Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

  1. #1

    Domyślnie Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

    Witajcie,
    stoję przed wyborem zmiany aparatu. Na ten moment posiadam 5d III, zajmuje się fotografią motoryzacyjną do której starcza w zupełności ale ostatnio zacząłem robić fotki na torach, w ruchu i bardzo mi się to spodobało, zauważyłem, że sporo reporterów profesjonalnych używa 1dx mark II/III, które na ten moment są poza moim zasięgiem finansowym.
    Czy ktoś z Was jest w stanie mi doradzić czy jest sens zmiany 5d iii na 1dx mk I? Ja mój wybór uzasadniam tym że w 5d mam 6 fps a 1dx ma 12 (czyli w kluczowym momencie zrobie 2x więcej zdjęć - dealbraker?), na papierze autofocus mają taki sam ale czy tak jest w praktyce? Czy 1dx łapie szybciej i pewniej ostrość na poruszających się przedmiotach? 1dx ma mniejszą liczbę pikseli ale ja bilboardów nie drukuję i jest z tych samych lat co 5d czyli jakiegoś dużego przeskoku w technologii chyba tam nie zauważę...
    Czy to będzie zmiana dla faktu zmiany czy faktycznie widzicie w mojej argumentacji jakiś sens? 5d iii mógłby zostać i mieć założone 35mm, a 1dx by miał 70-200 i taki zestaw chyba byłby idealny na tor.
    A i najważniejsze - czy 1dx mark i nadal można serwisować? Tzn wymiana migawki i inne części są dostępne w salonach?
    Pozdrawiam serdecznie, zachęcam do rozmowy

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

    Cytat Zamieszczone przez Vartels Zobacz posta
    Witajcie,
    stoję przed wyborem zmiany aparatu. Na ten moment posiadam 5d III, zajmuje się fotografią motoryzacyjną do której starcza w zupełności ale ostatnio zacząłem robić fotki na torach, w ruchu i bardzo mi się to spodobało, zauważyłem, że sporo reporterów profesjonalnych używa 1dx mark II/III, które na ten moment są poza moim zasięgiem finansowym.
    Czy ktoś z Was jest w stanie mi doradzić czy jest sens zmiany 5d iii na 1dx mk I? Ja mój wybór uzasadniam tym że w 5d mam 6 fps a 1dx ma 12 (czyli w kluczowym momencie zrobie 2x więcej zdjęć - dealbraker?), na papierze autofocus mają taki sam ale czy tak jest w praktyce? Czy 1dx łapie szybciej i pewniej ostrość na poruszających się przedmiotach? 1dx ma mniejszą liczbę pikseli ale ja bilboardów nie drukuję i jest z tych samych lat co 5d czyli jakiegoś dużego przeskoku w technologii chyba tam nie zauważę...
    Czy to będzie zmiana dla faktu zmiany czy faktycznie widzicie w mojej argumentacji jakiś sens? 5d iii mógłby zostać i mieć założone 35mm, a 1dx by miał 70-200 i taki zestaw chyba byłby idealny na tor.
    A i najważniejsze - czy 1dx mark i nadal można serwisować? Tzn wymiana migawki i inne części są dostępne w salonach?
    Pozdrawiam serdecznie, zachęcam do rozmowy
    Wiesz, że taki R6 będzie jeszcze szybszy i będzie miał zdecydowanie lepszy Af niż 1dx. Także czy jest sens kupować używany 1Dx? Pewnie tak, tylko można mieć coś o wiele pewniejszego do twoich zastosowań i zdecydowanie lepszą jakość zdjęć. W r6 siedzi matryca z 1Dx II

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

    Dziękuje za cenna sugestie Robert ale tym wyborem wchodzimy na kwotę ponad 11tys, gdzie spokojnie mógłbym kupić używanego 1dx mk ii czy tez Sony a7 iii, a niestety mój budżet jest ograniczony Wiec albo robię ruch w kierunku 1dx albo zostaje z 5d iii i odkładam kasę na bezlusterkowca czy tez 1dx ii

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

    Cytat Zamieszczone przez Vartels Zobacz posta
    Dziękuje za cenna sugestie Robert ale tym wyborem wchodzimy na kwotę ponad 11tys, gdzie spokojnie mógłbym kupić używanego 1dx mk ii czy tez Sony a7 iii, a niestety mój budżet jest ograniczony Wiec albo robię ruch w kierunku 1dx albo zostaje z 5d iii i odkładam kasę na bezlusterkowca czy tez 1dx ii
    Patrząc na allegro to najtańszy używany 1dx kosztuje ok 7K. Aparat miał premierę 10 lat temu. No ja bym nie kupił 10 letniego body (lustrzanki)za taką kasę. Ty zrobisz jak uważasz.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

    Cytat Zamieszczone przez Vartels Zobacz posta
    Witajcie,
    zauważyłem, że sporo reporterów profesjonalnych używa 1dx mark II/III, które na ten moment są poza moim zasięgiem finansowym.
    reporterzy to robią Leicami, na twoim miejscu szedłbym w tym kierunku
    Leica

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Vartels Zobacz posta
    Witajcie,
    zauważyłem, że sporo reporterów profesjonalnych używa 1dx mark II/III, które na ten moment są poza moim zasięgiem finansowym.
    reporterzy to robią Leicami, na twoim miejscu szedłbym w tym kierunku
    Leica
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    reporterzy to robią Leicami, na twoim miejscu szedłbym w tym kierunku
    Leica

    --- Kolejny post ---


    reporterzy to robią Leicami, na twoim miejscu szedłbym w tym kierunku
    Leica
    O Leica'ch wiem tyle, że instnieją Możesz rozwinąć temat - jaki model sprawdzić?

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

    Leica M oczywiscie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Patrząc na allegro to najtańszy używany 1dx kosztuje ok 7K. Aparat miał premierę 10 lat temu. No ja bym nie kupił 10 letniego body (lustrzanki)za taką kasę. Ty zrobisz jak uważasz.
    Na olx są jakieś po 4 tys, za granicą ceny w okolicach 1 tys euro. Nie znam świata nowych aparatów także wierzę Ci, że bezlusterkowce wygrywają z 10 letnimi dslr. Myśl o 1dx wzięła się z tego, że ja potrzebowałbym "cegły" do pracy w deszczu, piasku, pyłach - zestawu który może pracować w każdych warunkach i nie będzie mi go szkoda zamoczyć, pobrudzić, zarysować itd.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar RenOBUDOWAsoczewka
    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    KRUSZYN
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Canon 1D X mark I w 2021 roku do fotografii motorsportu

    Kup spokojnie DX mkI starczy a mam 5d mk III I mk IV ale i na DX różnica jest na korzyść od razu zauważalna jest świetny duży i też przyjemny do ręki wszystko co potrzebne ma .
    A 5d3 ,4 się dusi przy szybkich seriach i wolno ładuje a DX baterie przynajmniej wystarczą na dużo zdjęć i bufor się już tak nie zapycha
    Ostatnio edytowane przez RenOBUDOWAsoczewka ; 25-10-2021 o 19:17

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •