na swoim wyświetlaczu niektórych obrazków a nawet zupełnie niektórych nie widzi. Polega to na tym, że mam przykładowo na karcie 6 obrazków i wkładam kartę do czytnika drukarki. Na wyświetlaczu pojawia się informacja - "Karta została włożona" a po chwili taki obrazek:

    Można z tego odczytać, że jest to obrazek nr. 2 (nie wiem w jaki sposób drukarka sobie to numeruje?) z pięciu. Chociaż w rzeczywistości jest ich 6. Tak więc jednego zupełnie nie widzi i nie zlicza go. Klikając w strzałeczki - lewo/prawo widzę kolejne znaki zapytania z kolejnymi numerkami ale jeden jest czytelny dla drukarki i widzę go na wyświetlaczu:
    Widoczny jest jako nr. 4 z pięciu. Sprawdzam format tych obrazków klikając w "informacje" i nie widzę co może być problemem. Tak wyglądają ikony karty:


    A tak kolejne obrazki z informacją:


    Jeszcze jeden jest istotny bo właśnie ten drugi i trzeci są identyczne a tylko jeden z nich jest widoczny.

    Pozostałych chyba nie ma sensu wysyłać?
    Jeśli ktoś potrafi i zechce pomóc mi w rozwiązaniu problemu lub przynajmniej zasugeruje ew. przyczynę tego problemu to będę bardzo wdzięczny.

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    Wieliczka
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Drukarka "Canon" TS 5050 nie widzi z karty niektórych obrazków

    Podaje, że jest 5 obrazów bo 6 masz w formacie gif z tego co widzę. Tego na pewno nie odczyta.
    Co do problemu z podglądem, skupił bym się na różnicach w tych dwóch identycznych obrazkach.
    Dlaczego jeden wyświetla ? Rozdzielczość, to, że w nazwie ma jpg nie koniecznie oznacza, że w takim formacie jest obrazek itd.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Drukarka "Canon" TS 5050 nie widzi z karty niektórych obrazków

    Problemem mogą być nazwy plików z kropkami i spacjami, może to być interpretowane przez drukarkę blednie interpretowane, ze po pierwszej kropce jest rozszerzenie, jak takiego nie zna to nie pokaże pliku.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Drukarka "Canon" TS 5050 nie widzi z karty niektórych obrazków

    Dziękuję bardzo Wam za odzew! Siedziałem przy tej drukarce i rzeczywiście formatu "gif" nie widzi. Jest to format, w którym dokonuję zrzutu ekranu. Przy zdjęciach skopiowanych z karty aparatu drukarka widzi i można drukować jednak jeśli dokonam eksportu z "GIMP'a" to już obrazki są niewidoczne a na wyświetlaczu pojawia się znak zapytania. Sama zmiana nazwy nic nie daje. Po analizie tych dwóch "informacji" podobnych screenów widzę, że różnią się one od siebie jedynie "przestrzenią odwzorowania barw". Niestety, nie wiem jak lub nie jest to możliwe aby w "GIMP'ie" zmienić te ustawienia. Muszę taki obrazek otworzyć w "PB" i zapisać jako... Wtedy jednak spada jakość, że o straconym czasie nie wspomnę. Nie jest to problem przy pojedynczych obrazkach ale przy masówce już tak. Z kabla na szczęście drukarka działa ale nie zawsze można mieć komputer wraz z drukarką.

    Może ktoś wie coś na temat możliwości zmiany tej przestrzeni barw w "GIMP'ie"?

  5. #5

    Domyślnie Odp: Drukarka "Canon" TS 5050 nie widzi z karty niektórych obrazków

    No i udało się zmienić ten profil. Wszedłem w "GIMPie" w "Obraz"potem "Zarzadzanie kolorami" i tam udało się przełączyć na "Uniwersalny profil RGB".
    Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
    Przepraszam za post pod postem ale nie umiem (nie można?) edytować wcześniejszej mojej odpowiedzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •