Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Nikon Zfc

  1. #21
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Mianowicie, bazując na ergonomii Canona EOS M5, stwierdzam,
    skroce cierpienia... ergonomia to slowo kojarzace mi sie z wygoda dzialania. przemyslana koncepcja jak ulatwic uzyszkodnikowi zycie i naturalnie dla niego rozwiazac aspekt fizycznego uzytkowania sprzetu.

    to co Canon zrobil w M5 to jest profanacja. tudziez efekt narzucenia menedzerow projektu od Powershotow inzynierom od aparatow na wymienna optyke. taki Fiat 500X... mialo byc i male i wygladajace na duze... a wyszlo ani tak ani tak, kompletne kij wie co. manbearpig, tylko ani man ani bear ani pig z tego :/


    z autopsji: w zeszlym roku kupilem sobie z sentymentu 10D (moj pierwszy DSLR) i dolozylem go raz dla zabawy w plener do plecaka jako drugie body (zamiast M5)... tydzien pozniej zamiast M5 mialem juz 70D... nigdy wiecej nie bede robil za krolika doswiadczalnego kneflogii, aparat na wymienna optyke Canona ma dzialac jak aparat na wymienna optyke Canona...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 30-06-2021 o 09:54
    www albo tez flickr

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ale to prawda
    wystarczy sobie przypomnieć jak wyglądała 20/30/50 lat temu fotografia, elektronika, motoryzacja
    to się nazywa postęp i nie wszystko musi mi się w nim podobać
    Ja pamiętam I właśnie dlatego nie wszystko w tym "postępie" mi się podoba i o tym właśnie napisałem wyżej
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    skroce cierpienia... ergonomia to slowo kojarzace mi sie z wygoda dzialania. przemyslana koncepcja jak ulatwic uzyszkodnikowi zycie i naturalnie dla niego rozwiazac aspekt fizycznego uzytkowania sprzetu.

    to co Canon zrobil w M5 to jest profanacja. tudziez efekt narzucenia menedzerow projektu od Powershotow inzynierom od aparatow na wymienna optyke. taki Fiat 500X... mialo byc i male i wygladajace na duze... a wyszlo ani tak ani tak, kompletne kij wie co. manbearpig, tylko ani man ani bear ani pig z tego :/

    Nie bardzo wiem, jakie masz konkretnie zarzuty do tej ergonomii M5. Ja sobie to tak poustawiałem, że bardzo łatwo zmieniam ISO, AF-MF, Servo-One Shot, tryb pomiaru, podgląd GO, zdjęcia seryjne-pojedyncze, WB (którego na ogół nie tykam, bo zawsze RAW), i coś tam jeszcze.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Nikon Zfc w naszych rękach -> https://www.optyczne.pl/817.1-artyku...C4%99kach.html
    "Podsumowując, bardzo spodobał nam się nowy bezlusterkowiec Nikona. Mamy do czynienia ze zgrabnym połączeniem tego co nowe (elektronika z Z50) z tym co już prawie przeminęło (analogowe konstrukcje)".
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-06-2021 o 10:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #25
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Nie bardzo wiem, jakie masz konkretnie zarzuty do tej ergonomii M5
    z tego co pamietam jeszcze (przerobilem mentalnie ta traume, jestem na etapie akceptacji):
    - koniecznosc przelaczania recznie miedzy celownikiem a ekranem. bo automatyczne wykrywanie reki dotykajacej ekranu Canon zrobil swietnie!
    - powolne dzialanie obslugi (animacje zmian ustawien zamiast natychmiastowego potwierdzenia)
    - samoczynne budzenie sie aparatu w plecaku. byc moze DSLR tez potrafia sie przypadkowo obudzic, ale w odroznieniu od aparatow z telewizorem, ich akumulator ma to w nosie. do spolki z mizernym LP-E17 konczylem na ladowaniu 3 ogniw dziennie
    - niemoznosc zupelnego wylaczenia posrednich ISO. w Canonie istnieje ISO 100, 200, 400 itp. wszelkie posrednie wartosci to obrobka programowa. w DSLR mozna te fake news wylaczyc (na ile pamietam, od 2006 roku kiedy to wprowadzono w EOS-ie 30D)

    rozmiar, wielkosc uchwytu, balans ze szklami EF przez adapter to osobne kwestie. ale jak sie ma M5 w roli cropowego body do szkiel EF (w tym jako "teklekonwerter" do 70-300L)... to zmiana tego na 70D to jest niebo a ziemia...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 30-06-2021 o 10:24
    www albo tez flickr

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Wyłączyłem automatyczny podgląd wykonanego zdjęcia, więc na tylnym ekranie mam zawsze tylko menu ustawień. Dość wolno aktywuje się wizjer po zbliżeniu oka, co mnie irytuje, ale nie muszę przerzucać ręcznie pomiędzy ekranem a EVF. Aparat zapinam do paska w taki sposób, aby nic mi nie dotykało do ekranu, ani do wizjera. Samoczynnego wzbudzania się aparatu jakoś nie zauważyłem, albowiem notorycznie go wyłączam i włączam głównym wyłącznikiem, który jest wajchą, a nie przyciskiem, i sam się nie przestawia.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Póki co cena absurdalna.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Póki co cena absurdalna.
    Cena wejściowa Zfc 4.069 zł https://beafoto.pl/nikon-z-fc jest absurdalna ? Z jakich to powodów ? W odniesieniu do czego ?

    A co można powiedzieć o obecnej cenie: 5.499 zł aparatu Fuji X-T3 produkowanego od 2018 roku ? https://www.cyfrowe.pl/aparaty/apara...RoCxjoQAvD_BwE

    Albo o cenie: X-T4 7.299 zł (z rabatem od ceny 8.159 zł) ? https://www.cyfrowe.pl/aparat-cyfrow...BoCO5AQAvD_BwE
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-06-2021 o 13:38
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #29

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Cena tego adaptera EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego i wsuwanym filtrem szarym A o zmiennej gęstości https://www.cyfrowe.pl/canon-adapter...xoCCwkQAvD_BwE w kwocie 2.032 zł też się zalicza do onych plusów? Można jeszcze dorzucić do kompletu Canon polaryzacyjny A za 962 zł https://www.cyfrowe.pl/canon-wsuwany...cyjny-a-p.html oraz wsuwany przezroczysty za 480 zł https://www.cyfrowe.pl/canon-wsuwany...zysty-a-p.html

    Podsumuję. Adapter Canon EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego w zestawie z filtrem szarym o zmiennej gęstości w zakresie od 2,5 ND do 500 ND + filtr polaryzacyjny + filtr przezroczysty = 3.744 zł. Zdecydowanie jest to bardzo przystępna cena i bynajmniej nie jest to dojenie klienta z kasy przez procucenta. Bardzo pomocne w domowym budżecie.

    BTW - nie mam i nie zamierzam mieć. Filtry zakładam od przodu , albo z tyłu obiektywu od ileśdziestu lat i mogę z tym żyć spokojnie dalej.
    Od wymienionej kwoty z oferty sklepu odejmij wartość sprzedawanych tamże produktów Canona - 3 filtrów polaryzacyjnych o średnicy najczęściej używanych szkieł oraz zestaw 3 filtrów ND o wspomnianej średnicy razy 3 stopnie gradacji. Mniej niż 3.744 zł nie wyjdzie, czyli się wbrew pozorom opłaca, A informacja z czym możesz żyć ze względu na akcydentalną wartość dla użytkownika sprzętu, którego nie używasz, jest mi obojętna i pewnie nie tylko mnie.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    - koniecznosc przelaczania recznie miedzy celownikiem a ekranem. bo automatyczne wykrywanie reki dotykajacej ekranu Canon zrobil swietnie!
    Tego nie kapuję.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    - powolne dzialanie obslugi (animacje zmian ustawien zamiast natychmiastowego potwierdzenia)
    A tego nie da się wyłączyć? w m100 da a w m5 nie?
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    - samoczynne budzenie sie aparatu w plecaku. byc moze DSLR tez potrafia sie przypadkowo obudzic, ale w odroznieniu od aparatow z telewizorem, ich akumulator ma to w nosie. do spolki z mizernym LP-E17 konczylem na ladowaniu 3 ogniw dziennie
    Nigdy mi się nie zdarzyło.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    - niemoznosc zupelnego wylaczenia posrednich ISO. w Canonie istnieje ISO 100, 200, 400 itp. wszelkie posrednie wartosci to obrobka programowa. w DSLR mozna te fake news wylaczyc (na ile pamietam, od 2006 roku kiedy to wprowadzono w EOS-ie 30D)
    RAW już dawno nie jest "raw", podbijanie o 1/3 czy 2/3 ev softowo to przy obecnych matrycach chyba nie wiąże się ze stratą jakości którą da się zauważyć.


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    rozmiar, wielkosc uchwytu, balans ze szklami EF przez adapter to osobne kwestie. ale jak sie ma M5 w roli cropowego body do szkiel EF (w tym jako "teklekonwerter" do 70-300L)... to zmiana tego na 70D to jest niebo a ziemia...
    tylko do szkieł EF to pewnie bez sensu, ale aparat z kitem ef-m lub 22f2 mieści się w kieszeni. 70D do kieszeni może włożyć tylko Guybrush Threepwood.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 30-06-2021 o 15:30

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •