Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 136

Wątek: Szukam portretówki do Canona R

  1. #21
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Bumber Zobacz posta
    Podepnę się pod temat Też szukam portretówki do Canona R, ale mam trochę inne wymagania.
    zaproponuje sporo tansze i lzejsze rozwiazanie:
    zmienic korpus na 80D albo jak wolisz na bogato to 90D (bo ma lepszy AF i troche wiecej megapikseli).
    do tego: EFS 24/2.8 na szersze ujecia, 35/2 IS na standard i 50/1.8 STM na "popiersia". i jest git malina. AF w LV bez problemu temat obroci, ewentualnie do uzywania w celowniku temu 50 STM mikroregulacja sie przyda (24/2.8 i 35/2 powinny sie obejsc bez). a na wyjscia ogolne (w sensie nie tylko focenie bobo) to juz masz zoomy, tez temat obroca


    pelnoklatkowo to nie wiem co ci doradzic w kwestii optyki. osobiscie najbardziej lubie do tego tematu 50-tki a tu masz do wyboru 50 STM (czy w EF czy w RF to podobna optyka - ostra, w miare kontrastowa, taki sobie bokeh, generalnie "nudne" obrazowanie) albo RF 50/1.2 (cena!!!) albo EF 50/1.4 (obrazek tegoz bardzo lubie, ze wszystkimi jego wadami; ale AF ktory nawet nie jest USM - szczerze nie znosze, jak i ogolnej mechaniki tego obiektywu). Sigme mialem 50/1.4 EX (nadmiar gabarytu i wagi nad jakoscia optyczna, bokeh taki sobie, zbyt bezjajowy dla mnie). wiec nie wiem co poradzic. 35/2 IS byl jak dla mnie znakomita "piecdziesiatka" w cropie, z korpusem pokroju 80D to swietnie w rece lezy i bardzo pewnie lapie ostrosc. no ale nie jest to f/1.4

    jak nie masz wielkiego przebiegu w foceniu stalek to po mojemu R + 50 STM bedzie dobrym punktem wyjscia. z czasem sam zobaczysz czy brakuje ci szerzej czy wezej. to bardzo osobista kwestia. wiele osob z zacieciem reporterskim uwielbia perspektywe 35-tki, ja jako landszafciarz nie moge sie do niej zmoc od wielu lat, ni diabla mi to nie lezy musisz sam przeklepac i ocenic...
    www albo tez flickr

  2. #22
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    po mojemu R + 50 STM bedzie dobrym punktem wyjscia. z czasem sam zobaczysz czy brakuje ci szerzej czy wezej. to bardzo osobista kwestia.
    Po mojemu ciężko będzie o lepszą radę A tak mała i lekka 50'tka zawsze Ci się przyda. Nawet jeśli z czasem bardziej polubisz się z innymi ogniskowymi.
    Cytat Zamieszczone przez Bumber Zobacz posta
    Na pewno nie chcę skończyć z torbą pełną super stałek, której nie będzie mi się chciało ze sobą targać i zmieniać co chwilę szkieł na korpusie
    Z tym można polemizować. Jak raz spróbujesz jakiejś jasnej super stałki, podpasuje Ci ogniskowa, zobaczysz, jaki to daje obrazek, to obawiam się, że nie będziesz chciał używać już nic innego
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  3. #23

    Dołączył
    Sep 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    zaproponuje sporo tansze i lzejsze rozwiazanie: /.../
    Jednak pójdę w pełną klatkę ze względu na możliwości nowych matryc (niższe szumy), większą zabawę głębią ostrości oraz możliwości filmowe. Myślę, że z biegiem czasu będę więcej kręcił filmów.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    /.../ jak nie masz wielkiego przebiegu w foceniu stalek to po mojemu R + 50 STM bedzie dobrym punktem wyjscia. z czasem sam zobaczysz czy brakuje ci szerzej czy wezej. to bardzo osobista kwestia. wiele osob z zacieciem reporterskim uwielbia perspektywe 35-tki, ja jako landszafciarz nie moge sie do niej zmoc od wielu lat, ni diabla mi to nie lezy musisz sam przeklepac i ocenic...
    Cenna uwaga, dziękuję! Jasne 50mm powinno wystarczyć na początek.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Z tym można polemizować. Jak raz spróbujesz jakiejś jasnej super stałki, podpasuje Ci ogniskowa, zobaczysz, jaki to daje obrazek, to obawiam się, że nie będziesz chciał używać już nic innego
    Jeśli będzie to jedna stałka - ok. Ale z doświadczenia wiem, że mając torbę pełną szpeju i tak na spacer zabierałem iPhone 11 Pro. Nawet do krajobrazu w góry

  4. #24
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    @Bumber
    Najlepsze (w moim mniemaniu) zdjęcia moich i cudzych dzieci zrobiłem szkłami (kolejność ma znaczenie):
    C 135/2.
    C 50 mm (nie ma znaczenia czy 1.4 czy 1.8, bo i tak lekko domykałem).
    Jeśli miałbym celować w jakiś zoom, to byłoby to coś pokroju 24-70/2.8, mówię oczywiście o pełnej klatce, ale polecam stałki.

    Moje mniemanie to zdjęcia tego typu https://www.canon-board.info/threads/113158-Bangi-Filip
    Lubię naturalność i nie przesadną obróbkę.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Kolega akustyk wspomniał o EF 50mm F1.4. Również posiadam i używam ten obiektyw i również bardzo go lubię. Ma swoje wady ale zalety są na tyle wystarczające aby się nim zainteresować. Nawet cena za nowy egzemplarz jest w okolicy 300 euro, a dokładniej 299 euro w sklepie gdzie i ja się zaopatruję
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #26
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Bumber Zobacz posta
    z doświadczenia wiem, że mając torbę pełną szpeju i tak na spacer zabierałem iPhone 11 Pro. Nawet do krajobrazu w góry
    Co kraj, to obyczaj Ja mam całkowicie odmienne podejście do tematu i praktycznie zawsze targam ze sobą torbę ze sprzętem. A na jakieś konkretniejsze wyjazdy, to już obowiązkowo i zazwyczaj małą torbę zastępuję dużym plecakiem foto
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #27

    Dołączył
    Sep 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Moje mniemanie to zdjęcia tego typu https://www.canon-board.info/threads/113158-Bangi-Filip
    Lubię naturalność i nie przesadną obróbkę.
    Dokładnie tego typu zdjęcia mi chodzą po głowie Dzięki za inspirację! Faktycznie 135/2 pracuje super. Na początku to pewnie za długa ogniskowa dla mnie będzie, ale po roku w plener wydaje się w sam raz.


    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Co kraj, to obyczaj Ja mam całkowicie odmienne podejście do tematu i praktycznie zawsze targam ze sobą torbę ze sprzętem. A na jakieś konkretniejsze wyjazdy, to już obowiązkowo i zazwyczaj małą torbę zastępuję dużym plecakiem foto
    To chyba zależy od tego jak definiujesz "konkretniejsze wyjazdy". Na 500km trekking po górach biorę iPhone'a, bo żadna jakość zdjęć nie zrekompensuje tych dodatkowych kilogramów targanych przez 2 tygodnie na własnych nogach

    Ale w tym wypadku szukam czegoś w bliższy i lżejszy plener: las, park, plac zabaw. 1-2 stałki jeszcze będą ok, ale z wiekiem zauważam, że coraz bardziej cenię sobie wygodę w przypadku sprzętu foto.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 15-09-2021 o 13:55

  8. #28
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Co kraj, to obyczaj Ja mam całkowicie odmienne podejście do tematu i praktycznie zawsze targam ze sobą torbę ze sprzętem. A na jakieś konkretniejsze wyjazdy, to już obowiązkowo i zazwyczaj małą torbę zastępuję dużym plecakiem foto
    Też kiedyś tak miałem, teraz to albo smartfon albo tylko R + RF 24-105 + RF 50, innych już mi się nie chce taszczyć

    Cytat Zamieszczone przez Bumber Zobacz posta
    Dokładnie tego typu zdjęcia mi chodzą po głowie Dzięki za inspirację! Faktycznie 135/2 pracuje super. Na początku to pewnie za długa ogniskowa dla mnie będzie, ale po roku w plener wydaje się w sam raz.
    To zacznij od 50 mm
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 15-09-2021 o 13:55

  9. #29
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Też kiedyś tak miałem, teraz to albo smartfon albo tylko R + RF 24-105 + RF 50, innych już mi się nie chce taszczyć
    Ale u mnie tak jest od lat i jeśli tylko nie zacznie mi dokuczać kręgosłup, to prędko się to raczej nie zmieni. Lekki zestaw jest prawie identyczny z twoim (jedynie 85 coraz częściej zamiast 50 mm) i to mam prawie zawsze, jak się gdzieś wybieram, że jest prawdopodobieństwo zdjęć. A wersja ciężka, to już bardzo różnie, ale akurat Ty się tego pewnie doskonale domyślasz. Zwłaszcza zawartości plecaka w wersji na pokazy. Tragarz by się przydał
    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    To zacznij od 50 mm
    I to jest najlepsza rada moim zdaniem.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Ja bym polecił zestaw 35,85,135 (tu może być za wąsko w pomieszczeniach jak nie ma odejścia stad zbalansowany 35) albo zamiennie zooma ale f2.8

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •