Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Nikon Zfc

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    W takim razie po co dwa piętra wyżej chwalisz rozwiązanie z przejściówką?
    Adapter o grubości 2 mm w Nikonie Z zamiast 40 mm w Canonie RF to przecież zgoła nieistotny szczegół. Każdy przecież lubi mieć rurę przedłużającą odstęp między szkłem a puszką o grubości 4 cm.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Nie wyglada źle. Gdyby tylko miał większy wizjer. W tej chwili jednak największym problemem sa szkła - nie bardzo jest co do tego przypiać. Nikon powinien już dzisiaj pokazać nowe szkła. Mam nadzieję, że będa przynajmniej jakieś pasujace retro-stałki. Takie małe np. 16mm f/2.8, 33mm f/1.4 i 70mm f/2 mogły by zrobić z tego fajny system.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Adapter o grubości 2 mm w Nikonie Z zamiast 40 mm w Canonie RF to przecież zgoła nieistotny szczegół. Każdy przecież lubi mieć rurę przedłużającą odstęp między szkłem a puszką o grubości 4 cm.
    Jak ma do tego adaptera szkła, to nie tylko lubi, ale bardzo bardzo lubi, zwłaszcza że szkła pod adapterem w opinii wielu działają lepiej niż na lustrzankach. Oryginalny adapter Canona RF-E mimo wysokiej ceny jest wciąż rarytasem w sklepach, bo fajnych szkieł, jak wcześniej napisałeś, różnych producentów są tysiące, w cenach od na każdą kieszeń do absurdalnych, a rynek wtórny rośnie. Jest jeszcze jeden, a właściwie dwa plusy tych 40 mm - Canon zmieścił filtr CP lub ND, czego w 2 mm się nie udało. Nie masz, to nie wiesz jakie to pomocne.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Zawracanie doopy! Tak, jak onegdaj zakochałem się w manualnym Olympusie OM (mam 4 korpusy i 10 obiektywów) porzucając EOS-y 650 i 620 z AF (a na cyfrówki Canona przesiadałem się z Olympusa, a nie z manualnego Canona), tak olałem totalnie Olympusy 4/3, bo nie na taki ruch tej firmy czekałem, i się nie doczekałem. Cyfrówka w stylu retro to byłaby lustrzanka akceptująca manualne obiektywy z mechanicznym sterowaniem przysłoną i z klinami na matówce, i z wymiennymi matówkami, a nie tylko fasada skrywająca współczesne technologie. Niewątpliwie miałbym radochę z cyfrowego FF Olympusa OM-4 z jego systemem pomiaru światła wraz jego obsługą, nawet gdyby optyka OM wykazywała niedostatki na cyfrze. Tak więc ten inkryminowany Nikon z jego EVF nie jest tym Nikonem FM-2 z celownikiem z dwiema igłami światłomierza, które mi się w tym modelu bardzo podobały.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    a właściwie dwa plusy tych 40 mm - Canon zmieścił filtr CP lub ND, czego w 2 mm się nie udało. Nie masz, to nie wiesz jakie to pomocne.
    Cena tego adaptera EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego i wsuwanym filtrem szarym A o zmiennej gęstości https://www.cyfrowe.pl/canon-adapter...xoCCwkQAvD_BwE w kwocie 2.032 zł też się zalicza do onych plusów? Można jeszcze dorzucić do kompletu Canon polaryzacyjny A za 962 zł https://www.cyfrowe.pl/canon-wsuwany...cyjny-a-p.html oraz wsuwany przezroczysty za 480 zł https://www.cyfrowe.pl/canon-wsuwany...zysty-a-p.html

    Podsumuję. Adapter Canon EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego w zestawie z filtrem szarym o zmiennej gęstości w zakresie od 2,5 ND do 500 ND + filtr polaryzacyjny + filtr przezroczysty = 3.744 zł. Zdecydowanie jest to bardzo przystępna cena i bynajmniej nie jest to dojenie klienta z kasy przez procucenta. Bardzo pomocne w domowym budżecie.

    BTW - nie mam i nie zamierzam mieć. Filtry zakładam od przodu , albo z tyłu obiektywu od ileśdziestu lat i mogę z tym żyć spokojnie dalej.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-06-2021 o 08:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zdecydowanie jest to bardzo przystępna cena i bynajmniej nie jest to dojenie klienta z kasy przez procucenta.
    Zdecydowanie klienci sami się doją z mózgu akceptując takie hocki-klocki. Każdemu można wmówić wszystko i on to łyknie jak pelikan wodę. Jakież to plandemiczne w swojej wymowie!
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Zdecydowanie klienci sami się doją z mózgu akceptując takie hocki-klocki. Każdemu można wmówić wszystko i on to łyknie jak pelikan wodę. Jakież to plandemiczne w swojej wymowie!
    Zadaniem producenta jest wmówienie klientowi , że tego własnie potrzebuje i nie będzie bez tego mógł żyć. Jak widać taka forma reklamy cały czas działa. Według zasady, że wszystko co znalazło się w systemie jest piękne i niezbędne.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-06-2021 o 08:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Jak już producenci nie wiedzą (albo im się tyko wydaje, że wiedzą) co by tu jeszcze wymyśleć, to oficjalnie zgłaszam patent na rozwiązanie sterowania kilkoma funkcjami w aparatach, albowiem wszystkie rozwiązania dotąd stosowane można o.ch.p.

    Mianowicie, bazując na ergonomii Canona EOS M5, stwierdzam, że pokrętło korekcji ekspozycji powinno wyglądać i działać tak, jak uniwersalne pokrętło sterujące umieszczone obok, to znaczy ma nie być wyskalowane i mieć przycisk w środku. Kręcenie pokrętłem wprowadzałoby konkretną wartość korekty EV, natomiast przycisk kasowałby tę korektę, a po ponownym naciśnięciu znowu ją wprowadzał, czyli działałaby sekwencyjnie.
    Natomiast pokrętło uniwersalne należałoby zmienić na sterujące wyłącznie ISO, i działające tak samo, jak pokrętło korekcji ekspozycji, czyli przycisk wprowadzał by AUTO ISO, lub z niego wychodził na ustaloną wcześniej wartość. Kręcenie pokrętłamui automatycznie wprowadzałoby jakieś wartości, a naciskanie przycisków wprowadzałoby tryb AUTO lub zerowało korektę. Do pokręteł można by przypisać jakieś dodatkowe funkcje kustomizowane (tak, jak to obecnie jest), ale po naciśnięciu innego przycisku. Naciśnięcie tego przycisku zmieniało by kolor danych na wyświetlaczu, aby była optyczna sygnalizacja trybu wprowadzania jakiejś funkcji, a po ponownym naciśnięciu tego przycisku funkcja byłaby zatwierdzona, kolor wyświetlacza zmieniałby się na normalny, a pokrętła wracałyby do swoich normalnych funkcji ISO- +/- EV.

    Numer konta bankowego podam później.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zadaniem producenta jest wmówienie klientowi , że tego własnie potrzebuje i nie będzie bez tego mógł żyć. Jak widać taka forma reklamy cały czas działa. Według zasady, że wszystko co znalazło się w systemie jest piękne i niezbędne.
    ale to prawda
    wystarczy sobie przypomnieć jak wyglądała 20/30/50 lat temu fotografia, elektronika, motoryzacja
    to się nazywa postęp i nie wszystko musi mi się w nim podobać
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Nikon Zfc

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jak już producenci nie wiedzą (albo im się tyko wydaje, że wiedzą) co by tu jeszcze wymyśleć, to oficjalnie zgłaszam patent na rozwiązanie sterowania kilkoma funkcjami w aparatach, albowiem wszystkie rozwiązania dotąd stosowane można o.ch.p.

    Mianowicie, bazując na ergonomii Canona EOS M5, stwierdzam, że pokrętło korekcji ekspozycji powinno wyglądać i działać tak, jak uniwersalne pokrętło sterujące umieszczone obok, to znaczy ma nie być wyskalowane i mieć przycisk w środku. Kręcenie pokrętłem wprowadzałoby konkretną wartość korekty EV, natomiast przycisk kasowałby tę korektę, a po ponownym naciśnięciu znowu ją wprowadzał, czyli działałaby sekwencyjnie.
    Natomiast pokrętło uniwersalne należałoby zmienić na sterujące wyłącznie ISO, i działające tak samo, jak pokrętło korekcji ekspozycji, czyli przycisk wprowadzał by AUTO ISO, lub z niego wychodził na ustaloną wcześniej wartość. Kręcenie pokrętłamui automatycznie wprowadzałoby jakieś wartości, a naciskanie przycisków wprowadzałoby tryb AUTO lub zerowało korektę. Do pokręteł można by przypisać jakieś dodatkowe funkcje kustomizowane (tak, jak to obecnie jest), ale po naciśnięciu innego przycisku. Naciśnięcie tego przycisku zmieniało by kolor danych na wyświetlaczu, aby była optyczna sygnalizacja trybu wprowadzania jakiejś funkcji, a po ponownym naciśnięciu tego przycisku funkcja byłaby zatwierdzona, kolor wyświetlacza zmieniałby się na normalny, a pokrętła wracałyby do swoich normalnych funkcji ISO- +/- EV.

    Numer konta bankowego podam później.
    W grę wchodzi bardziej możliwość dostosowania menu pod własne potrzeby oraz danie takowej możliwości przez producenta. To czym piszesz jest raczej mało realne i bardzo zagmatwane dla "zwykłego" zjadacza chleba, który z reguły w ogóle nie czyta instrukcji, bo woli zapytać dlaczego coś mu nie działa na forum

    Przykładowo w Nikona Z6/Z7 jest opcja tzw. "Łatwej kompensacji ekspozycji" https://onlinemanual.nikonimglib.com...de_05_b02.html

    Generalnie chodzi własnie o fakt, że można ją ustawiać na dwa sposoby: wciskając przycisk ekspozycji przy spuście i ustawiając pokrętłem daną wartość - pozostaje ona już na stałe nawet po ponownym włączeniu aparatu. Jeśli jednak włączymy ww. łatwą kompensację ekspozycji to przerzucamy ustawianie ekspozycji na górne koło funkcyjne (uniwersalne bez napisów) i wprowadzona korekta nie będzie zapamiętywana po ponownym włączeniu aparatu (jest resetowana).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-06-2021 o 09:52
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •