Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Nikon Zfc

  1. #31
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Tego nie kapuję.
    w sumie to do wyciecia bedzie, bo watek o Zfc... ale: atomatyczne wykrywanie oka jest mocno nadwrazliwe w M5 i wylacza widok na ekraniku kiedy chce sie po nim miziac palcem. koniec koncow trzeba to automatyczne przelaczanie zwyczajnie wylaczyc, bo przeszkadza

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    A tego nie da się wyłączyć? w m100 da a w m5 nie?
    mi sie nie udalo.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Nigdy mi się nie zdarzyło.
    ja sie z czasem nauczylem wylaczac na sztywno aparat przy wkladaniu do plecaka. co w Powershocie M5 oczywiscie oznacza, ze aparat nie jest gotowy do focenia od razu po wyjeciu tylko trzeba czekac na jego "zabootowanie". ktore tez nie jest nadmiernie szybkie

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    RAW już dawno nie jest "raw", podbijanie o 1/3 czy 2/3 ev softowo to przy obecnych matrycach chyba nie wiąże się ze stratą jakości którą da się zauważyć.
    moze i prawda, ale kolejna z juz niemalej listy ******* obslugowych, ktore zwalniaja prace tym aparatem.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    tylko do szkieł EF to pewnie bez sensu, ale aparat z kitem ef-m lub 22f2 mieści się w kieszeni. 70D do kieszeni może włożyć tylko Guybrush Threepwood.
    nie doceniasz moich bojowek

    ale tak serio... zgadza sie wszystko. ale koniec koncow obslugowo M5 ma sporo takich niedociagniec, ktore ja nazywam projektowymi wypierdami i dla kogos nawyklego do DSLR zbyt wiele aspektow obslugi jest zwyczajnie innych. niepotrzebnie.
    www albo tez flickr

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale koniec koncow obslugowo M5 ma sporo takich niedociagniec, ktore ja nazywam projektowymi wypierdami i dla kogos nawyklego do DSLR zbyt wiele aspektow obslugi jest zwyczajnie innych. niepotrzebnie.
    Ja sądzę, że to nie są niedociągnięcia, tylko pozycjonowanie.

  3. #33
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ja sądzę, że to nie są niedociągnięcia, tylko pozycjonowanie.
    ano dokladnie
    www albo tez flickr

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    M5 ma wykrywanie oka?! Raczej tylko twarzy i nie sposób go zmusić do naprowadzania się na oko, bo łapie całą twarz jak popadnie, co przy jasnym obiektywie daje fatalne rezultaty.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Jak ma do tego adaptera szkła, to nie tylko lubi, ale bardzo bardzo lubi, zwłaszcza że szkła pod adapterem w opinii wielu działają lepiej niż na lustrzankach. Oryginalny adapter Canona RF-E mimo wysokiej ceny jest wciąż rarytasem w sklepach, bo fajnych szkieł, jak wcześniej napisałeś, różnych producentów są tysiące, w cenach od na każdą kieszeń do absurdalnych, a rynek wtórny rośnie. Jest jeszcze jeden, a właściwie dwa plusy tych 40 mm - Canon zmieścił filtr CP lub ND, czego w 2 mm się nie udało. Nie masz, to nie wiesz jakie to pomocne.
    @totamten - coś dla Ciebie: SZUFLANDIA RF https://kolarivision.com/product-category/rear-filters/
    Zgodność z aparatami Canon EOS R, R5, R6 i RP

    Co do jakości nie biorę odpowiedzialności
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-07-2021 o 12:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #36

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @totamten - coś dla Ciebie: SZUFLANDIA RF https://kolarivision.com/product-category/rear-filters/
    Zgodność z aparatami Canon EOS R, R5, R6 i RP

    Co do jakości nie biorę odpowiedzialności
    Jakby to Jurek Kiler powiedział: "Dzięki ci stary... wiarusie!" Filtry polecam także Tobie, ponieważ są tak samo kompatybilne z adapterem Canona jak z FTZ twojego Nikona Z6.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •