Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 136

Wątek: Szukam portretówki do Canona R

  1. #111
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Tak. Mniej więcej o to chodzi. Jednak skoczek, samoloty itp. są bardzo przewidywalne. Z dzieckiem to wszystko jest bardziej chaotyczne. Panoramujesz w jedną, potem nagle szybko w drugą, odwraca się, chowa...wiadomo Powiedziałbym, że samo celowanie wizjerem w modela jest bardzo szarpane. Jeśli chodzi o tą kwestię przy 50mm IS raczej nie ma sensu, przy 85mm już może mieć a przy 135 jestem przekonany, że pomaga. Nie jest to jednak funkcja konieczna. Najwyżej zamiast 3 zdjęć zrobimy 6 albo... 20 a czasem nawet z tym IS, IBIS i 20 klatek/sek i tak jest porażka Ogólnie najważniejszy jest sam proces focenia. Aby mieć ciekawe efekty i tak trzeba się starać i podejmować wielokrotne próby. Nie ma co się tak fiksować na najlepszy, najdroższy sprzęt.
    IS w 85 1.4L działa już trochę inaczej niż w starszych konstrukcjach. Tu nie ma szarpania czy jakichś przeskoków jak w tanich STM, zakres ruchów jest wyraźnie większy, nie odczuwa się skrajnego położenia IS przy panoramowaniu jak np. w 24-70 L 4 IS bo przesuw szkieł przyspiesza tym bardziej, im bardziej zbliżamy się do skraju możliwości IS w sposób narastający równomiernie. Podobnie powrót po zatrzymaniu panoramowania jest płynny i zwalnia w miarę wracania do środkowego położenia. Nigdy nie zepsuł mi zdjęcia, więc go po prostu nie wyłączam bo po co - żeby oszczędzać baterię? i zapomnieć go włączyć gdy trzeba.

  2. #112
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 718

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Ja bym brał 85/1.2 II - teraz w bardzo fajnej cenie można go wyrwać nawet nowego .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja bym brał 85/1.2 II - teraz w bardzo fajnej cenie można go wyrwać nawet nowego .
    gdzie maja takie bardzo fajne ceny na nowe? (pytanie tylko,co dla kogo oznacza bardzo fajna cena) ;-)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #114
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    gdzie maja takie bardzo fajne ceny na nowe? (pytanie tylko,co dla kogo oznacza bardzo fajna cena) ;-)
    No bardzo fajna, bo przekroczyła 10K a to daje plus 10 do jakości zdjęć

  5. #115

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Panowie jestem wręcz zachwycony 135l
    Chciałbym teraz spróbować ef85l
    Chętnie przyjmę linki do sklepów gdzie można go nabyć w dobrej cenie, ktoś nawet wspomniał o 1200euro

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Sorry, poprawiam bo z rozpędu wkleiłem zły link
    Ostatnio edytowane przez Eberloth ; 24-09-2021 o 12:20
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #117
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 718

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    gdzie maja takie bardzo fajne ceny na nowe? (pytanie tylko,co dla kogo oznacza bardzo fajna cena) ;-)
    Trafiają się, trzeba śledzić ceny w sklepach.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Trafiają się, trzeba śledzić ceny w sklepach.
    konkretnie, to gdzie ostatnio widziałeś że się trafiła i jak fajna ona była?
    bo na razie to odpowiadasz w stylu "jedna pani mówiła, potem ktoś inny powiedział ze być może coś widział.... itd...itd..."
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 24-09-2021 o 14:32
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Przez ostatnie miesiące w PL to była kwota 7.5-8k zł. Teraz ceny widzę, że poszły w górę
    Miłego dnia
    moja www

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Przez ostatnie miesiące w PL to była kwota 7.5-8k zł. Teraz ceny widzę, że poszły w górę
    To są podłe plotki rozsiewane przez malkontentów, że ceny idą w górę. Cena w $ jest bez zmian. Tylko przelicznik PLN do $ się lekko zmienia
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •