Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 136

Wątek: Szukam portretówki do Canona R

  1. #61
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Weź też pod uwagę, to że w tej chwili szkło nie jest już produkowane co wiąże się z utratą obsługi serwisowej w razie awarii.
    ale to nie jest jednoznaczne przeciez. Canon z reguly dotstarcza czesci zamienne do obiektywow jeszcze dobrych kilka lat po zakonczeniu ich produkcji. nie wiem jakim starociem jest 85/1.2 wiec nie upieram sie, ze jego to nadal dotyczy
    www albo tez flickr

  2. #62
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Z tego co pamiętam to przez 5 lat po wycofaniu produktu jest obsługa serwisowa u Canona.
    Nawet ostatnio na swoim fanpage-u dali przykład klienta z 5d2, którego nie mogli właśnie z tego względu naprawić. Wiadomo, że i tak nie było sensu, bo lepiej i taniej kupić inny używany egzemplarz za 1000zł. Z tym obiektywem jest jednak trochę inaczej. Taki w ładnym stanie kosztuje 5000zł a padnie Ci taśma komunikacyjna albo guma się rozciągnie i już nie dostaniesz
    Z drugiej strony to szło zaczyna nabierać wartości kolekcjonerskiej i cena może rosnąć
    Miłego dnia
    moja www

  3. #63
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Jeśli chodzi o wersje pierwszą to Premiera: wrzesień 1989, Druga to marzec 2006 oba dziadki i oba wymiatacze

  4. #64
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    bez jaj. mkII to nawet pelnoletniego jeszcze nie kupisz. to co to za dziadek???

    24-letnie EF-y nadal wymiataja. co ciekawe kod jest UL0600 (czerwiec 1997) a wiele stron internetowych twierdzi, ze premiera w grudniu 1997 byla
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210804-Canon EOS 6D Mark II-8489.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	1,84 MB
ID:	6828
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 17-09-2021 o 19:23
    www albo tez flickr

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    To ja zapytam przy okazji. Myślałem o kupnie 85mm 1.2 II ale naczytałem się, że wolny AF, że jakość obrazu gorsza niż w pierwszej wersji. Co do AF się zgodzę że ma kilometry do przejechania jeśli chodzi o cały zakres i to trwa. Ale jak to wygląda jeśli już śledzi oko? Jest tragicznie i jednak szukać 85mm 1.4 IS? I nie ze względu na IS. I czy faktycznie druga wersja optycznie jest gorsza od pierwszej?
    Gdzie to wyczytałeś, że II jest gorsza optycznie od I Ja raczej mam w pamięci odwrotne opinie. Wersji II używam z R i uważam, że produkuje to mega obrazek. Co do wolnego AF to jasne, wymiatacz to nie jest. Ale jak się wie, jak używać, to i zwierza w biegu można ustrzelić (tu jeszcze z 6D)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2889.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	951,2 KB
ID:	6829
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #66
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    W DSLR punkty AF są nieruchome, a np. w 5DII czy 6D praktycznie działa tylko środkowy. Przy akcji ustawiasz ostrość np. na oko i chcąc nadążyć za ruchem modela poruszasz nieustannie korpusem tak aby punkt AF był ciągle na oku. Ten ruch korpusu może bardzo silnie wpływać na ogólne poruszenie.
    W ML np. w R, Eye AF pięknie śledzi oko, nie ma żadnych powodów żeby poruszać korpusem, można trzymać stabilnie kadr. To ogromna różnica.
    Tak, to ciągłe machanie przy przeostrzaniu ma wpływ, ale nie tylko bo ciągłe przykucanie, nożne zomowanie i przemieszczanie się też. Do tego pośpiech, zadyszka akurat wtedy gdy trzeba wstrzymać oddech, niestabilne podłoże w plenerze, patyki pod nogami zarośla w kadrze na przedplanie i "wyrastające z głowy" gałęzie na drugim planie- trzeba jakoś wymanewrować. To z kolei jest przyczyną niestabilnej pozycji i .... Jak ktoś jest w temacie to wie o czym mówię. Wystarczy że nie ogarniesz jednego z tych elementów i zdjęcie do niczego. IS eliminuje dużo tego typu problemów i jest ich na pewno więcej niż tu wymieniłem.
    Oczywiście że nie jest jedynym panaceum na wszystko, a tylko jednym z elementów poprawiających jakość zdjęć.

    @solti
    W fotografowaniu problemem jest niestety "za krótka kołdra" :0 .- Jeśli skrócisz czas to musisz podnieść ISO, jeśi poniesiesz ISO to stracisz DR, Jeśli stracisz DR to nie wyciągniesz cieni lub nie unikniesz przepałów, jeśli kupujesz dobry korpus to po co marnować jego DR skracając czas z powodu braku IS, przykłady można mnożyć bez końca. Jeśli chcesz ładnych zdjęć to najlepiej w czasie "złotej godziny" a tu jasny obiektyw nie daje powodów do rozrzutności. jeśli robisz w pełnym słońcu to zdjęcia są brzydkie a kontrasty tak silne że aby je powyciągać trzeba mieć porządną puszkę. Dobry polar podnosi jakość ale zabiera jakieś 2,5 EV itp.
    Ostatnio edytowane przez Nozanu ; 17-09-2021 o 21:28

  7. #67

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Gdzie to wyczytałeś, że II jest gorsza optycznie od I Ja raczej mam w pamięci odwrotne opinie. Wersji II używam z R i uważam, że produkuje to mega obrazek. Co do wolnego AF to jasne, wymiatacz to nie jest. Ale jak się wie, jak używać, to i zwierza w biegu można ustrzelić (tu jeszcze z 6D)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2889.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	951,2 KB
ID:	6829
    Już nie pamiętam. I na wet nie będę szukał bo też wydawało mi się to dziwne a teraz Ty to potwierdziłeś. Dziękuję bardzo. Zastanawiałem się pomiędzy tym a 85mm 1.4 IS. To nie będzie obiektyw który będzie jakoś bardzo często używany i myślę, że z tym AF da się żyć i chyba jednak 1.2 będzie zakupiony.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  8. #68
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Zdebikowi chodziło raczej o ustawienie na stałe 1/500, pewnie auto ISO, pewnie eye af i jedzie
    Dokładnie tak, 1/500 to takie minimum gdy dzieciaki biegają. Czasem żałuje, że nie dałem 1/1000. Stabilizacja fajna sprawa, ale ruchu nie zamrozi. A ISO 400 dziś to bajka.


    Z eye AF, kadry mam lepsze ponieważ nie musze walczyć z układem punktów AF i gdzieś tam ciągle coś krzywić, żeby złapać bocznym.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 18-09-2021 o 12:20

  9. #69

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Skoro ktoś kompletuje sprzęt do konkretnego celu to słusznie że pyta i ma ten komfort że może go dostosować do swoich potrzeb. Niestety niektóre rzeczy można sprawdzić tylko w praktycznym działaniu gdyż opinie o sprzęcie którego się nie używało podyktowane są tylko pozorną oszczędnością i naturalnym pędem do tego aby ukręcić bicz z piasku.
    Nie oszukujmy się, też tak myślałem, rozumiem Wasze wątpliwości. Na początku wyłączałem IS i włączałem aby mieć porównanie. Byłem w szoku że mogę z ręki robić ostre portrety przy 1/15s! a już zupełnie trudno mi było uwierzyć że bez IS przy 1/400s można poruszyć zdjęcie. Ale jednak można!, to co wcześniej uważałem za błąd AF okazuje się być właśnie poruszonym zdjęciem.
    1/15 i portrety
    Przepraszam ale trudno mi w to uwierzyć.
    Nawet lekkie ruchy portretowanej osoby spowodują degradację zdjęcia a co dopiero ruchliwe dzieci i takie czasu migawki.

    Stabilizacja jest świetną sprawą ale ja wykorzystywałem ją głównie do scen statycznych gdzie mogłem spokojnie zjechać do bazowego iso i z ręki robić ujęcia np: miast nocą.

  10. #70
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Ujęcia artystyczne.


    Można zamrozić ruch z czasem i ponad sekundę... Błyskiem

Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •