Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 136

Wątek: Szukam portretówki do Canona R

  1. #51
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Z moich doświadczeń z moimi dziećmi wynika, że jak dziecko zaczyna wchodzić w tryb chodzenia, to taki odpowiedni czas, to co najmniej 1/500 lub krótszy. IS nie ma tu nic do rzeczy i nie pomoże.
    Mam podobne doświadczenia
    IS to mega przydatny gadżet, ale akurat przy fotografii dzieci (zwłaszcza tych małych) niewiele pomaga.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  2. #52
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    W ogóle mnóstwo ludzi myśli, że IS uratuje im nie wiadomo jakie zdjęcia, a prawda jest taka, że trzeba go używać z głową.
    Mogą zdarzyć się przypadki, że IS wręcz popsuje zdjęcia.

  3. #53
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie rozumiem w czym masz problem z tym IS? Przecież IS nie zamrozi Ci ruchu twarzy dziecka w lekko lub mocno dynamicznej sytuacji. Zamrożenie ruch dziecka i de facto ostre zdjęcie uzyskasz ustawiając odpowiednio krótki czas.
    Z moich doświadczeń z moimi dziećmi wynika, że jak dziecko zaczyna wchodzić w tryb chodzenia, to taki odpowiedni czas, to co najmniej 1/500 lub krótszy. IS nie ma tu nic do rzeczy i nie pomoże.
    No właśnie, dokładnie tak jak piszesz. Tylko dlaczego ten IS działa aż tak skutecznie nie potrafię wyjaśnić sorry
    Nikogo nie namawiam do kupna portretówki za 6K, tłumaczę tylko że to jest jakby "przejście do innego świata". Moja wnuczka na serii z 6d ma inną minę na każdym ujęciu więc 4,5kl/s przy niej wymięka. Zbieram na R6 z przekonaniem że więcej niż 12 min/s nie zrobi

  4. #54
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    To nie lepiej film nakręcić?

  5. #55
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    No właśnie, dokładnie tak jak piszesz. Tylko dlaczego ten IS działa aż tak skutecznie nie potrafię wyjaśnić sorry
    Chyba nadal nie rozumiesz. IS, nawet najskuteczniejszy, nie pomoże Ci przy fotografii ruchomych obiektów. Bangi pisze o skracaniu czasów do ok. 1/500 s. Niby przyznajesz rację, po czym wyskakujesz, że nie wiesz, czemu ten IS taki skuteczny. Przy takich czasach i portretówkach on nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Czy jest, czy go nie ma - bez różnicy. Albo może nawet lepiej, jeśli szkło jest głównie używane do fotografii ludzi i obiektów ruchomych, że go nie ma. Bo przy tak jasnych szkłach, gdyby jeszcze była stabilizacja, to ich ciężar i gabaryty musiałyby być jeszcze większe. A one i tak są już sporymi słoikami!
    Jeśli piszesz, że IS pomaga Ci przy fotografii dzieci tzn., że używasz zbyt długich czasów a wszelkie poruszenia były spowodowane twoim ruchem, a nie ruchem fotografowanego obiektu. Ale to też świadczy, ze fotografowane dziecko jest mocno statyczne i dopiero, kiedy się zacznie konkretnie poruszać, zorientujesz się, co znaczą naprawdę poruszone zdjęcia
    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Moja wnuczka na serii z 6d ma inną minę na każdym ujęciu więc 4,5kl/s przy niej wymięka.
    4,5 kl./s to za mało do fotografii dzieci? Naprawdę chcesz wnuczkę strzelać z prędkością 12 klatek? To chyba gnd ma rację. Osobiście sporo strzelam serią, ale przy fotografii ludzi bardzo, bardzo rzadko.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  6. #56
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Tylko dlaczego ten IS działa aż tak skutecznie nie potrafię wyjaśnić sorry
    W DSLR punkty AF są nieruchome, a np. w 5DII czy 6D praktycznie działa tylko środkowy. Przy akcji ustawiasz ostrość np. na oko i chcąc nadążyć za ruchem modela poruszasz nieustannie korpusem tak aby punkt AF był ciągle na oku. Ten ruch korpusu może bardzo silnie wpływać na ogólne poruszenie.
    W ML np. w R, Eye AF pięknie śledzi oko, nie ma żadnych powodów żeby poruszać korpusem, można trzymać stabilnie kadr. To ogromna różnica.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #57

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    To ja zapytam przy okazji. Myślałem o kupnie 85mm 1.2 II ale naczytałem się, że wolny AF, że jakość obrazu gorsza niż w pierwszej wersji. Co do AF się zgodzę że ma kilometry do przejechania jeśli chodzi o cały zakres i to trwa. Ale jak to wygląda jeśli już śledzi oko? Jest tragicznie i jednak szukać 85mm 1.4 IS? I nie ze względu na IS. I czy faktycznie druga wersja optycznie jest gorsza od pierwszej?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  8. #58
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    To ja zapytam przy okazji. Myślałem o kupnie 85mm 1.2 II ale naczytałem się, że wolny AF, że jakość obrazu gorsza niż w pierwszej wersji. Co do AF się zgodzę że ma kilometry do przejechania jeśli chodzi o cały zakres i to trwa. Ale jak to wygląda jeśli już śledzi oko? Jest tragicznie i jednak szukać 85mm 1.4 IS? I nie ze względu na IS. I czy faktycznie druga wersja optycznie jest gorsza od pierwszej?
    C85/1.2II kupuje się raczej dla niesamowitego fotograficznego klimatu obrazka. To coś niepowtarzalnego. Na dziś atutem jest też cena.
    Inne walory techniczne są raczej umiarkowane.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #59

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Dziękuje bardzo
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Weź też pod uwagę, to że w tej chwili szkło nie jest już produkowane co wiąże się z utratą obsługi serwisowej w razie awarii.
    Obrazek jednak ciągle fajny
    Miłego dnia
    moja www

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •