Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 136 z 136

Wątek: Szukam portretówki do Canona R

  1. #131

    Dołączył
    Sep 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Jakiś czas temu pytałem w tym wątku o pomoc w wyborze obiektywu portretowego do Canona R, teraz moge pochwalić się efektem tych poszukiwań.

    Ostatecznie stanęło na dwóch Sigmach z serii Art: 85/1.4 (niezły klocuch) oraz 35/1.4. W ramach szerokiego kąta dorzuciłem 16-35/4 (kupiony od forumowicza @szandor, egzemplarz praktycznie bez śladów użytkowania). Razem z moim dotychczasowym 70-200/4 będą stanowiły komplet. W najbliższym czasie pokuszę się jeszcze o C50/1.4, w dalszej perspektywie o C135/2.

    Nie uniknąłem fatum torby pełnej stałek ale jakoś zoomy w zakresie 24-105 mnie nie przekonały (głównie ceną oraz dostęnością).

    Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze

    Teraz muszę jeszcze ogarnąć jak wydłużyć czas naświetlania ponad 1/125s w Canonie R, chyba jeszcze nie ogarniam tego aparatu.

  2. #132
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Wrzuć jakieś foty z tej 85 i krótką opinię za jakiś czas
    Miłego dnia
    moja www

  3. #133
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez Bumber Zobacz posta
    Jakiś czas temu pytałem w tym wątku o pomoc w wyborze obiektywu portretowego do Canona R, teraz moge pochwalić się efektem tych poszukiwań.

    Ostatecznie stanęło na dwóch Sigmach z serii Art: 85/1.4 (niezły klocuch) oraz 35/1.4. W ramach szerokiego kąta dorzuciłem 16-35/4 (kupiony od forumowicza @szandor, egzemplarz praktycznie bez śladów użytkowania). Razem z moim dotychczasowym 70-200/4 będą stanowiły komplet. W najbliższym czasie pokuszę się jeszcze o C50/1.4, w dalszej perspektywie o C135/2.

    Nie uniknąłem fatum torby pełnej stałek ale jakoś zoomy w zakresie 24-105 mnie nie przekonały (głównie ceną oraz dostęnością).

    Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze

    Teraz muszę jeszcze ogarnąć jak wydłużyć czas naświetlania ponad 1/125s w Canonie R, chyba jeszcze nie ogarniam tego aparatu.
    Daruj sobie Canon 50 1.4 - to szajs jest nie warty pieniędzy. Testowałem dwa dni temu na plenerze. Połowa zdjeć do kosza bo ostrość gdzie chce. Dla mnie nie akceptowalna jakość poniżej F2,5 Już lepiej RF 50 1.8 lepiej optycznie i zdecydowanie pewniej z AF.

    W eRce wejdź w nastawienia ISO/autoISO i tam ustaw minimalny czas na 1/250.

  4. #134
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Zamiast 50/1.4 kup sobie lepiej 50/1.8. To nie jest złe szkło, ale jakościowo będzie zdecydowanie odstawać od reszty twoich słoików. Jedyna przewaga nad 50/1.8 to działka światła oraz lepszy bokeh. Cała reszta to przewaga wersji 1.8.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #135

    Dołączył
    Sep 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Wrzuć jakieś foty z tej 85 i krótką opinię za jakiś czas
    Chętnie, muszę zrobić jakieś testy w weekend

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Daruj sobie Canon 50 1.4 - to szajs jest nie warty pieniędzy. Testowałem dwa dni temu na plenerze. Połowa zdjeć do kosza bo ostrość gdzie chce. Dla mnie nie akceptowalna jakość poniżej F2,5 Już lepiej RF 50 1.8 lepiej optycznie i zdecydowanie pewniej z AF.
    Taaaak, właśnie poczytałem trochę opinii, dzięki za wskazówkę. Wybór padł na nowy 50/1.8 RF, może zdąży jeszcze wpaść w ten weekend i będę mieć już komplet sprzętu na najbliższy czas.

  6. #136

    Dołączył
    Sep 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Zakochałem się w S85/1.4 Art, ten obiektyw rysuje fenomenalnie, a w połączeniu z Rką AF działa diablo szybko. Póki co nie miałem wielu okazji na testy, ale krótki wypad z aparatem za okno wywołał tylko niedosyt:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0Q8A1728.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	310,8 KB
ID:	6910

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0Q8A1755.jpeg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	220,1 KB
ID:	6911

    Pierwsze wrażenia z testów C50/1.8 RF oraz S35/1.4 są ok, ale bez rewelacji. Za to 85 dała efekt "wow"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0Q8A1779.jpeg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	164,7 KB
ID:	6912

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •