Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Konwerter do EOS R

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 250

    Domyślnie Odp: Konwerter do EOS R

    Też mam viltroxa z pierścieniem i nie opiłkuje (chyba ) - działa raczej ok bez większych luzów - po prostu był dostępny od ręki, gdy kupowałem.

    Pierścień działa (u mnie robi za korektę), ale faktycznie jest za blisko body i ciężko to wygodnie złapać (w pierścieniu canona jest podobnie), ale bardziej drażni to, że pierścień wystaje od dołu poza body i aparat z nim już nie stoi płasko na stole - kiwa się - sprawę rozwiązuje płytka statywu, albo - grip na baterie.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Konwerter do EOS R

    ten najprostszy to ten??
    https://www.amazon.pl/Canon-Adapter-...88889811&psc=1

    czy coś innego? cena chyba ok
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Konwerter do EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    Też mam viltroxa z pierścieniem i nie opiłkuje (chyba ) - działa raczej ok bez większych luzów - po prostu był dostępny od ręki, gdy kupowałem.

    Pierścień działa (u mnie robi za korektę), ale faktycznie jest za blisko body i ciężko to wygodnie złapać (w pierścieniu canona jest podobnie), ale bardziej drażni to, że pierścień wystaje od dołu poza body i aparat z nim już nie stoi płasko na stole - kiwa się - sprawę rozwiązuje płytka statywu, albo - grip na baterie.
    Jak zalozysz go kilka razy styki zaczna sie scierac pojawi sie metal miedzy nimi.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 250

    Domyślnie Odp: Konwerter do EOS R

    Po pół roku na szczęście opiłków nie widzę na Viltroxie, ale..... zgubiłem śrubkę w bagnecie, tę miniaturkę nic-nie-trzymającą, jedynie blokującą przed obracaniem bagnetu przy wyciąganiu.

    Polecam innym podokręcać śrubki w bagnecie adaptera, bo faktycznie są dość luźno przykręcone.

    Przeszukałem komorę aparatu i wszystkie szkła EF, brak śrubeczki. No nic, muszę zadzwonić do serwisu (foto-technika.pl).
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 250

    Domyślnie Odp: Konwerter do EOS R

    Informacyjnie: serwis Viltrox, czyli Foto-Technika (https://foto-technika.pl), po krótkiej rozmowie i wymianie maili (fotka, skan dowodu zakupu) właśnie przysłał mi brakującą część i mój adapter Viltrox EF-R2 znów działa jak nowy.

    Także jestem zadowolony i polecam.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Konwerter do EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    Informacyjnie: serwis Viltrox, czyli Foto-Technika (https://foto-technika.pl), po krótkiej rozmowie i wymianie maili (fotka, skan dowodu zakupu) właśnie przysłał mi brakującą część i mój adapter Viltrox EF-R2 znów działa jak nowy.

    Także jestem zadowolony i polecam.
    Już widze jak Canon coś wysyła za free... niech się ucza dziady obsługi klienta od Chińczykow.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Konwerter do EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Już widze jak Canon coś wysyła za free... niech się ucza dziady obsługi klienta od Chińczykow.
    Na gwarancji nie miałem problemów z darmowym serwisem Canona. Korzystałem 2 razy.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 12-02-2022 o 08:53
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 250

    Domyślnie Odp: Konwerter do EOS R

    Ale tu nie chodzi o to, że darmowy serwis - też korzystałem kilka razy z Canona i było ok na gwarancji - tu chodzi o to, że można się było normalnie dogadać i załatwić coś sensownie - odpadła śrubka, to mi ją po prostu przysłali (z kawałkiem bagnetu zresztą), a adapter cały czas miałem u siebie i dalej mogłem z niego korzystać (brak tej śrubki nie powodował istotnych problemów).

    W Canonie - i w większości innych serwisów - rozmowa zaczyna się od 'proszę przynieść/przysłać sprzęt' i 'nie mamy szklanej kuli żeby zdalnie ocenić/wycenić' naprawę.
    I Ty musisz się bujać z pakowaniem, wysyłaniem i funkcjonowaniem kilka dni/tygodni bez danego urządzenia.

    Dlatego właśnie polecam Foto-Technik za ten konkretny mój przypadek sensownego zadziałania.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie Odp: Konwerter do EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    Ale tu nie chodzi o to, że darmowy serwis - też korzystałem kilka razy z Canona i było ok na gwarancji - tu chodzi o to, że można się było normalnie dogadać i załatwić coś sensownie - odpadła śrubka, to mi ją po prostu przysłali (z kawałkiem bagnetu zresztą), a adapter cały czas miałem u siebie i dalej mogłem z niego korzystać (brak tej śrubki nie powodował istotnych problemów).

    W Canonie - i w większości innych serwisów - rozmowa zaczyna się od 'proszę przynieść/przysłać sprzęt' i 'nie mamy szklanej kuli żeby zdalnie ocenić/wycenić' naprawę.
    I Ty musisz się bujać z pakowaniem, wysyłaniem i funkcjonowaniem kilka dni/tygodni bez danego urządzenia.

    Dlatego właśnie polecam Foto-Technik za ten konkretny mój przypadek sensownego zadziałania.
    zdarza się - miałem podobnie ze statywem velbona - własciwie mogę powiedzieć że sam rozwaliłem plastikowy pierścień pomiędzy kolumną a nogami - poproszono mnie o zdjęcie elementu i element po prostu przysłano - wymieniłem i działa do dzisiaj - nic nie zapłaciłem.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Konwerter do EOS R

    Kupiłem pierścienie pośrednie Viltroxa do bagnetu RF. Są beznadziejnie luźnie i niestety bezużyteczne. Kupiłem na Aliexpresie więc jest pozamiatane.
    Widać, że lepiej było kupić to samo w Polsce.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •